ترفندهای کامپیوتری

درایو SSD را چگونه فرمت کنیم؟ فرمت SSD|درایو SSD چگونه فرمت میشود؟

نحوه فرمت درایو SSD

اگر قصد فروش و یا تعویض درایو SSD را دارید، بدون شک به فرمت کردن آن بر خواهید خورد. به همین علت باید با نحوه کارکرد فرمت درایو SSD آشنایی کامل داشته باشید. البته برای اینکه اطلاعاتتان از بین برود می توانید یک سیستم عامل جدید را نیز نصب کنید که یک کار راحت و بدون دغدغه است ولی هدف ما آموختن یک تکنیک و ترفند ویژه است. از این رو در ادامه با تکنیک و ترفند فرمت کردن آن آشنا شوید.

چگونه یک درایو SSD را فرمت کنیم؟

برای فرمت کردن یک درایو SSD راه های مختلفی وجود دارند که در ادامه به نمونه ای آن ها خواهیم پرداخت.

در این روش برای فرمت کردن درایو خود در وهله اول باید از نصب SSD در رایانه خود اطمینان حاصل کنید. البته به وسیله کابل USB نیز می توانید این کار را انجام دهید.

در مرحله بعدی باید به “Start” رفته و سپس از آن جا بر روی This PC کلیک راست کرده و گزینه manage را انتخاب کنید. یا میتوانید در دسکتاپ خود بر روی This PC کلیک راست کرده و گزینه manage را انتخاب کنید.

فرمت کردن درایو SDD

پس از آن باید  “Disk Management” را که واقع در قسمت چپ پنجره مدیریت رایانه است را انتخاب نمایید و بر روی آن کلیک کنید.

فرمت درایو SSD

سپس لیستی از درایوها برای شما نشان داده خواهد شد که باید بر روی نام درایو SSD خود کلیک کنید. حالا باید کلیک راست کنید و پس از گزینه Format را انتخاب نمایید.

فرمت کردن درایو SSD

حال نوبت به عملکرد منوی کشویی می رسد که این منوها تحت عناوین “File system” و “Allocation unit size” در کامپیوتر دیده می شود. با استفاده از این دو باید مقادیر مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

فرمت کردن درایو SSD

در آخرین روش باید با گزینه “Perform a quick format رو به رو شوید و بر روی کلمه OK کلید کنید. حال با انجام این روش شما توانستید با استفاده از رایانه خود حافظه SSD خود را فرمت کنید.

فرمت کردن درایو SSD

 

بازگردانی kmplayer به تنظیمات اولیه + تصویر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید