مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
خواندنی دیدنی

بین‌ النهرین ایران کجاست؟ + تصاویر

مطالب پربازدید

بین ‌النهرین ایران کجاست؟

ایران یکی از کشورهایی می باشد که مکان های دیدنی بسیار زیادی در آن جای داده شده است. همچنین قدمت طولانی ای را به خود اختصاص داده است و شاید افراد زیادی وجود داشته باشند که چیزی از مناطق ایران ندانند. سوالات مختلفی در رابطه با این موضوع وجود دارند که از آن ها می توان به این اشاره کرد که آیا می دانید بین ‌النهرین ایران کجاست یا خیر؟

برای پیدا کردن جواب این سوال کافیست تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا بتوانید اطلاعات کامل تری را در رابطه با این موضوع پیدا کنید.

مطلب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

مطالب پربازدید

کسب درآمد با بیت کوین

معرفی بین النهرین ایران

شهر دورود استان لرستان در گذشته با نام‌های بین‌النهرین و بحرین شناخته می‌شد.

 شهری در دامنه رشته‌کوه زاگرس و در نزدیکی اشترانکوه قرار گرفته است که امروزه با نام دورود شناخته می‌شود. این شهر در گذشته با نام‌های بین‌النهرین و بحرین شناخته می‌شد. به نظر می‌رسد نام بین‌النهرین به دلیل آنکه دو سرشاخه رود دز از شمال و شرق در دورود به هم می‌پیوندند و با نام رودخانه سزار شناخته می‌شوند، به شهر دورود اختصاص پیدا کرده است. رودخانه سزار سرچشمه اصلی رود دز است.

بین‌النهرین ایران

بنا بر این گزارش، دورود یکی از شهر‌های استان لرستان و مرکز شهرستان دورود است. این شهر با مساحتی بالغ بر 1500 کیلومتر مربع براساس آمارگیری سال ۱۳۹۵ جمعیتی بالغ بر ۱۷۴ هزار و پانصد و هشت نفر داشته است.

مطالب پربازدید

شهر دورود به دلیل برخورداری از جاذبه‌های طبیعی بسیار، چون اشترانکوه، دریاچه گهر، پریزکوه، کوه قارون، چشمه وقت و ساعت، تالاب ازگن، باباهور و آبشار‌های ازنادر، آبگرم، تله زنگ و چکان پایتخت طبیعت ایران به حساب می‌آید.

دره نی‌گا منطقه زیبای قرار گرفته در امتداد دریاچه گهر است. این منطقه زیبا گراندکانیون ایران است. گراند کانیون تنگه‌ای است در کشور آمریکا که به عنوان عظیم‌ترین شکاف جهان شناخته می‌شود و هرساله بازدید کنندگان بسیاری دارد. خاطرنشان می‌شود از گراندکانیون‌های دیگر کشورمان می‌‍‌توان به تنگه هایقر در استان فارس اشاره کرد.

منبع: yjc

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا