عهد التمیمی«عهد التمیمی»، دختر قهرمان فلسطینی که رسانه‌ها از او به عنوان نماد مقاومت و سفیر جهانی انسانیت یاد می‌کنند و با دعوت معاونت برون مرزی صدا و سیما جهت حضور در ایران و شرکت در مراسم تجلیل از وی، قصد خروج از فلسطین و سفر به اروپا و سپس ایران را داشت، از طرف رژیم صهیونیستی، ممنوع الخروج شد.

 روابط عمومی شبکه پرس تی وی آورده است، این در حالی بود که خانواده التمیمی اظهار کرده‌اند که مقامات دولت تشکیلات خودگردان فلسطین با اعلام اینکه عوامل رژیم صهیونیستی تهدید کرده‌اند در صورت خروج از فلسطین مشکلات بسیاری برای آنها پیش می‌آورند، به این خانواده گفته‌اند که رژیم صهیونیستی در عین حالی که رسما هیچ‌گونه مدرک و مستندی برای منع خروج آنها ارائه نمی‌کند اما در واقع به این وسیله ممنوع الخروجی آنها را اعلام کرده است.

رژیم صهیونیستی حتی از سفر این خانواده به اروپا نیز جلوگیری به عمل آورده است.

معاونت برون مرزی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در نظر داشت تا در مراسمی به مناسبت سالگرد شهادت «مایا ناصر» خبرنگار پرس تی وی در سوریه، در روز سوم مهر ماه آتی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مایا ناصر و دیگر شهدای خبرنگار شبکه‌های این معاونت، از «عهدالتمیمی» نوجوان قهرمان فلسطینی و نماد مبارزه فلسطینیان علیه رژیم اشغالگر قدس تجلیل کرده و تعدادی از بهترین‌های مقاومت و مجاهدت رسانه‌ای در مناطق خطرخیز و کانون‌های بحران جهان از میان خبرنگاران این معاونت را معرفی کند.

در همین راستا از چندی پیش مقدمات سفر عهدالتمیمی و خانواده‌اش به اروپا و پس از آن به تهران در حال انجام بود اما با مانع تراشی و ممنوع الخروجی این خانواده از اراضی اشغالی، عملا امکان سفر عهد و خانواده‌اش به ایران منتفی شد که نشانگر هراس این رژیم از خروج حتی یک دختر نوجوان ۱۷ ساله از سرزمین‌های اشغال شده و افشای جنایات این رژیم در سطح بین‌المللی است.

در این سفر، قرار بود «عهد التمیمی» درباره مقاومت فلسطینیان و تجربه شخصی خود در دوران اسارتش در اسرائیل سخنرانی کند.

در این راستا به باسم و نریمان التمیمی،‌ عهد، دختر آزاده‌شان و نیز دو برادرش یعنی محمد و سلام اطلاع داده شده که نمی‌توانند اراضی اشغالی را ترک کنند.

باسم التمیمی به شبکه اللواء گفت: آنها به ما اطلاع دادند که خانواده التمیمی ممنوع الخروج است در حالی که ما در مسیر اردن بودیم و قصد داشتیم از آنجا به اسپانیا و فرانسه برویم.

وی تصریح کرد: چنین تصمیم و تصمیماتی از این دست هرگز اعضای خانواده التمیمی را از مبارزه مشروعشان به منظور داشتن زندگی شرافتمندانه و با عزت در سرزمین آزاد شده‌شان بازنمی‌دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، باسم التمیمی، پدر این دختر نوجوان اعلام کرد او و خانواده‌اش قصد داشتند صبح روز جمعه و از طریق اردن به چند کشور اروپایی و ایران سفر کنند تا در روز سوم مهرماه در مراسمی که قرار بود به منظور تجلیل از عهد التمیمی توسط معاونت برون مرزی صداوسیما در تهران برگزار شود شرکت کنند اما مقامات دولت خودگردان فلسطین به این خانواده گفته‌اند که اسرائیل آن‌ها را ممنوع الخروج کرده است.

باسم التمیمی روز گذشته در گفت و گویی از جزئیات این ماجرا خبر داد و اینکه این اتفاق در آستانه شروع سفر برای آنها افتاده است: « پس از گرفتن بلیط سفر برای پرواز به سمت اروپا و سپس ایران، آماده سفر شده بودیم و قرار بود شب گذشته کرانه باختری را ترک کنیم و عازم شویم، در نتیجه با مسؤولین امور مدنی تماس گرفتیم تا از گذرگاه کرامه به سوی اردن حرکت کنیم. با توجه به دشواری‌های عبور از این گذرگاه برای تاکید کامل با تعدادی از مسؤولین ذیربط تماس گرفتیم که از جمله آنها وکیل بین‌المللی ما بود و در پاسخ همگی، ما را به عدم خروج با توجه به شرایط بحرانی کنونی فلسطین و به دلیل راهپیمایی‌های بازگشت و اختلافات عمیق رژیم صهیونیستی با ایران، توصیه کردند و همگی هشدار دادند که در صورت خروج از کشور به احتمال فراوان دستگیری شما در هنگام بازگشت وجود دارد».

پدر این دختر نوجوان از نگرانی و ترس رژیم صهیونیستی برای اتحاد بیشتر کشورهای اسلامی در صورت صحبت‌های دخترش درجمع این کشورها نیز گفته و توضیح داد: با توجه به مبدل شدن دخترم، «عهد» به سفیر جهانی انسانیت در شرایط فعلی، آنها نگران نزدیک شدن او به ایران یا هر کشور دیگری که مخالف اسراییل است هستند زیرا از هم صدایی مخالفان خود واتحاد رای و نظر آنان بسیار می‌هراسند. در واقع همفکری‌ها واتحاد مخالفان رژیم صهیونیستی و استکبار آمریکایی باعث به تعویق افتادن واخلال در نقشه‌های آنان برای تجزیه منطقه و اجرای نقشه‌های صهیونیستی آنهاست.

وی افزود: اسرائیلی‌ها همواره سعی در معکوس جلوه دادن چهره ما و همگی مخالفان خود به عنوان آشوبگر و مخل نظم منطقه و جهان دارند. در نتیجه نزدیکی ما و مخالفانشان و ابلاغ پیام‌ها و دیدگاه‌های حقیقی که داریم در واقع نقشه های آنان را نقش برآب می‌سازد و هنگامی که ما آنها را خشمگین و مانع فعالیت‌های خودمان می‌بینیم در واقع پی می‌بریم که مسیر درستی را پیموده‌ایم.

باسم التمیمی امیدوارانه در تلاش است تا این مشکل را از طریق مراجع بین‌المللی حل کند. او اظهار کرده است: به ایران و یا هر کشور دیگری که ما را دعوت کند و خواستار رساندن پیام مقاومت به گوش جهانیان باشد، سفر خواهیم کرد.

منع: پرس تی وی

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here