فواید دمنوش نعناع فلفلی برای سلامتی

دمنوش نعناع فلفلی گیاه بومی نعنا در اروپا و آسیا است. صدها سال است که. مردم جهان از نعناع به عنوان طعم دهنده و همچنین. به دلیل خواص دارویی آن. استفاده می کنند.

نعناع فلفلی یکی از مواد تشکیل دهنده انواع محصولات مدرن از جمله خمیر دندان ، شیرینی و چای است.

بسیاری از مردم دمنوش نعناع فلفلی را می نوشند زیرا از طعم آن لذت می برند ، اما همچنین ممکن است تعدادی از مزایای سلامتی آن باشد.

اگرچه تحقیقات زیادی در مورد خود دمنوش نعناع فلفلی انجام نشده است ، محققان برخی دیگر از روغنها و ترکیبات موجود در برگ های نعناع مانند منتون ، لیمونن و منتول را مطالعه کرده اند.

در این مقاله ، برخی از مزایای بالقوه دمنوش نعناع فلفلی برای سلامتی را بررسی می کنیم. ما همچنین نحوه تهیه دمنوش نعناع فلفلی تازه در خانه و خطرات و ملاحظات را بیان می کنیم.

زمان مصرف دمنوش نعناع فلفلی برای لاغری ، نعناع فلفلی

 

تازه تر

دمنوش نعناع فلفلی ممکن است دارای خواص ضد باکتری باشد.

نعناع به دلیل داشتن عطر و طعم تمیز ، دلپذیر ، طعم محبوب است. نوشیدن دمنوش نعناع می تواند به شما در طراوت نفس کمک کند و همچنین ممکن است فواید دیگری نیز برای مقابله با بوی بد دهان داشته باشد.

به عنوان مثال ، یک مطالعه کوچک از سال 2017 نشان داد که غرغره با مخلوط روغن نعناع فلفلی ، لیمو و درخت چای به بهبود بوی بد دهان در شرکت کنندگانی که جراحی ستون فقرات داشته اند.

در یک بررسی از سال 2015 گزارش شده است که روغن نعناع دارای خواص ضد باکتری است که ممکن است به کاهش باکتری های ایجاد کننده بیماری لثه و پلاک کمک کند.

تسکین از سردرد تنشی

یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که روغن نعناع موضعی می تواند به تسکین درد و آرامش عضلات کمک کند.

منتول هنگامی که فرد روغن نعناع را به پیشانی یا شقیقه می زند ، احساس خنک کننده ای ایجاد می کند که ممکن است به کاهش تنش یا درد میگرن کمک کند.

رایحه چای نعناع فلفلی می تواند اثری مشابه داشته باشد.

کاهش احتقان بینی

مطالعه دیگری. در سال 2016 نشان داد که. بخارات روغنهای اساسی . مانند روغن دمنوش نعناع فلفلی . دارای خواص ضد باکتری هستند که. ممکن است به تسکین برخی. از انواع عفونت های دستگاه. تنفسی فوقانی کمک کند.

استنشاق بخار و بخارات می تواند به رفع گرفتگی بینی ناشی از سرماخوردگی و سایر عفونت های دستگاه تنفس فوقانی کمک کند.

برخی افراد متوجه می شوند که بخارات چای نعناع فلفلی که حاوی منتول است نیز کمک می کند.

هضم بهتر با دمنوش نعناع فلفلی

مدت هاست که مردم از دمنوش نعناع فلفلی به. عنوان درمانی برای مشکلات .گوارشی مانند ناراحتی معده . نفخ و گاز استفاده. می کنند.

یک بررسی منظم. در سال 2017 شواهدی را نشان. داد که مصرف کپسول های روغن. نعناع می تواند به کاهش درد. در کودکان مبتلا به. اختلال شکمی کمک کند.

نوشیدن دمنوش نعناع فلفلی می تواند اثری مشابه داشته باشد.

 

گرفتگی قاعدگی درد کمتری دارد

دمنوش نعناع فلفلی ممکن است به درمان گرفتگی قاعدگی کمک کند.

روغن نعناع همچنین ممکن است به کاهش شدت گرفتگی قاعدگی یا دیسمنوره کمک کند.

یک مطالعه در سال 2016 اثر روغن نعناع در 127 زن جوان مبتلا به دیسمنوره را بررسی کرد. طبق نتایج مطالعه ، کپسول .های روغن نعناع مانند تسکین . مفنامیک اسید که نوعی. داروی ضد التهاب غیر. استروئیدی است ، در. تسکین درد قاعدگی موثر بود.

همچنین ممکن است افراد بخواهند چای نعناع را به عنوان داروی خانگی گرفتگی های قاعدگی بنوشند.

نعناع فلفلی چیست ، طبع نعناع فلفلی

انرژی بیشتر

روغن های موجود در نعناع فلفلی نیز ممکن است به تسکین علائم خستگی و افزایش سطح انرژی کمک کنند.

در مطالعه ای که در سال 2018 روی 24 نفر انجام شد ، کپسول های روغن دمنوش نعناع فلفلی باعث کاهش خستگی ذهنی و بهبود عملکرد شناختی در مقایسه با دارونما شد. با این حال ، این مطالعه بسیار اندک بود ، بنابراین برای تأیید نتایج تحقیقات بیشتری لازم است.

خواص ضد باکتری

برخی تحقیقات. نشان داده است که. روغنهای اساسی نعناع. فلفلی می توانند به از بین. بردن باکتریهای مضر. کمک کنند.

به عنوان مثال.  یک مطالعه در سال 2018 نشان. داد که روغن نعناع به کاهش رشد. باکتری هایی مانند اشریشیا کلی . لیستریا و. سالمونلا در آب آناناس کمک. می کند.

با این حال ، روغن های . نعناع هنگامی که باکتری ها را . به آب انبه اضافه کردند. در کاهش باکتری ها موثر نبودند.

همچنین . یک بررسی در سال 2015 شواهدی. را نشان داد که روغن. نعناع می تواند به کاهش . باکتری های مضر در. دهان کمک کند ، در. حالی که در یک. بررسی در سال. 2013 نتیجه گیری شد. که منتول دارای خواص ضد باکتری و ضد قارچ است.

دمنوش نعناع خانگی

کیسه های دمنوش نعناع فلفلی در بسیاری از فروشگاه های بهداشت و مواد غذایی به طور گسترده در دسترس است. با این حال ، مردم می توانند به سرعت چای نعناع تازه را در خانه و فقط با استفاده از برگ نعنا و آب گرم تهیه كنند.

برای تهیه دمنوش نعناع فلفلی در خانه:

2 فنجان آب به یک کاسه اضافه کنید.

اجازه دهید آب جوش بیاید ، سپس حرارت را خاموش کنید.

حدود چهار یا پنج برگ پاره شده نعنا را به آب اضافه کنید.

روی کاسه را بپوشانید و اجازه دهید برگها به مدت 5 دقیقه شیب دار شوند یا طعم دار شوند.

دمنوش را در یک فنجان صاف کنید.

شما چقدر شراب می نوشید

نوشیدن دمنوش نعناع فلفلی چند بار در روز بی خطر است.

فرد می تواند در طول روز چای نعناع فلفلی  بنوشد.

دمنوش نعناع فلفلی  به. طور طبیعی فاقد کافئین. است ، به این معنی که فرد. شب را بیدار نخواهد کرد.

نعناع فلفلی همچنین حاوی کالری صفر است و آن را به گزینه ای مناسب برای نوشابه ، آب میوه و غیره تبدیل می کند.

نوشیدنی های شیرین وجود دارد.

با این حال ، طعم دادن به چای با شکر ، عسل یا خامه کالری بیشتری به نوشیدنی اضافه می کند.

دمنوش نعناع فلفلی برای لاغری ، زمان مصرف نعناع فلفلی

خطرات و ملاحظات

دمنوش نعناع فلفلی به طور کلی برای افراد در هر سنی بسیار ایمن در نظر گرفته می شود. با این حال ، برخی افراد دریافتند که نوشیدن چای نعناع می تواند علائم سوزش معده و ریفلاکس معده و مری را تحریک یا بدتر کند.

افرادی که به نعناع فلفلی یا هر ماده شیمیایی موجود در نعناع حساسیت دارند ، نباید دمنوش نعناع فلفلی بنوشند.

خلاصه

دمنوش نعناع فلفلی یک چای محبوب گیاهی است که به طور طبیعی فاقد کالری و کافئین است.

برخی تحقیقات حاکی از. آن است که روغنهای موجود. در نعناع فلفلی می توانند از جمله. مزایای سلامتی دیگر مانند بوی. بد دهان ، بهبود هضم غذا و کاهش. درد ناشی از سردرد باشند. چای نعناع همچنین دارای. خواص ضد باکتری است.

با این حال ، تحقیقات قطعی در مورد فواید خاص نوشیدن چای نعناع فلفلی برای سلامتی انجام نشده است.

اگرچه دمنوش نعناع به طور کلی بسیار بی خطر است ، اما برخی از افراد مبتلا به GERD دریافتند که نوشیدن آن می تواند علائم آنها را بدتر یا بدتر کند.

چای ترش

چای ترش از گلهای گیاه هیبسكوس تهیه می شود و از رنگ و طعم خاصی برخوردار است. رنگ این گلها قرمز و صورتی و طعم آنها ترش است. می توانید چای ترش را گرم یا سرد بنوشید. چای ترش همچنین فواید سلامتی دارد. به عنوان مثال ، چای ترش خاصیت ضد ویروسی دارد و مطالعات نشان می دهد که عصاره آن در مبارزه با انواع مختلف آنفلوانزای مرغی بسیار مثر است. اما ثابت نشده است که نوشیدن چای ترش به مبارزه با ویروس هایی مانند آنفولانزا کمک می کند.

برخی از مطالعات تأثیر چای ترش بر میزان بالای چربی خون را بررسی کرده اند. در تعدادی از این مطالعات ، محققان دریافتند که چای اسید بر میزان چربی خون تأثیر دارد ، اما یکی از مطالعات گسترده تر نشان داد که چای اسید تأثیر قابل توجهی بر سطح چربی خون ندارد.

ثابت شده است که چای ترش در کنترل فشار خون بالا تأثیر مثبتی دارد. در حقیقت ، بسیاری از مطالعات نشان می دهد که چای ترش یکی از غذاهایی است که فشار خون را کاهش می دهد ، اما بسیاری از این مطالعات بی کیفیت هستند.

در مطالعه دیگری ، مصرف عصاره چای ترش به مدت 6 هفته به طور قابل توجهی “استرس اکسیداتیو” فوتبالیست های مرد را کاهش داد. (استرس اکسیداتیو به این معنی است که رادیکال های آزاد بر دفاع آنتی اکسیدانی بدن غلبه می کنند).

به خاطر داشته باشید که اگر از هیدروکلروتیازید (یکی از داروهای ادرار آور) استفاده می کنید ، از چای ترش خودداری کنید زیرا این دو با هم همپوشانی دارند. چای ترش همچنین مدت زمان عمل آسپرین را کوتاه می کند ، بنابراین بهتر است آن را در فواصل 3 تا 4 ساعت مصرف کنید.

چای ترش

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here