سهمیه فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۹ تغییری نکرده و همچنان ۲+۲ است.

AFC

پس از اعلام رده بندی جدید لیگ‌های فوتبال قاره کهن توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) در تاریخ ۱۱ شهریور ۱۳۹۷، فوتبال ایران با ۵۴.۰۵۰ امتیاز باشگاهی، ۷۲۷ امتیاز ملی و در مجموع ۷۸.۹۸۳ امتیاز پایین‌تر از کشور‌های چین، قطر، کره جنوبی و امارات قرار گرفت و سهمیه ۲+۲ را از آن خود کرد.

فوتبال کشورمان نسبت به رده بندی فصل گذشته صعود ۲ پله‌ای داشت، اما به دلیل قوانین فوتبال آسیا، تنها ۲ کشور نخست رنکینگ در هر منطقه (چین – کره از شرق آسیا) و (قطر – امارات از غرب آسیا) سهمیه ۳+۱ خواهند داشت و بر اساس رده بندی، ذوب آهن اصفهان و سایپا تهران (نائب قهرمان و تیم سوم لیگ برتر) باید در تک بازی پلی آف به مصاف حریفان بروند.

در منطقه غرب آسیا، امتیازات باشگاهی و ملی کشور‌ها به هم نزدیک است و هر امتیازی که می‌گیریم، می‌تواند به ما کمک کند و تاثیرگذار باشد. سهمیه کنونی فوتبال ایران ۲+۲ است، اما با توجه به نتایجی که کسب می‌کنیم، احتمال دارد به ۳+۱ هم تغییر کند.

پس از صعود تیم فوتبال پرسپولیس تهران به فینال لیگ قهرمانان آسیا و شکست 2 بر صفر این تیم مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن، در رده بندی هنوز تغییری ایجاد نشده و سهمیه فوتبال ایران کماکان 2+2 است. البته شاگردان برانکو ایوانکوویچ در صدد هستند تا در بازی برگشت و در ورزشگاه آزادی بتوانند از سد نماینده ژاپن بگذرند و اگر این اتفاق رخ دهد، برای نخستین بار یک تیم ایرانی در فرمت جدید لیگ قهرمانان آسیا به قهرمانی می رسد و می تواند روی سهمیه فوتبال ایران هم تاثیر بسزایی بگذارد.

طبق اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا، مدیران باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، سایپا و ذوب آهن باید روز ۳۰ آبان ماه در مراسم قرعه کشی لیگ قهرمانان آسیا حاضر شوند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here