فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

آموزش فشرده سازی فایل در ویندوز (راهنمای گام به گام)

فشرده سازی با ویندوز

امروزه ارسال و دریافت فایل‌ها یکی از مواردی است که در دنیای دیجیتال، به وفور مشاهده می‌شود. پیشرفت تکنولوژی این امکان را فراهم کرده است تا بتوان انواع و اقسام فایل‌ها با حجم‌های متفاوت را انتقال داد. حتما با عکس، ویدئو و یا صوت‌های حجیمی برخورد کرده‌اید. حجم زیاد این دست فایل‌ها، مدت زمان زیادی را می‌طلبند تا بتوان آن‌ها را ارسال کرد. یکی از روش‌هایی که وجود دارد تا بتوان حجم آنها را کم کرد، استفاده از روش‌های فشرده‌سازی است. با استفاده از این روش‌ها، حجم موارد مورد نظر به صورتی کم می‌شود تا از کیفیت آن‌ها کاسته نشود.

روش های گوناگون فشرده سازی فایل ها

برای فشرده‌سازی روش‌های مختلفی وجود دارد. شما می‌توانید این کار را هم با  استفاده از نرم افزارهای فشرده‌سازی انجام دهید و  هم می‌توانید از امکانات ویندوز استفاده کنید، تا بتوانید یک فایل حجیم را فشرده کنید. در صورتی که نرم افزارهای مربوطه را در ویندوز۱۰  خود ندارید، ما به شما کمک خواهیم کرد تا گام به گام بتوانید این کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. تمام دستورات گفته شده در ادامه متن را به ترتیب انجام دهید تا بتوانید فایل خود را فشرده کنید:

  • در ابتدای کار بر روی فایل مورد نظرتان کلیک راست کنید، تا مانند زیر کادری برای شما باز شود.

فشرده سازی فایل در ویندوز، فشرده سازی فایل های بزرگ

  • سپس بر روی کلمه Send to رفته و بر روی آن کلیک کنید.

فشرده سازی فایل در ویندوز، فشرده سازی فایل های بزرگ

  • با انتخاب گزینه Send to مجددا کادری با عناوین زیر باز می‌شود که می‌توانید شرح آن را در عکس درج شده در ادامه، مشاهده کنید.فشرده سازی فایل در ویندوز، فشرده سازی فایل های بزرگ
  • از کادری که در بالا باز شده بر روی Compressed (zipped) folder قسمتی که با کادر قرمز مشخص شده، رفته و آن را انتخاب کنید.
  • بعد از اینکه فایل فشرده شما ایجاد شد، می‌توانید نام دلخواهتان را برای آن انتخاب کنید. در نهایت هم می‌توانید فایل فشرده‌ یا زیپ شده‌ای که برایتان ایجاد شده است را انتقال دهید.
آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.