مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
انواع نوشیدنی

خوردن قهوه ناشتا چه مزایایی دارد ؟ استرس و بیماری های قلبی

مطالب پربازدید

اگر در معرض یکی از بیماری های زیر هستید و یا این که قصد پیش گیری ابتلا به آن ها دارید خوردن قهوه ناشتا را جدی بگیرید.

 • کاهش دهنده ی خطر پارکینسون
 • کاهش دهنده ی احتمال سرطان
 • کاهش دهنده ی آسیب های شبکیه
 • کاهش دهنده ی آسیب های دهان و دندان
 • کاهش دهنده ی استرس
 • کاهش دهنده ی سکته مغزی
 • کاهش دهنده ی ابتلا به دیابت نوع ۲
 • چربی سوز
 • بهبود عملکرد بدن
 • دارای مواد مغذی
 • بهبود حافظه
 • بهبود بیماری قلبی
 • بر طرف کننده افسردگی
 • حفظ از بیماری نقرس
 • درمان کننده مشکلات باروری آقایان
 • کنترل درد و درمان کننده مشکلات کبد و …

خوردن قهوه ناشتا خطر ابتلا به پارکینسون را کم می کند

بیماری پارکینسون در اثر مرگ نورون هایی که وظیفه تولید دوپامین را بر عهده دارند به وجود می آید . خوردن ناشتا قهوه احتمال دچار شدن به این بیماری را کم می کند . علاوه بر این قطعا می دانید که بیماری آلزایمر از آن دسته بیماری ها است که درمان قطعی ندارد اما می توان به موقع آن را پیش گیری کرد . نوشیدن قهوه آمریکایی حدود ۳۰ تا ۶۰ درصد  احتمال بروز این بیماری را کم می کند .

ایا خوردن قهوه ناشتا لاغر میکند ، مضرات خوردن قهوه ناشتا

تحقیق ها نشان داده اند که یک فنجان قهوه ناشتا سبب بهبود حافظه می شود . زیرا کافئین موجود در قهــوه به طور مستقیم بر روی قسمتی که مسئول نگهداری اطلاعات است . اثر می گذارد و به طبع احتمال بیماری های ذهنی را کاهش می دهد.

مطالب پربازدید

کاهش دهنده ی احتمال سرطان است

قطعا یکی از بزرگ ترین معضل های زندگی بشر ایجاد سرطان و مرگ و میر های بعد از آن است . سرطان سلول هایی که رشد آن ها کنترل نمی شود به وجود می آورند . خوردن قهوه ناشتا سبب می شود که از بیماری های کبد چرب، هپاتیت، نارسایی کبد و ..به طرز چشم گیری جلوگیری شود.

اگر هر روز به طور مرتب قهوه میل کنید احتمال بروز سرطان کبد را تا ۴۰ درصد کم می کنید و هم چنین سرطان کولورکتال را تا ۱۵ درصد کم می کند . البته اگر میزان مصرف قهوه را از دو فنجان به ۴ فنجان افزایش دهید احتمال بروز سرطان کبد تا ۸۰ درصد کم تر می شود.

خوردن ناشتا قهوه سبب کاهش آسیب های شبکیه و سلامت دندان ها می شود

قهوه دارای خاصیت آنتی اکسیدان است و یک آنتی اکسیدان بسیار قوی به نام اسید کلروژنک دارد که سبب تقویت شبکیه می شود و از آسیب های احتمالی به آن جلوگیری می کند ‌.

نوشیدن قهوه ناشتا ، ناشتا قهوه خوردن

خواص خوردن ناشتا قهوه باعث سلامت دهان و دندان شما نیز می شود اما باید به این نکته توجه کنید که نباید آن را با شیر یا شکر بخورید زیرا خاصیت از بین بردن  باکتری آن از بین می رود و در آن صورت دیگر اثر بخشی مفیدی ندارد . پس اگر به فکر سلامت دهان و دهان خود هستید حداقل روزی یک فنجان قهوه نوش جان کنید و از خاصیت های بی نظیر آن بهره مند شوید.

مطالب پربازدید

استرس و بیماری های قلبی خود را کم کنید

اگر هر روز صبح روز خود را با یک فنجان قهوه شروع کنید و به خوردن قهوه در هر روز عادت کنید قطعا به یک فرد سرخوش تبدیل خواهید شد که کم تر دچار استرس خواهید شد زیرا حتی بو کردن قهوه سبب آرام شدن ذهن و فکر فرد می شود .

خوردن قهوه صبح ناشتا برای لاغری ، خواص خوردن قهوه ناشتا

قطعا می دانید که قهوه خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی دارد این خاصیت سبب شده است که فشار خون فرد پایین بیاید و به دنبال آن فرد مصرف کننده ی قهوه کم تر از سایر افراد دچار بیماری های قلبی شود . این حرف ثابت شده است و طبق تحقیق های انجام شده کسانی که خوردن قهوه ناشتا را جدی می گیرند ۲۰ درصد کم تر از ساید افراد به بیماری های قلبی و عروقی دچار می شوند.

خوردن قهوه ناشتا

شایان به ذکر است که مصرف روزانه و منظم قهوه سبب کاهش ۵۷ درصدی احتمال بروز بیماری نقرس می شود . این احتمال در زنان و مردان کمی متفاوت است آمار نشان داده است . که خانم هایی که قهوه می نوشند ۲۳ درصد از دجتر شدن به نقرس در امان هستند و مردانی که قهوه می نوشند . آمار بالا تری دارند و حدود ۴۰ درصد احتمال بروز این بیماری را کم می کنند . همان طور که در بخش های قبل نیز گفتیم مصرف قهوه سبب درمان مشکلات باروری و کنترل درد می

 

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

شیر کم چرب را به قهوه خود اضافه کنید و کرم را نادیده بگیرید. هر قاشق غذاخوری خامه 50 کالری و 3 گرم چربی اشباع دارد. شیر کم چربی کالری کمتری دارد و آزادسازی کلسیم از بدن به دلیل مصرف کافئین را جبران می کند هر قاشق غذاخوری شیر کم چرب فقط 6 کالری دارد در حالی که 19 میلی گرم کلسیم وارد بدن می شود

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا