دندان های زیبا یکی ار عوامل مهم زیبایی بشمار می آید. ظاهر دندان های شما تأثیر بسزایی در عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. در این مقاله به بررسی لمینت دندان چیست ؟ کامپوزیت بهتر است یا لمینت ؟ فرق کامپوزیت با لمینت دندان در چیست را با هم بررسی می کنیم .در عین حال باعث جذابیت و جوانی شما می شود. اگر به دلیل فضای ناهموار بین دندانهایتان احساس راحتی نمی کنید ، دیگر مشکلی حل نمی شود. به لطف دندانپزشکی زیبایی مدرن ، هنگام سلام و احوالپرسی با افراد دیگر می توانید از لبخندی زیبا لذت ببرید.

لمینت های دندان یکی از بهترین گرینه های روکش دندانی بوده و همینطور خیلی گران است. البته کیفیت لمینت خیلی خیلی بهتر از کامپوزیت بوده و اگر بتوانید به توصیه های پزشکی گوش بدهید میتوانید طول عمر دندان های خود را بالا ببرید.

لمینت دندان

لمینت دندان چیست ؟

کامپوزیت و لمینت یک روش زیبایی دندانپزشکی و یک راه حل پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندانهای سفید مرواریدی و سالم لذت ببرید. آنها از مواد نازک ، ویفره ای ، دندان رنگ و سفارشی ساخته شده اند که به جلوی دندان شما متصل شده و انواع مشکلات دندانی را برطرف می کنند.

لمینت دندان چگونه است ، انواع لمینت دندان

تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است ، به مجموعه معیارهای متفاوتی برمی گردد. پس از بررسی دقیق جوانب مثبت و منفی روکش های دندانی ، می توانید هر نوع را وزن کنید تا به نتیجه معقولی برسید.

کاشت دندان

لمینت چیست ؟

لمینت های دندانی ، که به آنها روکش های پرسلین نیز گفته می شود ، قطعات کوچکی از پرسلن هستند که می توانیم آنها را برای بهبود زیبایی دهان و دندان به دندانها بمالیم. لمینت های دندانی در مقایسه با مینای معمولی ، مقاومت را افزایش می دهند. بیماران برای ایجاد تغییرات جزئی در موقعیت ، رنگ ، اندازه و شکل دندان همچنان به دنبال روکش های چینی هستند.

لمینت ها ورقه های نازکی از کامپوزیت یا سرامیک هستند که متناسب با نیاز هر فرد و رنگ متناسب با رنگ دندان های طبیعی طراحی می شوند.

تفاوت لمینت و کامپوزیت ، لمینت دندان چیست

از لمینیت برای اصلاح نقص جزئی دندان مانند شکستگی ، فاصله بین دندان ها ، تغییر رنگ یا ارتفاع دندان استفاده می شود. این ورقه های نازک به سطح جلوی دندان می چسبند و باعث تغییر رنگ ، شکل ، اندازه و ارتفاع دندان می شوند.

به طور کلی ، ما دو نوع لمینت دندان داریم که سرامیکی و کامپوزیت نامیده می شوند. لمینت های سرامیکی همانطور که از نامشان پیداست سرامیکی هستند و از لمینت های کامپوزیت زیبا و بادوام ترند.

روکش دندان چیست ؟

روکش های دندان پوسته هایی نازک و به رنگ دندان است که برای بهبود ظاهر در سطح دندان ها قرار گرفته و لبخند بهتری به بیماران می بخشد. روشی که برای قرار دادن روکش ها استفاده می شود حداقل تهاجمی است و برای جا انداختن آنها لازم است مقدار کمی مینا برداشته شود.

عملکرد لمینت دندان

لمینت های دندان عملکردی مشابه روکش دارند و گاهی اوقات این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده می شوند. ورقه ها از این نظر تفاوت دارند که بسیار نازک تر هستند و برای قرار دادن آنها نیاز به مقدار کمتری از مینای دندان است که باید برداشته شود.

لمینت دندان ، قیمت لمینت دندان

تفاوت لمینت دندان و روکش دندان

دانستن تفاوت بین لمینت و روکش دندان اهمیت دارد زیرا می تواند به بیمار کمک کند تا تصمیم بگیرد کدام گزینه برای دندان و لبخند نیاز دارد. به عنوان مثال ، کسی که دندان های کج دارد یا شکاف دارد بهتر است روکش هایی تهیه کند که انعطاف پذیرتر و پایدارتر از لمینت های دندان باشد. با این حال ، اگر مسئله تغییر رنگ یا تراشه های جزئی است ، لمینت ها گزینه بسیار خوبی هستند زیرا سبک هستند و نیازی به حذف مینای دندان زیاد ندارند.

کاندیداهای لمینت دندان

اگر علاقه مند به بهبود ظاهر و استحکام دندان های خود هستید ، در هنگام قرار ملاقات با ما در مورد دندان سوال کنید. آنچه را که می خواهید از زیبایی لبخند یا بهبود مقاومت دندان به دندانپزشک توضیح دهید. ما به شما کمک می کنیم تا تعیین کنید که آیا لمینت های دندانپزشکی راه حل بهینه هستند . دندانپزشک دهان منحصر به فرد شما را ارزیابی می کند تا تعیین کند که آیا استفاده از لمینت منطقی است.

این تجزیه و تحلیل لبخند برای تعیین مناسب بودن لمینت ها برای دندان های شما و ایجاد لبخند موردعلاقه شما ضروری است. دندانپزشک حتی ممکن است یک نمونه تشخیصی ایجاد کند که به شما نشان می دهد لمینت ها بعد از استفاده روی دندان های شما چگونه هستند..

دلایل استفاده از لمینت دندان روی دندان های شما

لمینت ها برای شرایطی که دندان اصلی دارای نقایص کانتور ، شکل یا رنگ است ، بهینه است. لمینت ها همچنین بهترین گزینه برای شکستگی دندان ها ، شکاف های جزئی بین دندان ها ، پیچ خوردگی دندان ها یا موقعیت آسیب دیده هستند. لمینت دندان حتی به بیمارانی که با مسائل مربوط به گزش دست و پنجه نرم می کنند نیز کمک می کند.

هزینه لمینت دندان ، فرق لمینت و کامپوزیت

در بعضی موارد ، لکه های سطحی دندان به درستی به درمان های سفید کننده پاسخ نمی دهند. بنابراین ، لمینت های دندانپزشکی رنگ آمیزی یا تغییر رنگ را به دلخواه بیمار پنهان می کنند.

نگاه دقیق تر به روند استفاده از لمینت

لمینت های دندان در واقع مجموعه ای از لایه های نازک است که مینای دندان را جایگزین می کند. برای استفاده از لمینت ها باید مقدار کمی از مینای دندان برداشته شود. در بیشتر موارد ، ما باید یک میلی متر یا کمتر از مینای دندان را حذف کنیم. از بین بردن این لایه مینای دندان برای ایجاد فضای مناسب برای قرار دادن لمینت در دهان لازم است. لمینت ضمن بهبود ظاهر ، عملکرد دندان را بازیابی می کند.

ارتباط بین دندان ناخوشایند یا آسیب دیده با لمینت از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا زیبایی را بهبود می بخشد و پیوند محکم لازم برای عملکرد مناسب لمینت را فراهم می کند. یک رزین حساس به نور بین لمینت و دندان قرار می گیرد. سپس این رزین با چراغ پخت سخت می شود.

محبوبیت سرسام آور لمینت های دندانپزشکی

بخشی از جذابیت لمینت های دندان در این واقعیت نهفته است که برای دندان های منحصر به فرد هر بیمار سفارشی شده است. تشخیص بین لمینت دندان و دندان سفید کاملاً طبیعی فاقد چنین پوششی کاملاً دشوار است. لمینت های دندانپزشکی سفارشی در برابر لکه های قهوه ، چای یا سیگار حساس نیستند زیرا از مواد تشکیل شده اند که برای کامل شدن آنها سالها تحقیق و توسعه لازم است.

این بدان معناست که لمینت های دندانپزشکی شما تا حدودی از دندان های طبیعی شما برتر هستند. علاوه بر این ، لمینت های دندانپزشکی به شما امکان می دهند دندان های طبیعی خود را با حداقل تغییر حفظ کنید. برای تعیین مناسب بودن لمینت برای دندان های خود با دندانپزشک خود مشورت کنید.

آیا تفاوتی بین لمینت و روکش وجود دارد؟

افراد اغلب لمینت های دندانی را با روکش اشتباه می گیرند زیرا شباهت های زیادی با هم دارند. روکش ها و لمینت ها از ظروف چینی نازک تولید می شوند و برای همان روش ها استفاده می شوند. آنها دو مورد از محبوب ترین ترمیم ها هستند که در دندانپزشکی زیبایی برای رفع نقص دندان استفاده می شوند. لمینت یا ساختار دندان را تغییر نمی دهند.

مراحل نصب لمینت دندان ، معایب لمینت دندان

اطلاعاتی برای کمک به انتخاب بین لمینت یا روکش

اگر بیماران مشکلات متفاوتی با دندان های خود دارند و دندانپزشک گفته است که روکش دندان می تواند به شما کمک کند ، این یک زمان هیجان انگیز خواهد بود. سهولت استفاده از روکش های دندانی و شگفت انگیز “قبل” و “بعد” که بیمار بلافاصله مشاهده خواهد کرد قطعاً یک فرصت هیجان انگیز است. با پیشرفت های اخیر در فناوری دندانپزشکی ، ورقه دندانپزشکی و دندان ونیرهای دو روش معمول انجام شده برای بهبود ظاهر کلی از لبخند کسی هستند . از رنگ تا شکل و اندازه ، هر دو گزینه در نهایت درمان های غیر تهاجمی برای لبخندهای ناخوشایند را ارائه می دهند. اما تفاوت این دو در چیست؟

آیا اکنون این سوالات پیش می آید که آیا ورقه ورقه ها به دندانهای اصلی آسیب می رساند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال ، خیر ، اگر دندانپزشک اطلاعات و تجربه کافی در لمینیت را داشته باشد ، آسیبی به دندان نمی رسد. قبل از نصب دندانپزشک ، دندان های خود را به دقت بررسی کنید تا مطمئن شوید دندان های شما برای لمینیت مناسب هستند.

تشخیص لمینیت از دندان طبیعی

تشخیص لمینیت از دندان طبیعی غیرممکن است زیرا به صورت جداگانه برای هر شخص ساخته می شوند و رنگ آن با رنگ دندان های طبیعی سازگار است. لمینت ها می توانند دندان هایی را که برای مقاومت در برابر روش های دیگر خیلی تیره هستند ، سفید کنند. برای تهیه لمینت ها ابتدا باید دندان ها قالب زده شود و پس از تراش دندان و آماده سازی قالب ، لمینت آماده و نصب شود.

عوارض لمینت دندان ، لمینت سرامیکی

قبل از انتخاب نوع خاصی از روکش ، ابتدا باید بفهمید که آیا کامپوزیت ونیر و دندانپزشکی لمینت راه حل مناسبی برای شما هستند. روکش برای همه یا هر دندان مناسب نیست. بنابراین ، انتخاب مورد یک عامل بسیار مهم در موفقیت این روش است.

روکش کامپوزیت و لمینت در مورد موارد زیر بسیار موثر هستند:

  • اصلاح دندانهایی که کج یا بد شکل هستند
  • بازگرداندن دندانهای شکسته یا بریده شده
  • دندانهای لکه دار یا تغییر رنگ داده در صورتی که درمان سفید کننده دندان کار نمی کند
  • دندانهایی که در اثر سایش کوتاه شده اند
  • دندانهایی که فاصله آنها از یکدیگر بسیار زیاد است

مزایای روکش لمینت

روکش های لمینت دارای مزایای زیادی نسبت به ورقه ورقه هستند که عمده ترین آنها هزینه است. به طور متوسط ​​، لمینت ها دو برابر کامپوزیت ها گران هستند ، که با توجه به اینکه بیشتر روش های درمانی تحت پوشش بیمه نیستند ، برای برخی از افراد بسیار مهم است.

[the_ad id="30917"]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here