بیش تر از ۷۰ درصد مردم جهان از قهوه استفاده می کنند . وجود کافئین در قهوه سبب شده است ، که با یک بار نوشیدن این نوشیدنی دل چسب بار دیگر نیز به سراغ آن بیاید و در وقت های بیکاری، در اوج خستگی، هنگام تنهایی و یا حتی در اوج شادی و دور همی ها از آن استفاده کنید و لذت ببرید ما در این مقاله سعی داریم به تاثیر قهوه و فشار خون بپردازیم و بفهمیم که نوشیدن این نوشیدنی عوارضی دارد یا خیر .

قهوه با فشار خون

( تاثیر قهوه بر فشار خون چگونه است؟ ) تحقیق های فراوانی در این زمینه انجام شده است و ثابت شده است که مصرف ۳۰۰ میل قهوه و یا به عبارتی دو فنجان قهوه سبب بالا رفتن فشار خون می شود پس اگر بر اثر فشار کار بالا و یا دلایل بی شمار دیگری در طول روز فشار خونتان افت کرد با نوشیدن یک فنجان قهوه فشار خون خود را متعادل سازید . لازم به ذکر است که این فشــــــار خون بالا یک اثر موقت دارد و پس از گذشت مدتی به حالت نرمال و طبیعی بر می گردید.

اثرات قهوه بر فشار خون ،

فشار خون بالا بر اثر نوشیدن قهوه 

( تاثیر قهوه بر فشار خون جگونه است؟ ) تحقیق ها راجع به قهوه و فشار خون نشان می دهند که خوردن قهوه برای مدت زمان کوتاهی فشار خون را بالا می برد. اما این فشار خون بالا عوارضی ندارد . زیرا فشار خون فرد آن قدر بالا نمی رود که سبب ایجاد مشکل برای فرد شود . پس اگر فشار خون بالایی نیز دارید اصلا نترسید زیرا تحقیق هایی که تا امروز انجام شده است . ثابت کرده است که مصرف قهوه نه تنها ضرری برای فرد مصرف کننده ندارد . بلکه فواید بی نظیر زیادی نیز دارد. اثر قهوه بر فشار خون …

کافئین قهوه

( تاثیر قهوه بر فشار خون جگونه است؟ ) به خاطر کافئین موجود در قهوه شما به نوشیدن این نوشیدنی عادت می کنید و می توانید از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید زیرا قهوه خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و این خاصیت سبب باز شدن رگ‌ ها شده و به دنبال آن خون به طور طبیعی و خوبی گردش می کند و این امر سبب سلامتی قلب فرد مصرف کننده می شود پس با خیال راحت این نوشیدنی را میل کنید.اثر قهوه بر فشار خون بر نوع قهوه بستگی دارد.

قهوه و فشار خون ، قهوه برای فشار خون

هر چیزی را به اندازه مصرف کنید

قطعا بار ها و بار ها این جمله را شنیده اید که مصرف هر چیزی به قاعده خوب است. اگر در مصرف مفید ترین چیز ها نیز زیاده روی کنید قطعا نتیجه خوب و جالبی نمی گیرید قطعا در این امر مصرف قهوه نیز مستثنی نیست. اگر فشار خون بالا دارید بهتر است کم از قهوه استفاده کنید و مصرف قهوه را برای مواقعی که فشار خونتان نرمال و طبیعی است بگذارید.

کاهش فشار خون

برای کاهش فشار خون و جلوگیری از بالا رفتن آن سعی کنید از پروتئین ها، سبزیجات، میوه ها و … استفاده کنید و هم چنین از مصرف غلات در برنامه غذایی خود غافل نشوید. در رابطه با قهوه و فشار خون لازم است بدانید که برای مدت کوتاهی فشار خون فرد بالا می رود. و این گونه نبست که اثر بخشی طولانی مدتی روی بدن فرد داشته باشد. پس اگه گاهی می توانید از این نوشیدنی فوق العاده استفاده کنید تا از فواید و خواص آن بهره مند شوید.

قهوه فشار خون ، قهوه فشار خون را بالا میبرد یا پایین

رابطه قهوه با فشار خون

در رابطه قهوه تلخ با فشار خون تحقیق ها به صورت صد در صد و قطعی نیستند. اما در حالت کلی نشان می دهد که مصرف قهوه برای یک مدت کم فشار خون افراد را بالا می برد که آن هم پس کمی مصرف و عادت کردن به کافئین درون آن طبیعی می شود . تحقیق ها نشان داده اند که مصرف قهوه به خاطر خواصی مثل آنتی اکسیدانی دارد . سبب سلامت قلب و کاهش بیماری های قلبی و عروقی می شود . اما باید دقت کنید که در مصرف آن زیاده روی نکنید.

قهوه و فشار خون

کلام آخر

مصرف ۲۰۰ و یا ۳۰۰ میل قهوه در روز چیزی حدود ۸/۱ جیوه فشار خون را بالا می برد . و این عدد نشان داده زیاد هم نگران کننده نیست. حتی می توانید در صورت داشتن فشار خون بالا و علاقه ی شدید به مصرف قهوه در طول روز با پزشک متخصص خود مشورت کنید. ایشان قطعا می دانند که مصرف قهوه تا چه اندازه ای مجاز است . و رد کردن از چه حدی برای شما ضرر دارد. امیدوارم که همیشه شاد و تندرست باشید.

آیا تفاوت قهوه اسپرسو با قهوه لانگو را می دانید؟ مقاله ای در زمینه قهوه لانگو برای شما تهیه کرده ایم تا بتوانید به اطلاعات خود اضافه کرده و طرز تهیه قهوه اسپرسو و لانگو را آموزش ببینید.

اگر چاقی را یک بیماری بدانیم ، قهوه راهی کاملاً عملی برای مبارزه با آن است. کافئین موجود در قهوه با مصرف طولانی مدت متابولیسم بدن را افزایش می دهد و بنابراین از چاقی جلوگیری می کند و حتی منجر به کاهش وزن می شود. البته نباید انتظار داشته باشید که مثلاً هر ماه 10 کیلوگرم قهوه از دست دهید.

این به طور طبیعی اتفاق نمی افتد ، اما اگر یک فنجان قهوه به رژیم غذایی خود اضافه کنید ، می توانید امیدوار باشید که به آرامی و ثابت وزن کم کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here