فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

طرز تهیه خوشمزه ترین نان سه مغز – تاثیر در رشد و سلامت افراد

طرز تهیه نان ۳ مغز

مواد لازم

آب ولرم ۱/۳ پیمانه

آب جوش ۱ پیمانه

آب یخ ۱ پیمانه

خمیر مایه ۱ ق چ

شکر ۱/۵ ق غ

کره ۱۵ گرم

نمک ۱ ق غ

آرد ۵ یا ۶ پیمانه

تخم مرغ ۱ عدد

آرد ذرت ۲ ق غ

کنجد و ساه دانه و خشخاش ¼ پیمانه

 

طرز تهیه نان سه مغز

در ابتدا آب ولرم را با خمیر مایع و شکر مخلوط کنید. کره را با آب جوش ترکیب کنید تا آب بشه و بعد آب یخ را اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و خمیر مایه را اضافه کنید. سپس آرد را ۱ پیمانه، ۱ پیمانه اضافه کنید تا خمیر مناسبی بدست آید. ۱۰ دقیقه ورز داده و یک دقیقه به خمیر استراحت دهید و دوباره ۵ دقیقه ورز بدهید.

۱/۳ خمیر را برداشته و ۲/۳ دیگر خمیر را با ¼ پیمانه مغز مخلوط کنید و دوباره خمیر را که کنار گذاشتید با مغز مخلوط کنید.( برای اینکه مغز کاملا با خمیر ترکیب بشه) دقت کنید کمی ۳ غز برای روی نان نگه دارید.

حالا فر را روشن کنید و در دمای ۸۰ درجه بگذارید تا داغ بشه و خمیر را ۳ قسمت کنید و هر قسمت را با وردنه باز کرده و رول کنید همانند رولت، و روشو با چنگال سوراخ کنید.تخم مرغ را با فرچه بر روی خمیر بمالید و از ۳ مغز ترکیب شده بر روی آن بپاشید. با کارد آشپزخانه برای هر نان ۲ برش متوسط بر روی نان بزنید و با اسپری جایی را که برش زدید خیس کنید تا وقع پختن خوب مغز پخت بشه.

حالا نوبت به این رسیده که بر روی سینی فر فویل را صاف کنید و نان ها را بر روی آن بچینید و داخل فر قرار دهید. دمای فر را بر روی ۸۰ درجه قرار بدهید به مدت ۱۵دقیقه و بعد به مدت ۱۵/۲۰ دقیقه در دمای ۱۸۰ درجه قرار بدهید و دوباره ۱۰ دقیقه با حرارتم ملایم.

نکات ضروری

دقت کنید کا خمیر را خیلی خوب باید ورز بدید تا نان خوشمزه تر بشه.

دمای فرها باهم فرق میکنه. حواستون به پختن نان باشه که یه موقه نسوزه. هر چه دما پایین تر باشه نان مغز پخت تر میشه.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.