مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

نخل ماداگاسکار | چه گونه رشد میکند ؟ بهترین خاک برای نخل ماداگاسکار

مطالب پربازدید

نخل ماداگاسکار

نخل ماداگاسکار” [Pachypodium lamerei [pak-uh-PO-dee-um] [la-MER-ee-eye] ، یک گیاه گلدار بومی آفریقا ، جزیره ماداگاسکار است.گیاه Pachypodium lamerei یک کاکتوس یا درخت خرما نیست بلکه به عنوان یک دسته طبقه بندی می شود. ساقه استوانه ای کف گیاه با خارهای ضخیم پوشانده شده است. او سایبان برگهای سبز روشن را در بالای ساقه نگه داشته است.

نخل ماداگاسکار (Pachypodium lamerei) در فضای باز در گلدان های سفالی رشد می کند . Madagascar Palm Pachypodium Lamerei اصلاً درخت خرما نیست.

این گیاه آبدار ترکیبی غیرمعمول از برگهای گرمسیری است که گیاهان Pachypodium را به عنوان عضوی از خانواده کاکتوس صحرا نشان می دهد و آنها را به یک قطعه گفتگوی واقعی تبدیل می کند.

نخل ماداگاسکار ابیاری ، نخل ماداگاسکار از خانواده

مطالب پربازدید

منطقه آب و هوایی نخل ماداگاسکار

Pachypodiums بخشی از خانواده Apocynaceae است که گونه های مختلفی از جمله درختان و درختچه های مختلف را شامل می شود.Pachypodium به معنی “پا ضخیم” است و متناسب است. این گیاه یک گیاه ساقه آبدار است. این گیاهان در درجه اول از طریق ساقه به جای برگها فتوسنتز می شوند.اگرچه بومی جنوب ماداگاسکار است ، “نخل کاکتوس” یک گیاه آپارتمانی زیبا را ایجاد می کند که در مناطق مقاوم USDA 9A تا 11 رشد می کند. از نکات زیر در مورد مراقبت از گیاهان برای حفظ سلامتی باشی استفاده کنید.

مراقبت از نخل ماداگاسکار

اغلب مردم گیاهان ماداگاسکار را به عنوان گیاهان کوچک بدون ساقه خریداری می کنند. گیاهان بالغ می توانند تا 20 فوت رشد کنند . با این حال ، نخل ماداگاسکار به سرعت رشد می کند و ممکن است فقط در مدت دو سال به سه فوت برسد. “ساقه نخل ماداگاسکار” بلند نیز شروع به ضخیم شدن می کند و می تواند کمی آب را در خود نگه دارد. از آنجا که درخت نخل بالغ است ، بسیار سنگین می شود و برای جلوگیری از واژگونی به یک گلدان سنگین احتیاج دارد.

در طول بهار ، درختان نخل ماداگاسکار شروع به رشد برگهای بلند و براق خود می کنند . برگها معمولاً 15 اینچ طول و چهار اینچ عرض دارند. تقریباً شبیه ترشی های آویز آویزان از بالای ساقه تا قاعده کاکتوس هستند. برگها در زمستان می ریزند و فقط پایه آلوئه ورا باقی می مانند. با این حال ، برگهای جدید در بهار تشکیل می شوند.

آیا گل نخل ماداگاسکار عطر دارد؟

اگر خوش شانس باشید ، یک یکپارچه ماداگاسکار ممکن است گل های سفید ریز بین برگ ها ایجاد کند . گلها بدون بو هستند و معمولاً فقط وقتی گیاه در شرایطی رشد می کند که شبیه محیط اصلی آن باشد.

نخل ماداگاسکار نگهداری ، نخل ماداگاسکار ابلق

مطالب پربازدید
 چه نور و دمایی بهترین رشد را دارد؟

درختان نخل ماداگاسکار آفتاب دوست هستند و در بعضی از مناطق هوای گرم ، نور شدید و آفتاب کامل را ترجیح می دهند. هنگام قرار دادن گیاهان ، Pachypodiums را در یک پنجره رو به جنوب و با نور کامل خورشید قرار دهید. هنگام رشد در فضای بسته . در طول زمستان ، گیاه هرگز نباید زیر 55 درجه فارنهایت نگهداری شود . وقتی گیاهان به اندازه کافی گرم نگه داشته شوند ، ممکن است برخی از برگهای خود را در طول زمستان حفظ کنند.

نخل های ماداگاسکار به چه مقدار آب و کود نیاز دارد؟

برای نیازهای آبیاری – کف دست ماداگاسکار را در سمت خشک نگه دارید و فقط در صورت خشک شدن مخلوط آب آن را آبیاری کنید. هنگام آبیاری ، گیاهان باید در تمام تابستان خوب آبیاری شوند و در زمستان آبیاری کمتری داشته باشند . هنگامی که برگها می ریزند ، آبیاری را متوقف کنید.

در اوایل بهار و اوایل تابستان ، از یک کود گیاهی خانگی متعادل (مایع یا دانه ای) استفاده کنید.

این امر به تشویق رشد جدید در ماههای گرمتر که گیاهان به طور فعال در حال رشد هستند کمک خواهد کرد. با این حال ، اگر مخلوط خاک گلدان حاوی کود گیاهی خانگی باشد ، گیاهان نیازی به افزودن مواد اضافی نخواهند داشت.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

بهترین خاک برای نخل ماداگاسکار چیست؟

مانند بسیاری از گیاهان شاداب و آلوئه ورا ، گیاهان Pachypodiums در یک مخلوط گلدان معمولی آلوئه ورا و در یک گلدان با سوراخ های زهکشی بهترین رشد را دارند . این مخلوط تمایل به ایجاد زهکشی برتر دارد که به محافظت از پوسیدگی ریشه کمک می کند.

اگر شما نیاز به پیوند گیاه دارید ، درست همانطور که از خواب بیدار می شود ، آن را در بهار تغییر مکان دهید. همچنین ، ما دوست داریم از گلدان های سفالی با سوراخ های زهکشی روی پلاستیک برای نگهداری گیاهان در “سمت خشک” استفاده کنیم.

نظافت و نگهداری

تنها نظافت مورد نیاز برداشتن برگهای مرده یا پوسیده است.

نحوه تکثیر Pachypodium Lamerei

شما می توانید Pachypodium را از طریق جبران یا دانه ها تکثیر کنید. هر دو را می توان از کارخانه خریداری یا برد. با این حال ، تکثیر نخل ماداگاسکار از بذر دشوار است . بذرها به راحتی جوانه نمی زنند. هنگام رشد گیاهان Pachypodium از بذر ، بذرها را به مدت یک روز در آب گرم قرار دهید. در ماسه مرطوب بکارید و آن را در دمای اتاق نگه دارید . هنگام شروع جبران خسارت ، غرامت را از سازنده دریافت کنید. به دنبال یک کاکتوس کروی باشید که نزدیک ساقه رشد کند. آنها باید درست زیر ورق ها باشند . این جبران ها را با احتیاط از کنده جدا کرده و بگذارید چهار تا هشت بار خشک شود

گیاهان جوان را در گلدان های منفرد و دارای سوراخ های زهکشی ، در مخلوط 1 قسمت خاک تا 3 قسمت شن و ماسه قرار دهید.

گیاهان را گرم نگه دارید تا ریشه تشکیل شود. برگها ممکن است بلافاصله بمیرند. با این حال ، پس از ریشه گیاهان ، برگ ها باید رشد خود را از سر بگیرند.

نخل ماداگاسکار تکثیر ، نخل ماداگاسکار لامری

آلودگی و بیماری های آفات نخل ماداگاسکار

بزرگترین تهدید برای سلامتی نخل های ماداگاسکار آبیاری بیش از حد است که منجر به پوسیدگی ریشه می شود.

مردم غالباً آب را با ساكلنت و آلوئه ورا زیاد می كنند. به راحتی می توان فکر کرد که وقتی کنده هنوز حاوی آب است خشک شده است.

شکستگی خطر آبیاری بیش از حد است. یک ساقه بلند گیاه ممکن است به طور ناگهانی به نصف تقسیم شده و از نوک برگردد. با این حال ، این اتفاق می افتد هنگامی که گیاهان در جایی نگهداری می شوند که نور یا خنک شدن کافی ندارند.

وقتی گیاه به نصف خم شود ، نمی توان آن را زنده کرد.

توجه: اگر گیاه برگشته و شکسته نشده است ، می توانید با قرار دادن آن در مخلوط خاک و ماسه ، آن را احیا کنید. آبیاری را کاهش دهید تا ببینید آیا ریشه ها تقویت می شوند یا خیر.برای پرورش این گیاه نیازی به عجله نیست و به آب زیادی احتیاج ندارد. به تنهایی سریع رشد می کند.

اگر گیاه را به اندازه کافی آبیاری نکنید ، گیاهان ممکن است در طول تابستان به جای زمستان برگ برگ را تجربه کنند. اگر برگها زرد شده اند ، ممکن است لازم باشد از کود گیاهی مایع استفاده کنید.

کنه های عنکبوتی و مگس سفید می توانند یک مشکل باشند. در قسمت زیرین برگها به دنبال این آفات بگردید. یک شستشوی خوب باید مقداری روغن چریش را تحت کنترل داشته باشد.

 

ماداگاسکار

بهترین کاربردهای نخل ماداگاسکار چیست؟

شما به احتمال زیاد می خواهید آنها را به عنوان یک گیاه جذاب خانگی پرورش دهید ، زیرا گیاه برای رشد از دمای گرم داخل خانه برخوردار خواهد شد. به یاد داشته باشید برای قرار گرفتن در معرض آفتاب ، پنجره ای رو به جنوب انتخاب کنید.

با این حال ، نخل ماداگاسکار همچنین با سایر گیاهان محوطه سازی در فضای باز مانند Adenium Obesum (گل صحرا) افزودنی عالی دارد.

Pachypodium یک نخل ماداگاسکار هنگامی که در اطراف کاکتوس دیگری قرار گیرد که در معرض نور کامل خورشید قرار می گیرد ، بسیار عالی به نظر می رسد. در نهایت ، شکوفه های نخل ماداگاسکار از گیاهان جوان بالاتر می روند و به کانون نمایش تبدیل می شوند.

تعویض گلدان

گیاه نخل ماداگاسکار هنگام رسیدن باید به گلدان بزرگتری منتقل شود ، که به شما این امکان را می دهد تا از خاک تازه غنی از مواد مغذی مورد نیاز برای رشد خود بهره مند شود. از این نظر مهم است که هنگام انتقال این گیاه به گلدان جدید احتیاط کنید تا به ریشه گیاه آسیب نرسد. بعد از انتقال گیاه به گلدان جدید ، آن را آبیاری کرده و پس از 3 تا 4 هفته کود دهید.

نخل

 

منبع: plantcaretoday

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا