خامنه ایرمزماندگاری انقلاب

رمزماندگاری انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیداری که در نوزدهم دی ماه سال ۱۳۹۴ با مردم قم داشتند به مقایسه‌ی انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های بزرگ دنیا پرداختند و فرمودند: «چرا نهضت مشروطیّت با آن درخواست حدّاقلّیِ محدود شدنِ قدرت مطلقه نتوانست و طاقت نیاورد بماند، امّا انقلاب اسلامی با این درخواست حدّاکثری و مطالبه‌ی حدّاکثری که ریشه‌کنی سلطنت و رژیم پادشاهی در کشور بود آمد، موفّق شد و ماند؟

این‌ها تحلیل لازم دارد. تحلیل را شما جوان‌ها بروید بکنید، برای من روشن است؛ جوان‌ها بروند تحلیل کنند، بنشینند، فکر کنند و ببینند که اینجا چه چیزی نقش‌آفرینی کرد؟ کدام عنصر تأثیر گذاشت که آن نهضت‌ها نتواند باقی بماند و نتواند به نتایج نهایی خودش برسد، امّا این انقلاب توانست قدرتمندانه بایستد؟ علّت چه بود؟ این‌ها را بنشینند جوان‌های ما تحلیل کنند. اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا کنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی که بعضی در دل مردم میپاشند بکلّی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت؛ [اگر]بتوانیم درست بفهمیم، راه آینده‌ی این کشور کاملاً روشن خواهد شد.»

در این راستا پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، در ذیل پرونده‌ی تحلیلی «انقلابی که منحرف نشد»، طی فراخوانی از جوانان می‌خواهد به تحلیل چرایی این مسئله بپردازند و متون تحلیلی خود را به KHAMENEI.IR ارسال کنند.جوانان و متفکران می‌توانند تحلیل‌ها و پاسخ‌های خود را به این سوال رهبری از طریق ارسال فایل Word به نشانی الکترونیکی info@khamenei.ir ارسال کنند.

گفتنی است، گزیده و نتایج این فراخوان بعد از جمع‌آوری و دسته‌بندی مطالب ارسالی متعاقبا منتشر خواهد شد، ان‌شاءالله

رهبر انقلاب

[the_ad id="30917"]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here