مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار جامعه

مهلت یک هفته‌ای پلیس به رانندگان برای دریافت معاینه فنی معتبر

مطالب پربازدید

رئیس پلیس تهرانرییس پلیس پایتخت از تعیین مهلت یک هفته‌ای برای دریافت معاینه فنی خودروها خبر داد و گفت: از سوم آذرماه اعمال قانون برای اجرای طرح کاهش توسط دوربین‌ها در سراسر شهر انجام خواهد شد.

سردار حسین رحیمی در نشست خبری امروز خود در مورد اجرای مرحله دوم طرح کاهش و دریافت معاینه فنی از سوی تمام رانندگان خودروها گفت: از سوم آذرماه اعمال قانون برای اجرای طرح کاهش توسط دوربین‌ها در سراسر شهر انجام خواهد شد.

اجرای طرح سراسری کاهش به دلیل جلوگیری از فشار به مردم به تأخیر افتاد و در آخرین مهلت نیز شهروندان تا پایان هفته جاری فرصت دارند تا نسبت به دریافت معاینه فنی معتبر اقدام کنند.

بنابراین اعمال قانون مربوط به معاینه فنی در سراسر تهران از روز شنبه سوم آذر ماه آغاز خواهد شد.

مطالب پربازدید

خودروهای فاقد معاینه فنی به وسیله تمامی دوربین‌های ثبت تخلفات یعنی دوربین‌های نصب شده در تقاطع‌ها ، دوربین‌های کنترل سرعت ، دوربین‌های طرح ترافیک و دوربین‌های زوج و فرد و … ثبت خواهد شد.

خودروهایی که از دیگر شهرها وارد تهران می‌شوند در صورتی که معاینه فنی نامعتبر نداشته باشند جریمه خواهند شد.

منظور از معاینه فنی معتبر یعنی معاینه فنی که مربوط به اطلاعات خودرو و تمامی تست‌ها و فرایندهای آن باشد که در سامانه “سیمفا” ثبت شده باشد. بنابراین دیگر خودروها که معاینه فنی نامعتبر داشته باشند جریمه خواهند شد.

تمامی خودروها اعم از خودروهای سبک و سنگین، خودروهای شخصی، دولتی، نظامی، خدماتی، عمومی و … باید معاینه فنی را دریافت کنند، در غیر این صورت اعمال قانون خواهند شد.

سردار رحیمی با بیان این که این طرح به شکل 24 ساعته اجرا خواهد شد، گفت‌: در هماهنگی با عوامل شهرداری نیز از آنان خواستیم که ساعات کار مراکز معاینه فنی را افزایش دهند و تا پایان هفته‌ مراکز معاینه فنی با تمام ظرفیت فعال خواهند بود.

مطالب پربازدید

وی در مورد محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد، خاطر نشان کرد: در این زمینه نیز آمارهای ما از ورود غیر مجاز چندان خوب نیست. شهروندان باید توجه داشته باشند که ورود غیر مجاز به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد جریمه و اعمال قانون به همراه دارد.

به گفته رییس پلیس پایتخت، اعمال قانون خودروهای فاقد معاینه فنی به وسیله دوربین‌های زوج و فرد انجام می‌شود و مهلت ارائه شده مربوط به اجرای سراسری این طرح است.

با توجه به فعالیت سامانه سیمفا دیگر نیازی نیست که حتما معاینه فنی از مراکز داخل تهران باشد ،‌ بلکه از هر مرکزی که اطلاعات آن در سیمفا وجود داشته باشد، می‌توان نسبت به دریافت معاینه فنی اقدام کرد.

رییس پلیس پایتخت درباره اجرای این قانون برای موتورسیکلت‌ها نیز گفت‌: فعلا موتورسیکلت‌ها در دستور کار قرار ندارند.

تمامی خودروهایی که چهار سال و بیشتر از تولید آن گذشته باشد باید معاینه فنی دریافت کنند و دیگر تفاوتی نمی‌کند که این خودروها تولید داخل باشند و یا وارداتی.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

وی با تاکید بر این که تنها مرجع اعمال قانون تخلفات رانندگی پلیس است، گفت‌: اطلاعات مربوط به این تخلفات تنها در اختیار پلیس بوده است و نیروی انتظامی تنها نهادی است که می‌تواند تخلفات رانندگی را جریمه کند.

رییس پلیس پایتخت از برخورد با پلاک‌های مخدوش نیز خبر داد و گفت‌: پلیس با مخدوش کردن پلاک در برابر دوربین‌ها برخورد خواهد کرد و تیم‌های ویژه‌ ای نیز این مساله را پیگیری خواهند کرد. ضمن این که با استفاده از تجهیزات و امکانات خاص می‌تواند پلاک‌های مخدوش را شناسایی کند.

 

 

 

 

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا