مجله اینترنتی فارسی کلاب


4kia.ir

قیمت‌های نجومی قبوض/ آب و برق و گاز گران می‌شود


 شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۳۶:۴۳

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد که طبق مصوبه این کمیسیون افزایش بهای آب و برق و گاز به تصویب هیات وزیران بستگی دارد.

 علی‌اصغر یوسف‌نژاد ‌اظهار کرد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق در جریان بررسی موارد ارجاعی از صحن علنی مجلس قرار شد در مواردی که طبق قوانین و مقررات و اختیار افزایش بهای آب و برق و گاز مصرفی به شرکت‌های دولتی مربوطه داده شده و اعمال افزایش فقط با پیشنهاد وزارتخانه مربوطه و تصویب هیات وزیران امکان‌ دارد.

بر اساس این خبر، سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه گفت: در مصوبه دیگری مقرر شد برای تداوم گازرسانی به شهرها و روستاهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان و جنوب کرمان، شرکت ملی گاز ایران مکلف است طبق بند «ق» تبصره دو قانون بودجه سال ۹۳ و ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر اقدام لازم را انجام دهد.

در مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق به دولت اجازه داده می‌شود در سال ۹۷ مصارف مربوط به واگذاری بنگاه‌های دولتی موضوع جزء ۲ بند «د» سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی را از طریق جدول شماره ۱۳ این قانون پرداخت نماید و طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بدهی دولت به بخش خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی از محل واگذاری اموال و دارایی‌ها و سهم‌الشرکه متعلق به دولت و موسسات و شرکت‌های دولتی از طریق جدول شماره ۱۸ این قانون پرداخت می شود.

این مقام مسئول گفت: در مصوبه دیگر در سال ۹۷ کلیه مدارس دولتی وزارت آموزش و پرورش در سقف الگوی مصرف از پرداخت هزینه مصرفی آب و برق و گاز معاف هستند و سقف الگوی مصرف هم در دستورالعملی توسط وزارت نیرو و نفت و آموزش و پرورش تدوین و اجرا می‌گردد. چنانچه مصارف واحدهای آموزشی مشمول در یک دوره بیش از الگوی تعیین شده باشد و کل مصرف آن دوره کماکان مشمول پرداخت می شود.

منبع: جامعه خبر

دسته بندی:
 • اخبار اقتصادی
 • برچسب ها:  
 • آب و برق و گاز گران می شود

  ,

  هزینه مصرف آب و برق و گاز

  ,

  این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:


  تلگرام   فیسبوک   توئیتر   واتساپ  
  آی پی شما: 54.81.0.22
  آمار بازدید: 318875