رئیسیرئیسی (رئیس قوه قضائیه) در گردهمایی مبلغان محرم که صبح امروز در سالن همایش های غدیر قم برگزار شد گفت: باید برای کاهش فساد و مشکلات در جامعه، نظامات بانکی، مالیاتی و اقتصادی اصلاح شود.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی همچنین گفت: بر اساس قانون قاضی مکلف است که برای دریافت حکم پرونده به قانون مراجعه کند و اگر قانون موجود نبود باید به فتوا عمل کند. فقه این ظرفیت را دارد که همه شئونات در همه عرصه ها را رقم بزند و باید از این ظرفیت استفاده شود. دستگاه قضایی باید بروز و کارآمد باشد و برای این موضوع باید از ظرفیت حوزه علمیه استفاده کرد.

باید کادر سازی دستگاه قضایی از حوزه علمیه شکل بگیرد و جذب طلاب از حوزه علمیه در دستگاه قضایی بسیار تاثیرات مثبتی داشته است. اگر مردم زیبایی های اسلام و زندگی اهل بیت را بدانند، در این راه گام برمی دارند و مبلغان وظیفه دارند زیبایی های اسلام و کلام اهل بیت (ع) را به مردم معرفی کنند. دشمن شناسی و دشمن ستیزی در عرصه همین تبلیغ ها برای مردم تبیین و مشخص می شود و از همین جهت تبلیغ و آگاهی بخشی به مردم و افزایش بصیرت آنان بسیار اثرگذار است.

رئیسی افزود: عموما سخنرانی های مقام معظم رهبری در جهان توسط امپراطوری رسانه ای بایکوت می شود، ولی باز هم شاهد هستیم که عرض ارادت به ایشان در کل جهان وجود دارد و سخنان ایشان شنیده می شود و این قدرت تبلیغ است. گریه در عاشورا و برای ابا عبدالله (ع) برای ظرفیت سازی انسان در برابر هواهای نفسانی است. عاشورا باید بماند زیرا رمز حامیت حق در برابر جریان باطل و دشمن شناسی و دشمن ستیزی است و باید تا آخر این عاشورا زنده بماند. اگر ابا عبدالله قیام نمی کرد امروز چیزی به عنوان دینی واقعی شاید وجود نداشت.

مردم از فساد اداری و تبعیض گله مند هستند و گله بجایی است و باید به دنبال تغییر شرایط و ایجاد شرایطی باشیم که نگذاریم در نظام اداری ما فساد لانه بکند و برای این لازم است که ساختارها اصلاح شود و مسئولان نسبت به فساد حساس باشند. باید به کسانی یارانه داده شود که نیاز دارند و در این موضوع نباید با کسانیکه دارا هستند و نیازی به یارانه ندارند، برای قطع یارانه تعارف شود.

امروز مردم از مسئولان، اجرای قانون، عدالت و عمل می خواهند، امروز مردم به دنبال ریشه کن شدن فساد هستند و باید به دنبال عمل در این قضیه باشیم. باید نظام اسلامی به نظام حکومت امام علی (ع) نزدیک شود و باید دراین راستا حرکت کنیم و این عمل شدنی است و باید تلاش کنیم همانگونه که زمانی جوانانی کارهایی در کشور به انجام رساندند که همه فکر می کردند نشدنی است. بسیاری از مشکلات در شهرها و مناطق محروم، با یک اقدام کوچک حل خواهد شد و نیاز است که مشکلات آنان به مسئولین منتقل شود.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here