مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دکوراسیون

نحوه گرفتن عکس های سه بعدی با هر گوشی هوشمند

مطالب پربازدید

گرفتن عکس های سه بعدی با موبایل آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست. این فرمت به طور سنتی به چندین دوربین برای ثبت داده ها و بازسازی عمق صحنه نیاز دارد، اما به لطف هوش مصنوعی، اکنون می توانید از تلفن های هوشمند تک لنز عکس های سه بعدی بگیرید. حتی می توانید آنها را از عکس های دو بعدی تولید کنید. این بدان معناست که برای تهیه آن نیازی به خرید یا آوردن تجهیزات اضافی ندارید.

  • چگونه عکس های سه بعدی بگیریم
  • یک برنامه عکاسی سه بعدی شخص ثالث را انتخاب کنید
  • در پس زمینه ساده عکس بگیرید

برای گرفتن عکس سه بعدی “diseñador 3d” از گوشی هوشمند، باید اپلیکیشنی را دانلود کنید یا از یکی مانند فیس بوک استفاده کنید و چند ترفند عکاسی انجام دهید. در ادامه بخوانید و این نکات را برای گرفتن عکس های مدل سه بعدی دنبال کنید.

چگونه عکس های سه بعدی بگیریم

تعداد زیادی برنامه عکاسی سه بعدی در فروشگاه های برنامه وجود دارد، اما همه آنها برابر نیستند. برخی از آنها یک عکس سه بعدی واقعی ایجاد نمی کنند، بلکه یک ویدیوی اختلاف منظر در این قالب، یا یک ویدیوی کوتاه که عمق را نشان می دهد، به جای تعامل با پیمایش کاربر یا موقعیت دستگاه نمایشگر، ایجاد نمی کنند.

سایر برنامه‌ها کمی سخت و دشوار هستند یا اخیراً به‌روزرسانی نشده‌اند. از میان برنامه‌هایی که آزمایش کردیم، PopPic و LucidPix روان‌ترین تجربه را ارائه کردند. همچنین می‌توانید با استفاده از برنامه‌ای که قبلاً توسط بیش از ۲ میلیارد نفر استفاده شده است، عکس‌های سه بعدی ایجاد کنید: Facebook.

مطالب پربازدید

PopPic یک برنامه فقط برای iOS است که همراه با ایجاد عکس‌های سه بعدی، به کاربران اجازه می‌دهد تا به روش‌های دیگری مانند تنظیم تاری پس‌زمینه حتی از یک دستگاه تک لنز، با عمق بازی کنند. استفاده از این برنامه به اندازه هر برنامه اصلی دوربین اصلی ساده است. برای گرفتن عکس کافی است روی شاتر ضربه بزنید و منتظر بمانید تا برنامه آن را به یک تصویر سه بعدی پردازش کند. پس از گرفتن، یک منو در پایین فیلترها، جلوه ها و ابزارهای تیز کردن مختلف را ارائه می دهد.

LucidPix از هوش مصنوعی برای تولید یک تصویر سه بعدی از دوربین شما یا از یک تصویر دو بعدی موجود از دستگاه Android یا iOS استفاده می کند. نتایج بسته به صحنه بسیار خوب است، اگرچه گزینه صورت سه بعدی باعث می‌شود سلفی‌های وحشتناکی کاملاً ایجاد شود. فاقد توانایی استفاده از آن نوع قابلیت سه بعدی برای تنظیم تاری پس زمینه است، اما فریم ها و فیلترهای سه بعدی را ارائه می دهد.

فیس بوک نیازی به معرفی ندارد، اما ابزارهای طراحی سه بعدی پنهان آن ممکن است نیاز به اشاره داشته باشند. فیس بوک عکس های موجود را به یک تصویر سه بعدی تبدیل می کند. برای انجام این کار، یک پست را مانند حالت عادی شروع کنید، سپس یک عکس اضافه کنید، و در گوشه بالا سمت چپ، روی نمادی که می‌گوید «ساخت 3D» ضربه بزنید و منتظر بمانید تا عکس به طور کامل رندر شود.

در پس زمینه ساده عکس بگیرید

بدون چندین لنز، هوش مصنوعی (AI) فقط می تواند زوایایی را حدس بزند که دوربین قادر به دیدن آنها نیست. در یک پس‌زمینه شلوغ و درهم، هوش مصنوعی اغلب به طرز وحشتناکی حدس می‌زند و شکاف‌ها را با رنگ‌های تاری پر می‌کند که به‌شدت نامناسب به نظر می‌رسند.

مطالب پربازدید

برای کمک به نتایج بهتر برنامه، عکس را در یک پس‌زمینه ساده بگیرید. هوش مصنوعی باید به جای چند ده رنگ، چند رنگ را پر کند.

البته وقتی عمقی در تصویر نباشد، سه بعدی اصلا جالب نیست. در حالی که پس‌زمینه نباید بهم ریخته باشد، عکس هنوز باید کمی عمق داشته باشد. از عکاسی از افراد یا اشیایی که به دیوار فشار داده شده اند خودداری کنید.

اشیاء به سمت لبه تصویر، به ویژه در سه بعدی تولید شده توسط کامپیوتر، تمایل به تغییر بیشتر دارند و در برخی موارد به طور کامل محو می شوند. مهمترین جنبه های تصویر را به سمت مرکز کادر نگه دارید.

به اشتراک بگذارید یا ذخیره کنید

ممکن است برنامه ها بتوانند عکس های سه بعدی بگیرند، اما این فایل ها ممکن است با سیستم عامل شما سازگار نباشند. به عبارت دیگر، اگر آنها را در گالری دوربین خود ذخیره کنید، یک تصویر دو بعدی مسطح خواهید داشت. اکثر برنامه های عکس سه بعدی به شما امکان می دهند تصویر را مستقیماً به یک شبکه اجتماعی سازگار از جمله فیس بوک ارسال کنید. برای شبکه‌هایی که پشتیبانی نمی‌شوند یا برای رقابت با دستگاه هوشمند شما، یک ویدیو یا GIF جلوه سه‌بعدی را دست‌نخورده نگه می‌دارد، اما با حرکت تلفن بیننده ارتباط برقرار نمی‌کند. ذخیره به عنوان تصویر دو بعدی هنوز گزینه ای برای ایجاد پس زمینه تار با یک برنامه سه بعدی است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

منبع: digitaltrends

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا