مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

ترامپ: آماده یک توافق نو و جامع با ایران هستیم

مطالب پربازدید

رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در جمع حامیانش در ایالت «ویرجینیای غربی» به تمجید از اقدام غیرقانونی و ضد ایرانی دولتش در زمینه بازگرداندن تحریم‌ها پرداخت.

دونالد ترامپ

به رغم مخالفت‌های بین‌المللی با مواضع غیرقانونی دولت آمریکا در قبال برجام و بازگرداندن تحریم‌ها، «دونالد ترامپ» در سخنرانی در شهر «هانتینگتون» مواضع ضد ایرانی خود را یکی از «دستاوردهای سیاست خارجی» دولتش خوانده است.

رئیس‌جمهور آمریکا پیش از سخنرانی در این شهر ایالت ویرجینیایی غربی، بیانیه‌ای سراسر ضد ایرانی درباره بازگشت غیرقانونی تحریم‌های تازه منتشر کرد و مدعی شد: «آمریکا همچنان آمادگی برای حصول به یک توافق نو و جامع‌تر با ایران است اما تا آن زمان تحریم‌های تاریخی ما با تمام توان باقی خواهند ماند».

مطالب پربازدید

ترامپ در تجمع بامداد امروز شنبه خود به وقت تهران مدعی شد: «من آمریکا را از توافق هسته‌ای فاجعه‌بار و یک طرفه ایران خارج کردم و همین امروز ما همه تحریم‌هایی را که بر اساس آن توافق وحشتناک برداشته شده بودند، دوباره اعمال کردیم. ما حالا سفت‌وسخت‌ترین تحریم‌ها را علیه رژیم فاسد ایران داریم».

وی در این سخنرانی مبسوط به یک اقدام غیرقانونی دیگر خود در عرصه بین‌المللی هم اشاره کرد و آن را هم دستاورد دولتش در عرصه سیاست خارجی خواند.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من اورشلیم (بیت‌المقدس) را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختم و سفارتمان را در آنجا مستقر کردم، می‌دانید که بسیاری از روسای جمهور قبیل آمریکا فقط در این باره حرف زده بودند».

ترامپ در این سخنرانی طبق معمول سخنرانی‌های قبلی خود بارها به مواضع داخلی و خارجی حزب دموکرات در مواردی از قبیل موضوع مهاجرت، «کاروان مهاجران آمریکای مرکزی» و دیگر مسائل تاخت.

رئیس‌جمهور آمریکا در بخشی از این سخنرانی خواستار رای دادن مردم این کشور به نامزدهای جمهوری‌خواه شد تا به گفته او «قدرت به مردم آمریکا برگردانده شود».

مطالب پربازدید

منابع: اقتصادنیوز, فارس

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا