مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

آمریکا: از مردم ایران در نبرد علیه تروریسم افراطی حمایت می کنیم!

مطالب پربازدید
آمریکا: از مردم ایران در نبرد علیه تروریسم افراطی حمایت می کنیم!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک بدون محکومیت صریح حمله تروریستی گروهک «الاحوازی» مدعی شد که آمریکا از مردم ایران در نبرد علیه تروریسم اسلام گرای افراطی حمایت می کند!

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، در پی حمله تروریستی روز شنبه به رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در شهر اهواز، «هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک بدون محکومیت صریح «حمله تروریستی گروهک الاحوازی» مدعی حمایت آمریکا از مردم ایران در نبرد علیه تروریسم اسلام گرای افراطی شد و تنها به محکوم کردن تمام اقدامات تروریستی بسنده کرد!

نائورت در این باره ادعا کرد: «ما از حمله مردان مسلح به یک رژه نظامی در شهر اهواز ایران مطلع شدیم. ما در کنار مردم ایران در نبرد علیه تروریسم اسلام گرای افراطی می ایستیم و با آنها در این شرایط هولناک، ابراز همدردی می کنیم. آمریکا تمام اقدامات تروریسم و مرگ انسانهای بی گناه را محکوم می کند».

گفتنی است که صبح روز شنبه، مردان مسلح در حین برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به روی نیروهای نظامی و انتظامی و مردم عادی آتش گشودند که در این حمله تروریستی دست کم ۲۹ تن از هموطنانمان به شهادت رسیدند و ۶۰ نفر دیگر زخمی شدند.

مطالب پربازدید

گروهک تروریستی «الاحوازی» مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.

ساعاتی پیش نیز «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت که سفرای هلند، دانمارک و کاردار موقت انگلیس در غیاب سفیر شنبه شب به وزارت امور خارجه احضار شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام خبر فوق افزود: «در جریان این احضارها که بصورت جداگانه توسط مدیرکل اروپای وزارت امور خارجه صورت گرفت به دیپلمات های ارشد هلندی و دانمارکی نسبت به اقامت برخی اعضای گروهک تروریستی مزدوری که مسبب جنایت امروز در اهواز بوده اند، شدیدا اعتراض شد».

قاسمی همچنین گفت: «در احضار کاردار موقت سفارت انگلیس در تهران که در غیاب سفیر این کشور انجام شد، تأکید گردید از نظر جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که سخنگوی گروهک مزدور الاحوازی اجازه یابد مسوولیت این اقدام تروریستی را از طریق یک شبکه تلویزیونی مستقر در لندن اعلام کند».

مطالب پربازدید

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا