موبایل، لپ تاپ، تبلت

پورت USB-C را چگونه به کامپیوتر اضافه کنیم؟

پورت USB-C را چگونه به کامپیوتر اضافه کنیم؟

پورت USB-C یکی از استانداردترین راه ها برای پیدا کردن اتصال به کامپیوترهای مختلف است. بسیاری از دستگاه های کامیپوتری به پورت USB-C مجهز نیستند که برای اینکار باید به فکر ایده ها و یا ترفندهای مختلف باشید. گزینه های متعددی برای اتصال پورت USB-C وجود دارند که برای اینکار می توانید از آن ها بهره ببرید که یکی از ساده ترین آن ها استفاده از کابل ها و مبدل های مختلف است. البته عوض کردن کیستان نیز فکر خوبی می تواند باشد. برای فهمیدن نحوه اتصال پورت USB-C می توانید ادامه مطلب را دنبال کنید.

نحوه اضافه کردن پورت USB-C به کامپیوتر

روش اول

یکی از راه های ساده این است که یک کابل مبدل را برای لپ تاپ خود تهیه کنید. برای این کار باید هزینه نه چندان زیادی را پرداخت کنید. کابل مبدل را می توانید از فروشگاه های لوازم الکترونیکی تهیه کنید.

هنگامی که قصد کار با این کابل را دارید باید در وهله هدف خود را مشخص کنید و اگر به غیر از شارژ کردن قصد استفاده از آن را دارید باید آن را به پورت USB 3.0 متصل کنید. این پورت سرعت بالایی را می تواند برای شما فراهم کند و در عملکرد بالایی را داشته باشید. همچنین برای اینکه بتوانید پورت USB 3.0 را از دیگر گزینه ها تشخیص دهید، رنگ آبی آن بهترین گزینه برای فهمیدن است.

 

پورت USB-C

روش دوم

برای اتصال پورت USB-C ، استفاده از کارت توسعه نیز یکی از راه های پیش روی شما است و این روش برای دستگاه هایی مناسب است که مادر برد آن ها از  اسلات توسعه استاندارد PCI-E آزاد بهره مند باشد. با استفاده از این کارت های توسعه می توانید پورت مورد نظر خود را به پشت کامپیوتر وصل کنید. البته در وهله اول باید پشت کیس خود را باز و محافظ شیاری اسلات توسعه ای که در آن قرار دارد را از خود کیس جدا نمایید. سپس کارت جدیدی که تهیه کرده اید را به مادربرد دستگاهتان وصل کنید.

چگونه موبایل خود را ریسیت کنیم؟!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

بلوک تبلیغ حذف شد

با غیرفعال کردن مسدودکننده تبلیغات از ما حمایت کنید