انتخاب بهترین نوع کاشت دندان

انواع مختلفی از ایمپلنت های دندانی وجود دارد که شما می توانید یکی از پروتزهای دندانپزشکی ، را انتخاب کنید . در این مقاله چندین مدل انواع کاشت دندان را با هم بررسی می کنیم. 

نوآوری در فناوری دندانپزشکی باعث شده است که به دلیل پیشرفت در دندانپزشکی زیبایی ، سفر به مطب دندانپزشکی تجربه کاملاً جدیدی برای میلیون ها انسان باشد. ظاهری زیبا و دندان سفید یکی دیگر از خواسته های افراد است که امروزه توسط امکانات به روز و پیشرفته می توانند دندان های های خود را توسط روش های لمینت دندان و کامپوزیت دندان های خود را سفید کرده و در بین افراد بدرخشند.

انواع کاشت دندان

هدف اصلی دندانپزشکی سنتی حفظ سلامت دندانها و عاری از بیماری و پوسیدگی است . دندانپزشکی زیبایی ، بهداشت دهان و دندان را با تمرکز بر افزایش ظاهر کلی دندان ها ، به سطح جدیدی می رساند . با استفاده از دندانپزشکی زیبایی ، حتی پر شدن حفره می تواند فرصتی برای بهبود نمای دندان شما باشد.

مراحل ایمپلنت دندان

استخراج دندان

ممکن است دندانی که به شدت آسیب دیده است باید برداشته شود.

قبل از برداشتن دندان ، دندانپزشک به شما بی حسی موضعی می دهد تا ناحیه خارج شدن دندان را بی حس کند.

پس از برداشتن دندان ، ممکن است به بخیه نیاز داشته باشید. می توانید به آرامی روی یک لنت گاز پنبه ای که روی زخم قرار داده شده گاز بگیرید تا از خونریزی جلوگیری کند. دندان برداشته شده را می توان با ایمپلنت ، دندان مصنوعی یا بریج جایگزین کرد.

کانال ریشه

درمان ریشه (که کانال ریشه نیز نامیده می شود) زمانی انجام می شود که پوسیدگی به احتمال زیاد به دندان آسیب برساند یا باعث از بین رفتن آن شده باشد . در طی کانال ریشه ، دندانپزشک پالپ را از مرکز دندان برداشته و حفره پالپ را پر می کند . این می تواند از ایجاد عفونت دردناک در پالپ که ممکن است به سایر دندان ها سرایت کند ، جلوگیری کند .

ایمپلنت دیجیتال ، انواع روکش ایمپلنت

کانال ریشه همچنین می تواند عفونی را که به دندان آبسه تبدیل شده است درمان کند . این روش می تواند دندان درد را تسکین داده ، عفونت را متوقف کرده و باعث بهبودی شود.

کاشت دندان

ایمپلنت های دندانی به گونه ای طراحی شده اند که پایه ای برای دندان های جایگزین ایجاد می کنند که مانند دندان های طبیعی ظاهر ، احساس و عملکرد دارند . شخصی که دندان های خود را کاشته است توانایی خوردن تقریباً هر چیزی را به دست می آورد و می تواند با اطمینان لبخند بزند ، زیرا می داند دندان طبیعی به نظر می رسد و خطوط صورت نیز حفظ می شود . با استفاده از ایمپلنت های دندانی ، افراد دوباره به راحتی و اطمینان برای خوردن ، صحبت کردن ، خندیدن و لذت بردن از زندگی پی می برند.

ایمپلنت دندان ، انواع ایمپلنت های دندانی

افرادی که دندان های خود را از دست داده اند غالباً بیش از حد خودآگاه هستند تا لبخند بزنند یا با اعتماد به نفس صحبت کنند. هنگامی که جویدن غذا دشوار است و اغلب منجر به مشکلات سلامتی ثانویه می شود ، می توانند عادات غذایی ضعیفی ایجاد کنند. ایمپلنت های دندانی گزینه کامل ترمیم دندان های از دست رفته را در اختیار افراد قرار می دهد. ایمپلنت های دندانی فقط دندان مصنوعی نیستند ، بلکه باید یک جایگزین کامل دندان را ایجاد کنند که به عنوان ریشه مصنوعی عمل می کند تا عملکرد کامل را پشتیبانی کند و از بین رفتن استخوان فک را متوقف یا جلوگیری کند.

با جایگزینی ریشه های از دست رفته دندان ، این نوع ایمپلنت های دندانی بدون داشتن کش و قوس برای جویدن ، قدرت و ثبات لازم را برای خوردن تمام غذاهای مورد علاقه خود در افراد فراهم می کنند . علاوه بر این ، این نوع به تحریک و نگهداری استخوان فک ، جلوگیری از تحلیل رفتن استخوان و کمک به حمایت از ویژگی های صورت کمک می کند.

انواع مختلف کاشت دندان

با هر نوع کاشت دندان گزینه های مختلف پوشش ، اتصال و اندازه وجود دارد ، که دندانپزشکان شما را انتخاب می کنند . در حالی که روش های مختلفی برای قرار دادن ایمپلنت وجود دارد ، انواع مختلف آن معمولاً در یکی از دو دسته قرار می گیرند.

ایمپلنت ، انواع برند ایمپلنت

ایمپلنت متداول ترین نوع کاشت دندان است. از آنها بعضاً به عنوان جایگزین بریج یا پروتز متحرک استفاده می شود . ایمپلنت های شامل انواع پیچ (رزوه ای) ، انواع سیلندر (صاف) یا تیغه ای هستند . پروتز دندان شما می تواند به شما کمک کند تا مشخص کند کدام نوع از ایمپلنت های دندانی برای شما بهتر کار می کند . اما ایمپلنت های اندوستال ایمن ، موثر و محبوب ترین انتخابی هستند که امروزه استفاده می شود.

دو نوع اصلی کاشت دندان وجود دارد که یکی از آنها ایمپلنت است.

کاشت دندان ایمپلنت

درمان : ایمپلنت های اندوستال ابتدا با سوراخ کاری در استخوان فک برای قرار دادن یک پیچ تیتانیوم که به عنوان یک ریشه مصنوعی عمل می کند ، شروع می شوند . قبل از اینکه درمان را به پایان برسانید ، باید صبر کنید تا بافت نرم و استخوان در اطراف ریشه بهبود یابد . این می تواند اغلب چند ماه طول بکشد.

کاشت دندان ، انواع کاشت دندان مصنوعی

پایداری : ایمپلنت های اندوستئال به دلیل داشتن یکی از پایدارترین نتایج با احساس طبیعی بسیار مشهور هستند.

کاشت اندوستال با پیچاندن ایمپلنت به استخوان فک شروع می شود ، که این امر به سلامت و تراکم استخوان فک نیاز دارد . اگر به طور طبیعی یک برجستگی باریک استخوان فک داشته باشید یا به دلیل ضربه یا بیماری کوتاه یا باریک شده و ساییده شده باشد . ممکن است استخوان مورد نیاز برای پشتیبانی صحیح از کاشت اندوست را نداشته باشید . در این حالت ، کاشت زیر پریوست ممکن است یک گزینه باشد.

کاشت ساب پریوستئال : امروزه بندرت از ساب پریوستئال استفاده می شود. آنها یک بار در درجه اول برای نگه داشتن دندان مصنوعی در بیماران با قد استخوان ناکافی استفاده می شدند. هنگامی که از ایمپلنت های زیر پریوستئال استفاده می شود ، آنها را روی استخوان فک در بافت لثه قرار می دهند . در حالی که پست ایمپلنت فلزی از طریق لثه برای نگه داشتن دندان مصنوعی در معرض دید قرار می گیرد

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here