مطالب پیشنهادی فارسی کلاب
دسته بندی نشده

هکرها می توانند در ۲۴ ساعت سیستم تسلیحات آمریکا را کنترل کنند

مطالب پربازدید

هکرها می توانند در ۲۴ ساعت سیستم تسلیحات آمریکا را کنترل کنند

هکر

طبق گزارشی جدید هکرها می توانند ظرف یک ساعت وارد سیستم تسلیحات ارتش آمریکا شوند و در یک روز کنترل آن را به دست گیرند.

در این تحقیق یک تیم از هکرها توانست ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات را دانلود کند.

هکر به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بیزینس اینسایدر، طبق جدید ترین تحقیق  سازمان GAO هکرهای وزارت دفاع آمریکا ظرف یک ساعت توانستند به سیستم تسلیحات اسلحه های ارتش این کشور دسترسی یابند. همچنین آنها در یک کنترل کامل آن را به دست گرفتند.

مطالب پربازدید

این گزارش  به پنتاگون هشدار می دهد تحقیق مذکور سرآغازی برای بررسی مقایسه شکاف های امنیتی است.

همزمان با پیشرفته تر شدن سیستم وزارت دفاع آمریکا (DOD) و ارتباط آن با اینترنت، تهدید افرادی که می توانند سیستم اسلحه های ارتش را بدون شلیک یک گلوله شکست دهند هر سال بدتر شده است

۲۴ ساعت سیستم آمریکا را کنترل کنند

این گزارش طبقه بندی نشده به شکاف های امنیتی سیستم های تسلیحات خاصی اشاره نکرده، اما به طور کامل توضیح داده سیستمDoD  برای حل این معضل کافی نیست. همچنین با نموداری کوچک تعداد هشدارهایی که از دهه ۱۹۹۰ به این سیستم داده شده را نشان می دهد.

سیستم های تسلیحات به غیر از اسلحه های کوچک شامل اجزایی مانند سیستم های کنترل صنعتی، مخابراتی و هدف گیری، رادار یا لینک های وایرلس است.

به هرحال در این تحقیق یک تیم آزمایشی توانستند کنترل های امنیت سایبری سیستم تسلیحات را شکست دهند. این کنترل ها به افراد غیر مجاز اجازه دسترسی به سیستم را نمی دهد. در یکی از موارد یک تیم دو نفره ظرف یک روز توانستند به سیستم تسلیحات دسترسی یابند. آنها با صرف یک روز دیگر کنترل سیستم را به دست گرفتند.

مطالب پربازدید

هکر در این تحقیق اشاره شده هکرها از روش های نوین برای تغییر ابزارها و روش های اختلال یا دسترسی به سیستم تسلیحات استفاده کردند. به طور مثال در برخی موارد اسکن یک سیستم  سبب شد بخش هایی از آن خاموش شود.

در این تحقیق اشاره شده  یک مشکل معمول در این سیستم ها استفاده از پسوردهای ضعیف است.

هکر

همچنین چند تیم توانستند اطلاعات سیستم را کپی  و حذف کنند یا تغییر دهند. یک تیم از هکرها نیز توانست ۱۰۰ گیگا بایت اطلاعات معادل ۱۴۲ دیسک فشرده اطلاعات را دانلود کند.

طبق گزارش مذکور امنیت سایبری اسلحه ها تا ۲۰۱۴ یک معضل به حساب نمی آمد.

در آزمایش آسیب پذیری دیجیتال پنتاگون ، طبق دولت جدید ، آنها تاول منتشر شده است.

مطالب پیشنهادی فارسی کلاب

گزارش اداره پاسخگویی دولت نتیجه گیری می کند که بسیاری از سلاح ها یا سیستم هایی که آنها را کنترل می کنند

می توانند ظرف چند ساعت دفع شوند. در بسیاری از موارد ، تیم های نظامی در حال توسعه یا آزمایش سیستم ها از هک کردن بی اطلاع بودند.

یک نسخه عمومی از این مطالعه که روز سه شنبه منتشر شد ، کلیه نام ها و توضیحات سیستم های مورد حمله را حذف کرد تا گزارش بدون ذکر دشمنان آسیب پذیری ایالات متحده منتشر شود.

کنگره یک نسخه طبقه بندی شده از گزارش را دریافت می کند که مشخص می کند کدام یک از 1.6 تریلیون سیستم تسلیحاتی پنتاگون از ارائه دهندگان دفاع رنج می برد.

اما حتی کنترل های غیر طبقه بندی شده نیز تصویری ترسناک از نقاط ضعف تعدادی از سلاح های در حال ظهور ، از موشک ها و هواپیماهای نسل بعدی گرفته تا نمونه های اولیه سیستم های تحویل سلاح های هسته ای جدید ، ارائه داده است.

مطالب پربازدید
وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا