فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

جشنواره هنری ققنوس در قم برگزار می‌شود

جشنواره هنری ققنوسمسئول سازمان بسیج هنرمندان قم: این جشنواره استانی، در بخش‌های ادبی (شعر کلاسیک، شعر نو و داستان کوتاه)، هنرهای تجسمی (پوستر، عکس، کاریکاتور و خوشنویسی)، ادبیات نمایشی (فیلمنامه و نمایشنامه)، مداحی (مراث و مولودی خوانی)، فیلم کوتاه، انیمیشن، تئاتر خیابانی، استندآپ کمدی، موسیقی (سنتی، مقامی و تلفیقی) برگزار می‌شود.

در بخش هنرهای تجسمی آثار ارسالی دانشجویان، باید شامل موضوعات سبک زندگی بومی و محلی، تناقضات سبک زندگی مدرن، عدالت اجتماعی، آمریکا و استکبار نوین باشند و در بخش خوشنویسی اذکار مذهبی، صلوات خاصه و جملات بزرگان دینی بخش ویژه هنرهای تجسمی باشد.

 

در بخش ادبیات نمایشی، آثار باید دارای موضوعات عدالت اجتماعی، مشکلات صنفی و مدیریتی دانشگاه‌ها، تناقضات سبک زندگی مدرن، عدالت اجتماعی، آمریکا و استکبار نوین و شخصیت‌های تاریخی باشد.

ابعاد سیاسی و عرفانی قیام عاشورا، مدافعان حرم و اعیاد و میلاد ائمه اطهار موضوعات بخش مداحی و اقتصاد مقاومتی و جهاد اقتصادی، تناقضات سبک زندگی مدرن، اسلامی شدن دانشگاه‌ها، مشکلات صنفی دانشجویی و عدالت اجتماعی موضوعات بخش فیلم کوتاه، انیمشین، تئاتر خیابانی، استندآپ کمدی است.

آثار بخش موسیقی باید شامل موضوعات آوازهای و موسیقی مناطق، مبارزه با استکبار، شهید و شهادت، عشق متعالی و ائمه اطهار باشد.

در بخش پژوهش‌های هنری با موضوع تاریخ هنر انقلاب اسلامی، نظریات شهید آوینی در عرصه هنر، مفهوم و نظرات هنری در تفکر دینی و تجرییات و سبک‌های هنری در چهارچوب انقلاب اسلامی نیز از دیگر بخش‌های این فراخوان است.

حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی بخش ویژه این جشنواره است که هنرمندان در همه بخش‌ها می‌توانند آثارخود با این موضوع را به دبیرخانه ارسال کنند.

وی در پایان گفت: این فراخوان ویژه دانشجویان دانشگاه‌های قم است و داشتن شماره دانشجویی برای شرکت در جشنواره الزامی است و شرکت کنندگان می‌توانند آثار خود را از طریق دفاتر بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان و یا به شماره ۰۹۹۱۰۹۷۹۷۲۷ در پیام رسان‌های بله، ایتا، سروش و آی گپ ارسال کنند. دانشجویان قمی می‌توانند آثار خود را تا ۵ بهمن ماه ۱۳۹۷ ارسال کنند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره ۳۱۱۲۹۲۵۲ تماس حاصل کنند.

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.