مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
اخبار بین الملل

دولت آفریقای جنوبی کاردار آمریکا را احضار کرد

مطالب پربازدید

دولت آفریقای جنوبی کاردار آمریکا را احضار کرد

ریاست جمهوری آفریقای جنوبی در اعتراض به توییت مداخله جویانه رئیس جمهور آمریکا علیه طرح اصلاحات ارضی این کشور آفریقایی، کاردار آمریکا را احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، یک منبع آگاه اعلام کرد که ریاست جمهوری آفریقای جنوبی روز پنج شنبه در اعتراض به پیام توییتری و مداخله جویانه «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علیه طرح اصلاحات ارضی در این کشور آفریقایی، «جِسی لاپن» کاردار آمریکا را احضار کرد.

بلومبرگ نیز به نقل از دو منبع آگاه گزارش داد که دولت آفریقای جنوبی همچنین سفیر موقت آمریکا در این کشور آفریقایی را برای ارائه توضیحات درخصوص پیام توئیتری ترامپ احضار خواهد کرد.

مطالب پربازدید

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا روز پنج شنبه در پیامی توییتری به اصلاحات ارضی کشور آفریقای جنوبی واکنش نشان داد و گفت: «از مایک پمپئو وزیر خارجه خواسته‌ام تا از نزدیک اقدام دولت آفریقای جنوبی مبنی بر اشغال اراضی و کشتار کشاورزان (سفیدپوست) را بررسی کند».

این توییت ترامپ واکنشی است به طرحی که «کریل رامافوزا» رئیس‌جمهوری آفریقای جنوبی اوایل ماه میلادی جاری (آگوست) برای تغییر قانون در راستای سلب مالکیت زمین از کشاورزان سفیدپوست بدون هیچ مصالحه‌ای با ایشان، به کنگره ملی این کشور ارائه داد و دلیل آن نیز تسلط سفیدپوستان بر اغلب زمین‌های آفریقای جنوبی علیرغم فروپاشی آپارتاید بعد از دو دهه است.

در همین‌ راستا، ساعاتی پس از آنکه رسانه رسمی آفریقای جنوبی اعلام کرد دولت خواهان شفاف‌سازی سفارت آمریکا در خصوص توییت ترامپ است؛ سخنگوی ریاست‌جمهوری آفریقای جنوبی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اطلاعات رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص اصلاحات اراضی غلط است و ما این مسئله را از طریق کانال‌های دیپلماتیک پیگیری می‌کنیم».

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا