مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
گل آپارتمانی

“تکثیر سانسوریا” آموزش بهترین روش برای تکثیر سانسوریا در خاک

مطالب پربازدید

تکثیر سانسوریا

تکثیر سانسوریا (جنس sansevieria) ساکولنت هایی هستند . که در محیط داخلی و به عنوان گیاهان آپارتمانی به خوبی رشد می کنند. انواع سانسوریا که به آن مار رشته کنف یا زبان مادر شوهر نیز گفته می شود . گیاهان خانگی عالی و متناسب با دکوراسیون منزل شما هستند.

برخی از گونه های گیاهان مار دارای برگهای سبز و مسطح به شکل شمشیر هستند . سایر ارقام گرمسیری سنسوییه مانند Sansevieria cylindrica (گیاه نیزه آفریقایی) و سانسوریا . دارای برگهای استوانه ای شکل گرد و دارای انتهای نوک تیز هستند. حتی انواع مختلفی از گیاهان مار مانند Sansevieria Trifasciata “طلای سیاه” وجود دارد که می تواند به عنوان گیاهان خانگی برای فیلتر کردن هوا استفاده شود .

تکثیر سانسوریا پاکوتاه ، تکثیر سانسوریا پوست ماری

 

مطالب پربازدید

نحوه مراقبت از سانسوریا (انواع سانسویه)

برای مراقبت از انواع سانسوریا (گیاهان مار) ، برای تکثیر سانسوریا در خاک گلدان زهکشی شده بکارید و وقتی خاک خشک است . آنها را آبیاری کنید در زمستان ، گیاهان مار خود را فقط گاهی اوقات آبیاری کنید . گیاهان مار در دمای طبیعی اتاق در فضای داخلی به خوبی رشد می کنند. Sansevierias را هر ماه یک بار ، در بهار و تابستان کود دهید. برای کمک به رشد گیاه مار در فضای داخلی ، از گلدان استفاده کنید . که در پایین آن یک سوراخ تخلیه دارد.

درباره sansevierias

یکی از دلایل رشد سانسوریا در خانه این است که در شرایط نامناسب رشد خوبی دارند. این گیاهان آبدار به نگهداری بسیار کمی نیاز دارند و می توانند رنگ های سبز و زرد جذابی را برای دکوراسیون منزل شما فراهم کنند.

حدود 70 گونه سانسوریا وجود دارد . اینها گیاهان گلدار در تیره Sansevieria و در خانواده گیاهان Asparagaceae هستند. ارقام Sansevieria به دلیل برگهای بلند و انتهای نوک تیز در محاوره به عنوان “گیاهان مار” شناخته می شوند.

بسته به نوع مختلف ، انواع دیگر گیاهان سانسوریا نام های مشترک دیگری دارند. به عنوان مثال ، Sansevieria trifasciata را معمولاً زبان مادرشوهرش می نامند. نام آن از این واقعیت است که برگهای گیاه بلند و تیز است. به این نوع “رشته مار کنف” نیز گفته می شود زیرا الیاف آن به اندازه کافی قوی هستند و می توانند تاندون ایجاد کنند.

سانسوریا

مطالب پربازدید

فواید گیاهان تکثیر سانسوریا

یکی از اصلی ترین مزایای رشد گیاه سانسوریا در فضای بسته . توانایی آن در تصفیه برخی از سموم از هوا است. مزیت تکثیر سانسوریا (زبان مادر) این است که سطح سموم تری کلرواتیلن (TCE) ، بنزن و فرمالدئید را کاهش می دهد. این مزیت در مطالعه ای توسط ناسا گزارش شده است.

در این مقاله با چندین گونه گیاه در تیره Sansevieria آشنا خواهید شد. توضیحات و عکس های این سانسوریا ها به شناسایی گونه های جداگانه و یادگیری نام های مشترک آنها کمک می کند. در پایان مقاله شما یاد خواهید گرفت که چگونه از گیاهان مار مراقبت کنید.

گیاهان گونه Sansevieria trifasciata یکی از متداول ترین انواع سانسوریا است. همچنین به عنوان Dracaena trifasciata شناخته می شود.

انواع سانسوریا

در اینجا انواع متداول گیاه سانسوریا (گیاهان مار) آورده شده است:

Sansevieria Trifasciata (کنف ریسمان افعی)

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

طلای سیاه Sansevieria trifasciata (انواع گیاه مار یا مار زهی)

تکثیر سانسوریا پاجوش ، تکثیر سانسوریا پاکوتاه در خاک

طلای سیاه Sansevieria trifasciata

“طلای سیاه” یک نوع رایج از گیاهان مار (کنف رشته ای مار) با برگهای سبز و زرد بلند است. سانسوریا “طلای سیاه” (مار رگه ای شاهدانه) یکی از گونه های محبوب انواع گیاهان مارهای چند ساله با برگهای سبز تیره و لبه زرد طلایی قابل توجه است. گیاه روده شاهدانه مار دارای برگهای سفت و رشته ای است که بلند می شوند و ظاهری مجزا و مجزا به گیاه می بخشد.

این گیاهان مار یکی از 10 گیاه برتر خانگی فیلتر کننده هوا از نظر ناسا هستند. بسیاری از افراد برای پاکسازی هوا در شبانه روز ، این نوع گیاه بادام را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود پرورش می دهند. به هر حال توجه داشته باشید که تمام قسمت های گیاه کنف مار برای گربه ها و سگ ها سمی یا سمی است. به گفته فنگ شویی چینی ، تکثیر گیاه سانسوریا یکی از گیاهان خوش شانس است که به موفقیت خوب کمک می کند.

Futura Robusta

از گونه های Sansevieria است که دارای برگهای سبز و خاکستری باریک و رگه دار است

این نوع “زبان مادری” یک سنسویای همیشه سبز است که دارای برگهای سبز خاکستری به شکل راه راه است. برگهای کوتاهتر در یک توده متراکم به شکل شمشیر رشد می کنند و با رشد پیچ ​​خورده آنها شناخته می شوند. برخلاف اکثر ارقام Sansevieria trifasciata ، قد “Future Robusta” فقط به حدود 60 سانتی متر می رسد.

گیاه Sansevieria خانگی در بیشتر شرایط داخلی به خوبی رشد می کند و می تواند آبیاری مکرر را تحمل کند.

سانسوریا1

خواهر پیچ خورده Sansevieria Trifasciata

“خواهر پیچ خورده” نوعی گیاه مار با برگهای کوتاه و فرفری است .

گیاه مار “Twisted Sister” نام خود را از طرز پیچ خوردن برگهای. سبز و زرد گرفته است تا شکلی مخدوش به آنها ببخشد. شکل ظاهری خیره کننده این گیاه Sansevieria از برگهای متنوع آن است که به رنگ زرد طلایی و سبز آهکی است . همچنین در مرکز برگها شاهد نشانه های سبز نقره ای خواهید بود.بسیاری از چهره “خواهر پیچ خورده” را لانه پرندگان در یک کاسه توصیف می کنند.

تکثیر گیاه سانسوریا با خاک

گیاهان Sansevieria می توانند هنگام آبیاری مجدد به راحتی تقسیم شوند. متناوباً ، شاخه های جدیدی که از خاک خارج می شوند را می توان به صورت مستقل برداشت و در گلدان قرار داد. . برش نیز می تواند انجام شود ، اما تکیه بر تقسیم بسیار آسان تر است . چگونه می توان گیاهان مار را کاشت
یک گلدان با یک سوراخ زهکشی در پایین آن انتخاب کنید. گلدان های فایبر به خوبی برای گیاهان مار کار می کنند . زیرا باعث خشک شدن خاک راحت تر از گلدان های پلاستیکی می شوند.

تکثیر سانسوریا پاجوش ، تکثیر سانسوریا پاکوتاه در خاک

گلدان

از یک مخلوط گلدان خوب تخلیه استفاده کنید. یک مخلوط گلدان برای “کاکتوس ها و ساکولنت ها” ایده آل است ، زیرا در برابر اشباع بیش از حد از آب مقاومت بیشتری خواهد داشت.
هنگام بارگیری مجدد گیاهان مار ، آنها را خیلی عمیق دفن نکنید. این گیاه باید به همان عمق کاشته شده در ظرف قبلی آن کاشته شود.

مسمومیت با سانسوریا

گیاه مار برای انسان ، سگ و گربه نسبتاً سمی است. در صورت بلعیدن گیاه ، انسان ممکن است. علائم کوتاه مدتی از جمله درد دهان ، آبریزش و برخی از حالت تهوع را تجربه کند. در موارد نادر ، می تواند واکنش پوستی ایجاد کند اما فقط در صورت بلعیدن سمی است. در گربه ها و سگ ها ، بلع ممکن است باعث ترشح بزاق ، درد ، حالت تهوع ، استفراغ و اسهال شود.

قلمه زدن

برای بریدن سانسور از طریق یک برگ ، ابتدا یک یا چند برگ بزرگ و سالم را برداشته و تا حد ممکن پایین ببرید.

سپس آنها را به قطعات 8 سانتی مترتقسیم کنید. برگها را به مدت یک یا دو روز در محل خود نگه دارید تا پینه بریده شده مهر و موم شود.

پس از خشک شدن قلمه ها ، برگ ها را به صورت عمودی و دقیقاً همان جایی که برش داده اید ، نیمه در یک بستر شن قرار دهید و مراقب باشید برگ ها به صورت وارونه نشوید.

مطمئن شوید گلدان انتخابی شما برای قلمه زدن خیلی بزرگ نباشد.

قلم زدن سانسوریا

منبع : leafyplace

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا