مجله اینترنتی فارسی کلاب


4kia.ir

۳۹ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی افتتاح شد


 یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۵:۳۹:۳۰

 

 مدیرکل ورزش و جوانان استان مرکزی گفت: همزمان با دهه فجر و سی و نهمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ۳۹ خانه ورزش روستایی در استان مرکزی افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، عابد حقدادی روز جمعه در جریان برگزاری جشنواره بازی های بومی محلی بانوان استان مرکزی در خمین، اظهار کرد: هیات ورزش روستایی و بازی های بومی محلی استان مرکزی از جایگاه مطلوبی در سطح کشور برخوردار بوده و از این نظر مرکزی جزو سه استان برتر است.

وی افزود: به مناسبت ایام دهه فجر، کمیته ورزش و جوانان، یک هزار و ۳۰۰ عنوان برنامه فرهنگی، ورزشی و مربوط به جوانان را در سطح استان مرکزی اجرا کرد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی بیان کرد: برنامه های ورزشی دهه فجر، در قالب جشنواره های ورزشی، المپیاد ورزش های همگانی، همایش پیاده روی خانوادگی و کوهنوردی با هدف توسعه ورزش همگانی و ایجاد روحیه نشاط و شادابی در بین اقشار مختلف مردم، در سطح استان مرکزی برگزار شد.

حقدادی تصریح کرد: همزمان با برگزاری برنامه های ورزشی در شهرستان های استان مرکزی، ۳۹ خانه ورزش روستایی، به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افتتاح شد.

وی با اشاره به اینکه تلاش می شود تا در سال آینده  ۱۰۰ خانه ورزشی در روستاها تجهیز شود و به بهره برداری برسد، ادامه داد: در روستاهایی که فاقد هر گونه امکانات ورزشی و فراغتی هستند، توسعه فضاها و خانه های روستایی در دستور کار قرار دارد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی خاطر نشان کرد: در حاشیه جشنواره بازی های بومی محلی بانوان استان مرکزی که به میزبانی روستای کفسان از توابع شهرستان خمین و با حضور ۱۵۰ ورزشکار از شهرستان های این استان برگزار گردید، با حضور مسئولان، خانه ورزش روستایی کفسان نیز افتتاح شد.

حقدادی بیان کرد: کتاب بازی های بومی محلی استان مرکزی با هدف حفظ و پاسداشت فرهنگ ورزش بومی استان مرکزی و ترویج و شناخت بازی های بومی محلی استان، در دست تدوین است.

وی با بیان اینکه اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی بدون کار تیمی و حمایت های خیران و دستگاه های اجرایی میسر نمی شود، اظهار کرد: در ایام دهه فجر ۱۰۰ میلیون تومان برای برنامه های فرهنگی و ورزشی هزینه شد و خیران، بخش خصوصی و دستگاه اجرایی مشارکت مطلوبی در این زمینه داشتند.

دسته بندی:
 • سرگرمی
 • برچسب ها:  
 • مدیر کل ورزش و جوانان استان مرکزی

  ,

  استان مرکزی

  ,

  خانه ورزش روستایی

  ,

  جشنواره بازیهای محلی بانوان استان مرکزی

  ,

  این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:


  تلگرام   فیسبوک   توئیتر   واتساپ  
  آی پی شما: 54.81.0.22
  آمار بازدید: 318889