مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
مسائل زناشویی

عارضه های رابطه از مقعد “عواقب خطرناک رابطه مقعدی”

مطالب پربازدید

مضررات رابطه از مقعد

سکس مقعدی مضررات بسیار زیادی دارد که حتی خود زوجین نسبت آن بی اطلاع می باشند. خونریزی رابطه از پشت برای خانم ها باعث خواهد شد تا به سرطان های روده بزرگ و گاهی اچ آی وی مبتلا شوند. آمیزش معقدی بسیار خطرناک بوده و حتی در دین اسلام حرام محسوب می شود. رابطه جنسی معقدی از نظر پزشکی نیز مورد قبول نخواهد بود.

رابطه مقعدی

رابطه از معقد از دیدگاه اسلام:

امام صادق علیه سلام می گویند که رابطه از پشت با اجازه زن شرط است و گرنه حرام خواهد بود اما بعضی از علمای دینی نیز این آمیزش را حتی با اجازه زن حرام دانسته‌ و بعضی مکروه می دانند.

یکی از اصلی ترین معایب رابطه از مقعد سردی مزاج جنسی خواهد بود. زیرا اصلی ترین علت ارگاسم زن، ‌دخول از فرج خواهد بود و رابطه از مقعد هیچگونه لذت جنسی را برای او به همراه نخواهد داشت. این امر باعث می شود تا زوجین دچار اختلافات زیادی زناشویی شوند.

مطالب پربازدید

رابطه مقعدی باعث خواهد شد تا زن هیچگاه تمایل به برقراری رابطه جنسی پیدا نکرده و ماهیت زنانه او از بین برود و آسیب های روحی و روانی زیادی را برای زن به همراه داشته باشد. ترس از برقراری رابطه جنسی یکی از بزرگ ترین آسیب هایی می باشد، اگر زن برای اولین تجربه از سکس رابطه معقدی را تجربه کند، گرفتار آن خواهد شد.

برقراری رابطه جنسی از رابطه مقعدی

درد ناشی از این مقاربت بسیار شدید بوده و زن قادر به تحمل آن نیست. این درد باعث خواهد شد تا در مدتی زن توانایی راه رفتن را از دست بدهد. مقعد محل مجمع باکتری های مدفوع است، در اثر مالش و دخول آلت تناسلی مرد باعث خواهد شد تا این میکروب و باکتری ها وارد آلت تناسلی مرد شده و بیماری های زیادی را به همراه داشته باشد. مقاربت از راه واژن هیچگونه عوارضی برای زوجین نخواهد داشت.

مخاط مقعد بسیار نازک بوده و می تواند به راحتی پاره شده و باعث انتقال ویروس های زیاد به داخل خون شود. یکی از اصلی ترین عوامل شیوع بیماری ایدز رابطه مقعدی خواهد بود.

دهانه مقعد کاملا حلقوی و محکم بوده و هنگامی که مرد به اوج لذت جنسی رسید و مایع منی از آلت او بیرون بیاید باعث می شود تا به علت محکم بودن آن پس زدن مایع به داخل و فشار به بیضه‌ی و مبتلا شدن به سرطان پروستات را به همراه داشته باشد.

عفونت یکی از شایع ترین مضررات رابطه از مقعد به حساب خواهد آمد. رابطه از مقعد باعث به وجود آمدن زخم های ریزی خواهد شد که احتمال انتقال ویروس را افزایش می دهد. از آنجایی که مقعد محل دفع مدفوع و باکتری ها است. ممکن است عفونت های زیادی را از طریق این زخم ها ایجاد کند. از طرفی باعث خواهد شد که در طول مدت زن دچار بی اختیاری مدفوع شده و حتما نیاز به جراحی پیدا کند.

مطالب پربازدید

راهکاری های مناسب برای کم کردن خطر رابطه از مقعد:

 تنها راه برای جلوگیری از خطرات سکس از معقد انجام ندادن آن است. اما با تمام این موارد باز هم افرادی هستند که خواهان برقراری این ارتباط می باشد این نکات صد در صد شما را از این آسیب ها دور نخواهد کرد اما تا حدی این خطرات را کنترل می کند.

  1. از کاندوم برای محافظت از نفوذ بیماری ها به بدن استفاده کنید.
  2. بعد از رابطه مقعدی هیچگاه آلت را به دهانه واژن وارد نکنید ابتدا آن را پاک کرده یا رابطه از پشت را در آخر انجام دهید. بعد و قبل از ورود از کاندوم جدید استفاده کنید.
  3. از مقداری زیادی روان کننده برای جلوگیری از خطر اسفکتر استفاده کنید. تا خطر پارگی مقعد به حداقل برسد.
  4. قبل از انجام رابطه معقدی حتما ریلکس کنید. استرس یا منقبض شدن بدن شما باعث خطر بیشتری خواهد شد.
  5. اگر هنگام رابطه معقدی درد شدیدی احساس کردید حتما آن را متوقف کنید.
  6. اگر بعد از رابطه معقدی دچار خونریزی یا بعد از مدفوع کردن احساس درد سوزش داشتید حتما به پزشک مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که یک رابطه سالم نباید به شما آسیب برساند. رابطه جنسی باید نیاز شما را رفع کرده و لذت بخش باشد، نه آنکه سراسر از درد همراه باشد. حتما قبل از هر آمیزشی به نکات بهداشتی جسمی و روانی آن توجه کنید.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا