انتخاب روسری معمولا بر اساس رنگ مو، رنگ پوست و اکسسوری‌هایی که در پوشش خود از آن‌ها استفاده می‌کنید، انجام می‌گیرد. با تبدیل شدن روسری به عنوان جزو جدانشدنی پوشش بانوان ایرانی، نیاز به یک راهنمای کامل برای انتخاب درست رنگ و مدل روسری و بهترین روش شستشو و نگهداری از آن بیش از پیش احساس می‌شود.
روسری
برای ست کردن روسری لازم نیست روسری که انتخاب می‌کنید دقیقا همرنگ لباس‌هایتان باشد. شما همیشه می‌توانید یکی یا دو درجه تیره‌تر یا روشن‌تر، و یا حتی رنگ‌های کاملا متفاوت را برای روسری خود انتخاب کنید. نکاتی مانند هماهنگی رنگ روسری با رنگ پوست و مو، جنس روسری و سایز آن نیز نقش مهمی در انتخاب روسری خواهند داشت.

انتخاب روسری متناسب با رنگ پوست و چشم

  • خانم‌هایی که رنگ پوست روشن دارند، بهتر است از رنگ‌های شاد و سرزنده استفاده کنند و کمتر به سراغ رنگ‌های کم رنگ و به اصطلاح روحی بروند. استفاده از رنگ‌های روشن باعث می‌شود تا صورت شما رنگ پریده به نظر برسد.
  • به خانم‌هایی که دارای رنگ پوست تیره و سبزه هستند هم توصیه می‌شود به سراغ رنگ‌های تیره نروند. رنگ‌های تیره صورت شما را بیش از پیش گرفته نشان خواهد داد.
  • اگر جز افراد خوش شانس چشم رنگی هستید، انتخاب روسری با تن رنگی مشابه رنگ چشمانتان انتخاب هوشمندانه‌ای برای شما محسوب می‌شود.
  • انتخاب رنگ روسری مطابق با رنگ سایه چشم، لاک ناخن و به طور کلی آرایش هم یکی از روش‌های ایجاد هماهنگی در پوشش شماست.
  • اگر روسری شما پر از رنگ و نقش و نگار است، بهتر است که آرایش ملایم تری را برای صورت خود انتخاب کنید.

 

انتخاب روسری متناسب با رنگ مو

رنگ مو به طور مشخص نقش مهمی در انتخاب روسری ایده آل برای شما بازی می‌کند. بنابراین، نه تنها باید به رنگ پوست، لباس و اکسسوری‌های دیگر که با روسری خود می‌پوشید، بلکه باید به رنگ موهایتان نیز توجه داشته باشید.

  • برای خانم‌هایی که دارای رنگ موی قهوه‌ای هستند، توصیه می‌شود به دنبال روسری با تنالیته شکلاتی، سایه‌های سیاه و آبی باشند.
  • خانم‌های مو مشکی می‌توانند تقریبا هر رنگی را تجربه کنند. تنالیته‌های رنگ آبی و قرمز، زیبایی رنگ موی شما را بیشتر نمایان می‌کنند.
  • با انتخاب روسری‌هایی در طیف رنگی صورتی، خاکستری، قرمز و سیاه مو‌های بلوند شما جلوه بیشتری خواهند داشت.

اگر رنگ موی شما تم رنگی قرمز دارد، از پوشیدن روسری قرمز بپرهیزید. در عوض روسری خود را در طیف‌های قهوه ای، طلایی، زرد، سبز، آبی، سیاه و خاکستری انتخاب کنید.

انتخاب روسری

 

 

انتخاب جنس روسری

جنس روسری، همچنین نقش مهمی را ایفا می‌کند و شما باید سعی کنید جنس روسری خود را با لباس‌های خود هماهنگ کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که شما فقط باید روسری ابریشم را با پیراهن‌های ابریشمی بپوشید. اما می‌توانید سعی کنید بافت و سبک روسری مناسب را که بیشترین هماهنگی را با لباس‌های شما دارد، پیدا کنید.

روش نگهداری روسری

تا کردن روسری باعث ایجاد خط تا روی روسری می‌شود. در نتیجه بهترین روش برای نگهداری روسری رول کردن و یا آویزان کردن آن است به طوری که تحت فشار قرار نگیرد.

بهترین روش شستشوی روسری

الیاف روسری معمولا از جنس ابریشم، ساتن و به طور کلی ظریف است. در نتیجه شستن آن با ماشین لباسشویی به بافت پارچه روسری آسیب می‌رساند. بهترین روش برای شستشوی روسری این است که روسری را درون تشت آبی که مقدار مناسبی مایع شستشو درون آن حل شده با حرکات ملایم بشویید. از چنگ زدن و چلاندن روسری بپرهیزید.
برای خشکاندن روسری نیز به جای استفاده از خشک کن بهتر آن است که رطوبت روسری را تا حدی با حوله بگیرید و آویزان کنید. آویزان کردن روسری خیس باعث کش آمدن و تغییر حالت الیاف آن خواهد شد.

 

 

مرضیه گرجی
[the_ad id="30917"]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here