مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

تکثیر برگ انجیری یا Monstera و نکاتی برای مراقبت از برگ انجیری

مطالب پربازدید

نحوه تکثیر برگ انجیری (Monstera) و سایر نکات مراقبت

برگ انجیری نور متوسط ​​تا روشن غیر مستقیم را دوست دارد. برای تکثیر برگ انجیری نور مستقیم زیاد خورشید می تواند برگ های آن را بسوزاند. این در پنجره جنوبی خانه ما زندگی می کند و برای بیشترین تماس غیرمستقیم از سطح زمین مرتفع شده است. نام علمی: Monstera Deliciosa . نامهای رایج: انجیری ، Monstera split برگ ، گیاه پنیر سوئیس .

تکثیر برگ انجیری مینیاتوری ، تکثیر برگ انجیری در آب

یکی از رایج ترین شاخص های گیاهی ، سوراخ های برگ های سبز پهن است. از این رو لقب “پنیر سوئیس” است. در زیستگاه بومی خود در کف جنگل های گرمسیری ، هیولاها در برگ های خود سوراخ ایجاد می کنند تا نور خورشید و باران بیشتری به بقیه گیاهان و ریشه آنها منتقل شود! با این حال ، همه ورق های هیولا سوراخ نخواهند داشت. این خاصیتی است که گیاه در زمان بلوغ ایجاد می کند.

شناخت برگ انجیری

برگ انجیری شباهت زیادی به تاک دارند زیرا رشد می کنند و تمایل دارند از سطوح عمودی اطراف خود بالا روند. به عنوان بالغ ، بسیاری از صاحبان کارخانه ها دوست دارند برای تشویق این رشد صعودی سهمی به آنها بدهند. من هنوز نیازی به این کار نداشتم ، اما ممکن است با رشد اوضاع تغییر کند.

مطالب پربازدید

و از آنجا که مانند انگور رشد می کند . همیشه فرصت های متعددی برای رشد جدید وجود دارد. شاخه های جدید از انتهای هر برگ جدید تشکیل و رشد می کنند. هنگامی که برگ جدید رشد کرد ، انگور گره ایجاد می کند. در بسیاری از موارد ، اما نه در همه موارد ، این گره ها سرانجام به ریشه های هوایی تبدیل می شوند . این همان چیزی است که گیاهان از آن برای اتصال و صعود به سطوح عمودی استفاده می کنند.

تکثیر برگ انجیری

از آنجا که هیولای من بسیار رسیده و بسیار سالم است . هنگام انتخاب قلمه برای تکثیر برگ انجیری گزینه های زیادی دارم. من می توانم چندین قلمه کوچک از 1-2 ورق را فقط با یک گره بردارم ، یا می توانم یک قطعه کامل را با 4-5 برگ و گره در یک انگور برش بزنم. در این مورد خاص ، گزینه دوم را انتخاب کردم.

هنگام آماده سازی برای برش باید مطمئن شوید که یک چاقوی تیز یا تیغه تیز دارید و می خواهید از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید تا والدین یا بریدگی را آلوده نکنید. با آب و صابون خوب تمیز کنید و شاید قبل از استفاده کمی الکل مالش دهید.

شما می خواهید یک گره یا ریشه آنتن را قطع کنید.

تکثیر انواع برگ انجیری ، بهترین روش تکثیر برگ انجیری

مطالب پربازدید

گسترش چاله ها

شما می خواهید هر برگ و گره را به بخشهای جداگانه در دو طرف گره / ریشه هوایی ببرید. باید برگ هایی باقی بماند که ریشه گره / آنتن به این شکل متصل شده باشد. کوچکترین برگ دارای گره ای بود که هنوز کاملاً توسعه نیافته بود (می توانید تصور کنید که برخورد می کند) ، اما همچنان قابل تولید است.

پس از جدا شدن قلمه ها ، می خواهید هر نوع پوشش قدیمی را از ساقه برگ بیرون آورید. این مواد می توانند هنگام غوطه وری در آب برای مدت طولانی پوسیده شده و به روند تولید مثل آسیب برسانند. اکنون ، تمام نقشه های شما برای خانه موقت آنها آماده شده است. تمام آنچه شما نیاز دارید یک کاسه (بهتر) و آب است.

نکات تکثیر برگ انجیری

قبل از غوطه ور شدن قلمه ها در آب ، بهتر است اجازه دهید تا زخم ها “خوب” شوند یا کمی خشک شوند. این فقط چند دقیقه طول می کشد. شما می توانید ریشه هوا را هرس کنید ، اما من دوست دارم ریشه های خود را با درایت نگه دارم. من فقط آن را مرتب می پیچانم تا به راحتی در ته کشتی خود قرار بگیرم.

سپس بقیه ساقه ها را در گلدان مرتب می کنم و فاصله هر یک را می گذارم تا فضای ریشه زایی برای آنها فراهم شود اما ساقه ها را نیز به گونه ای مرتب می کنم که پس از کاشت در خاک خوب به نظر برسد. به دلیل سیستم ریشه جدید ، آزادی عمل زیادی برای تلاش و ترتیب دادن در آن مرحله وجود ندارد.

هنگامی که به دلخواه شما مرتب شدند ، کافی است آب بریزید تا ریشه و انتهای آن کاملاً پوشانده شود. آن را در مکانی روشن قرار دهید ، اما مستقیماً در معرض آفتاب نباشد و هر 3-5 روز یکبار آب آن را عوض کنید. باید شروع به رشد ریشه ها کنید بعد از حدود 2-3 هفته!

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

این قراضه ها حدود 3 ماه است که در آب مانده اند!

نه تنها ریشه های جدیدی ایجاد کرده است ، بلکه تعداد زیادی برگ جدید نیز رشد می کند!

در اینجا اولین تلاش من برای گسترش حیوان است. تمام مراحل فوق را دنبال کردم و بعد از حدود 3 ماه قلمه ها را در خاک قرار دادم. من هفته ای یکبار آن را آبیاری می کنم و از آن زمان تاکنون رشد کرده است!

تکثیر برگ انجیری از برگ ، تکثیر برگ انجیری در اب

 به سوالات خود برای تکثیر برگ انجیری پاسخ دهید

 آیا هیولاها برای مبتدیان خوب هستند؟

آره آنها برای مبتدیان عالی هستند و به محض رسیدن به نور مناسب و دریافت مقدار آب مناسب ، مراقبت از آنها آسان است.

 از چه نوع خاکی استفاده می کنید؟ آیا شما به خزه یا مروارید احتیاج دارید؟

من از مخلوط معمولی داخلی معجزه رشد از گلدان استفاده می کنم و آن را در یک ظرف خوب تخلیه می کنم. نیازی به خزه یا مروارید نیست.

 آیا می توانید شکل را با برش دادن کنترل کنید؟

پاسخ کوتاه ، بله این بخشی از دلیل تولید مثل است. من زیاد یا زیاد نمی روم زیرا شما در معرض ضربه و از بین بردن گیاه هستید.

 چگونه می دانم چه زمانی باید آن را به ظرف جدید منتقل کنم؟

وقتی می توانید ریشه ها را از طریق خاک ببینید یا می توانید بگویید که رشد کمی کند شده است ، زمان آن رسیده است که یک گلدان بزرگتر و جدید تر شود.

برگ انجیر

 بعد از تکثیر برگ انجیری چه زمانی بارور می شود؟

من همه گیاهانم را در فصل رشد (آوریل تا سپتامبر) بارور می کنم. از آنجا که من همه آنها را هفتگی آبیاری می کنم ، هر هفته در میان کود می دهم. من عاشق کودهای مایع (غذاهای گیاهی) هستم تا بتوانم میزان هر گیاه را کنترل کنم.

رطوبت

برگ انجیر به یک محیط مرطوب نیاز دارد.

برای مرطوب سازی این گیاه ، بهترین راه این است که ته گلدان را با سنگریزه پر کنید و سپس آن را با آب پر کنید.

تا آب با گلدان تماس پیدا نکند.

همچنین در روزهای بسیار گرم برگ ها باید اسپری شوند که این کار باید انجام شود.

برای سمپاشی ترجیحاً از آب تصفیه شده یا آب جوشیده سرد شده استفاده کنید تا نوک برگها نسوزد.

در تابستان هفته ای دو تا سه بار و در زمستان هفته ای یکبار سمپاشی لازم است.

برگ

از کجا می توانم یک هیولا تهیه کنم؟

تقریبا تمامی گل فروشی ها و نمایشگاه گل این گیاه را دارند . در گلخانه های بزرگ که مخصوص گیاه و گل میباشند. البته بعضی از سایتها فروش اینترنتی نیز دارند.

امیدوارم که این پاسخ به تمام سوالات فوری شما بدهد! در غیر این صورت ، فقط آن را در نظرات زیر بیاندازید! پرورش مبارک!

منبع : carmeonhamilton

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا