مجله اینترنتی فارسی کلاب


4kia.ir

جزئیات به‌کارگیری معلولان در سازمان‌ها


 دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ۲۰:۲۶:۲۶

سازمان امور اداری و استخدامی کشور درباره به‌کارگیری معلولان توسط دستگاه‌های اجرایی توضیحاتی به شرح زیر ارائه کرد.

جزئیات به‌کارگیری معلولان در سازمان‌ها سازمان امور اداری و استخدامی کشور پیرو درج خبری در سایت اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با عنوان " بسته تشویقی برای به کارگیری معلولان متوقف شد؟ " در تاریخ 1396/10/24، برای شفافیت موضوع توضیحاتی ارائه کرده‌اند، که در ادامه می‌خوانید. 

متن جوابیه سازمان اداری و استخدامی کشور به‌ این شرح است:

1- با توجه به تبصره 2 ماده 7 قانون جامع حمایت از حقوق معلولان مصوب 16/02/1383 مجلس شورای اسلامی، 3 درصد از سهمیه‌های استخدامی دستگاه‌های اجرایی به معلولان اختصاص داشته و معلولان باید در آزمون‌های استخدامی شرکت و حد نصاب نمره لازم را کسب کنند و این موضوع در بند (ج) دفترچه چهارمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور به اطلاع داوطلبان ذی‌نفع رسانده شده است.

همچنین در تذکر 1 بند مذکور اعلام شده است که " بدیهی است انتخاب افراد برتر جهت استفاده از سهمیه معلولان از طریق رقابت بین جامعه معلولان صورت خواهد پذیرفت و صراحتا اعلام شده است که سهمیه 3 درصد معلولان قابل تخصیص به سایر داوطلبان نبوده و در صورت عدم تکمیل، باقی‌مانده سهمیه سه در صد معلولان محفوظ خواهد ماند." که در حال حاضر در اعلام نتایج به عمل آمده این امر کاملا رعایت شده است.

2- بر اساس بررسی‌های به عمل آمده در اطلاعات چهارمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور، آمار معلولان معرفی شده در برخی از دستگاه‌های اجرایی که از محل سهمیه مذکور جهت انجام مصاحبه استخدامی و سایر فرایند‌های استخدام معرفی شده‌اند، در جدول زیر آمده است.

جزئیات به‌کارگیری معلولان در سازمان‌ها

3- ضمنا از معلولان عادی بر اساس نمرات مکتسبه، نسبت به نفرات آزاد از نمره بالاتری برخوردار بوده که به عنوان سهمیه آزاد معرفی شده‌اند تا امکان جذب تعداد معلول بیشتری در آزمون‌های استخدامی فراهم آید. در جدول زیر، آمار معلولان معرفی شده در برخی از دستگاه‌های اجرایی که بدون استفاده از سهمیه معلولان جهت انجام مصاحبه استخدامی و سایر فرایند‌های استخدام معرفی شده‌اند، آمده است.

جزئیات به‌کارگیری معلولان در سازمان‌ها

 

دسته بندی:
 • اخبار
 • برچسب ها:  
 • سازمان امور اداری و استخدامی کشور

  ,

  قانون جامع حمایت از حقوق معلولان

  ,

  سهمیه معلولان در آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی کشور

  ,

  ,

  این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید:


  تلگرام   فیسبوک   توئیتر   واتساپ  
  آی پی شما: 54.81.0.22
  آمار بازدید: 318837