فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

معرفی امکانات جدید تلگرام اصلی اندروید

پیامرسان تلگرام، در آخرین بروزرسانی (نسخه ۵٫۸٫۰) خود امکانات و قابلیت‎های مفید جدیدی قرار داده است که در این مطلب می‎خواهیم آنها را معرفی کنیم، پس با فارسی کلاب همراه باشید.

در آپدیت نسخه قبلی تلگرام، تنظیمات حریم خصوصی و بهبود داده شد و شما می‎توانستید کنترل کنید که چه کسی بتواند شماره تان را ببیند، در نسخه جدید تلگرام، امکانات کاربردی بیشتری اضافه شده است.

در بالای صفحات چت جدید، یک دکمه Add To Contacts  و یک دکمه Block User اضافه شده و می‎توانید هرکسی که به شما پیام می‎دهد را به مخاطبین خود اضافه کنید و یا او را بلاک کنید حتی اگر شماره تلفنش را ندارید.

 

افزودن افراد نزدیک به شما (nearby)

در آپدیت جدید تلگرام، قابلیتی بنام nearby اضافه شده است که می‎توانید افرادی که در اطرافتان هستند را مشاهده کرده و با آنها گفتگو کنید.

بدین منظور، قسمت مخاطبین (Contacts) بروید > Add people nearby را انتخاب کنید تا ببینید چه کسانی اطراف شما هستند.


 

 

چت‎های مبتنی بر مکان

با اضافه شدن این قابلیت، می‎توانید با افراد نزدیک خود چت کرده و همچنین گروه‎های موجود در اطراف خود را ببینید. این گروه ها برای افراد نزدیک به هم باز هستند.

برای ساخت گروه های مبتنی بر مکان، باید گزینه Create A Locall Group را انتخاب کنید.

این بروزرسانی، دنیایی جدید از چت گروهی مبتنی بر مکان را برای کنفرانس‎ها، فستیوال‎ها، استادیوم، دانشگاه و چت کردن با افرادی که در یک محدوده قرار دارند باز می‎کند.

قابلیت انتقال و واگذاری کانال و گروه به افراد دیگر

اافرادی که صاحب کانال و گروه در تلگرام هستند از این پس می‎توانند آنها را به افراد دیگر واگذار یا خرید و فروش کنند و به حساب این افراد انتقال بدهند.

انتقال کانال و گروه تلگرام، خرید و فروش کانال تلگرام، واگذاری

مشاهده کانالهای عمومی در وب

شما هم اکنون می‎توانید کانالهای عمومی (public) را در اینترنت ببینید حتی اگر به تلگرام وارد نشده اید.

بدین منظور می‎توانید مرورگر اینترنت خود را باز گنید. در قسمت نوار آدرس (Address bar) رفته و آدرس را به صورت t.me/s/channel_id وارد کنید.

بجای channel_id باید آیدی کانال موردنظر را قرار دهید. مثلا برای کانال تلگرام فارسی کلاب باید به این صورت باشد: t.me/s/far30clubir.

آخرین نسخه تلگرام رو می‎توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود تلگرام اصلی اندروید V5.9.0 (آخرین نسخه)

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.