فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

اثرات نوشیدنی های انرژی زا در برابر ایمنی بدن ” میزان مصرف نوشیدنی انرژی زا “

نوشیدنی های انرژی زا

آیا تا به حال اسم نوشیدنی های انرژی زا را شنیده اید یا خیر؟ اگر اسم آن ها را شنیده باشید، اطلاعات محدود و یا کاملی را نیز در رابطه با آن ها دارید. به عنوان مثال این نوشیدنی ها باید توسط گروه سنی مشخص شده ای مصرف شوند. از این رو نیاز است قبل خرید آن به این دسته از اطلاعات توجه بسیار زیادی را داشته باشید.

این نوشیدنی ها انواع مختلفی دارند و در ترکیب هر کدام از آن ها از مواد مختلفی استفاده شده است که می توانند بر روی بدن و ارگان های آن تاثیرات ویژه ای را داشته باشند. اگر به خرید و نوشیدن این دسته از نوشیدنی ها علاقه بسیار زیادی را دارید، فراموش نکنید از یک برند معتبر آن ها را خریداری کنید و همچنین طبع بدنی خود را چک نمایید. البته موارد بسیار گسترده تری در رابطه با این موضوع وجود دارد که در ادامه این مطلب به بررسی کامل تر آن ها خواهیم پرداخت. از این رو تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

نابغه اینستاگرام شو و میلیاردی پول دربیاد

مطلب زیر را نیز دنبال کنید:

خرید ریپورتاژ آگهی

کسب درآمد با بیت کوین

با نوشیدنی های انرژی زا آشنا شوید

نوشیدنی انرژی زا به عنوان محصولاتی که انرژی زا افزایش می دهند و هوشیاری ذهنی و عملکرد بدنی را تقویت می کنند ، به طور گسترده ای تبلیغ می شوند. علاوه بر مولتی ویتامین ، نوشیدنی های انرژی زا محبوب ترین مکمل مورد استفاده نوجوانان و جوانان آمریکایی است. بیشتر نوشیدنی انرژی زا توسط مردان بین ۱۸ تا ۳۴ سال مصرف می شود و تقریبا یک سوم نوجوانان بین ۱۲ تا ۱۷ سال به طور مرتب آنها را می نوشند.

انرژی زا

دو نوع نوشیدنی انرژی زا وجود دارد. یکی در بسته های مشابه با اندازه آن برای نوشابه های معمولی مانند ۴۵۰ میلی گرم به فروش می رسد. بطری نوع دیگر با نام “عکس های انرژی” در ظروف کوچک ۵۰ میلی گرم فروخته می شود. در دوز انرژی ۱۱۳ تا ۲۰۰ میلی گرم بنوشید.

مزیت های نوشیدنی های انرژی زا

(برای مقایسه ، یک قوطی کولا ۱۲ عیار حاوی حدود ۳۵ میلی گرم کافئین ، و یک فنجان قهوه ۲۲۵ میلی گرم حدود ۱۰۰ میلی گرم است.) نوشیدنی های انرژی زا نیز ممکن است حاوی مواد دیگری مانند گوارانا باشد (منبع دیگری از کافئین که گاهی به آن کاکائو برزیل گفته می شود). پلی ساکاریدها ، تورین ، جینسنگ ، ویتامین های B ، گلوکورونولاکتون ، یوهیمب ، کارنیتین و پرتقال تلخ.

مصرف نوشیدنی انرژی زا نگرانی های مهم ایمنی را ایجاد می کند.

بین سال های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۱ ، تعداد بازدید کنندگان نوشیدنی انرژی به بخش های اورژانس دو برابر شد. در سال ۲۰۱۱ ، ۱ در ۱۰ مورد از این بازدیدها منجر به بستری در بیمارستان شد.
حدود ۲۵ درصد از دانشجویان کالج مشروبات الکلی را با نوشابه های انرژی زا مصرف می کنند و نسبت به دانشجویانی که آن را مخلوط نمی کنند ، به میزان قابل توجهی الکل می نوشند.
مرکز کنترل بیماری ها (CDC) گزارش داده است که افراد مشروبات الکلی ۱۵ تا ۲۳ ساله که الکل را با نوشیدنی های انرژی مخلوط می کنند ، چهار برابر بیشتر از افراد با الکل مخلوط نمی شوند و با شدت زیاد مصرف می کنند.

فواید نوشیدنی انرژی زا

کافئین نوشیدنی انرژی زا

شواهد علمی در حال رشد نشان می دهد که نوشیدنی های انرژی زا می توانند اثرات جدی بر سلامتی بخصوص در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان کسب کنند.
در چندین مطالعه ، نوشیدنی های انرژی زا برای بهبود استقامت بدنی یافت شده است ، اما شواهد کمتری در مورد تأثیر در قدرت یا قدرت عضلات وجود دارد. نوشیدنی های انرژی زا ممکن است هوشیاری را افزایش داده و زمان واکنش را بهبود ببخشند ، اما همچنین ممکن است ثبات دست ها را کاهش دهد.
مقادیر کافئین موجود در نوشیدنی های انرژی بسیار متفاوت است و ممکن است مقدار کافی کافئین به راحتی تشخیص داده نشود. برخی نوشیدنی های انرژی زا به عنوان نوشیدنی و برخی دیگر به عنوان مکمل معرفی می شوند. نیازی به اعلام مقدار کافئین در برچسب هر نوع محصول وجود ندارد.

ایمنی

مقادیر زیاد کافئین می تواند باعث مشکلات جدی قلبی عروقی مانند اختلال در ریتم قلب ، افزایش ضربان قلب و فشار خون شود. کافئین ممکن است به سیستم قلبی عروقی و عصبی کودکانی که هنوز در حال توسعه هستند آسیب برساند.
مصرف کافئین همچنین ممکن است با اضطراب ، مشکلات خواب ، مشکلات گوارشی و کم آبی بدن مرتبط باشد.
گوارانا ، که معمولاً در نوشیدنی های انرژی گنجانده شده است ، حاوی کافئین است. بنابراین ، افزودن گوارانا باعث افزایش کل محتوای کافئین موجود در نوشیدنی می شود.

نوشیدنی انرژی زا

افرادی که نوشیدنی های کافئین دار را با الکل ترکیب می کنند ممکن است نتوانند بگویند که چقدر مست هستند. آنها ممکن است احساس کمتری نسبت به مصرف کافئین نداشته باشند اما مسمومیت حرکتی و زمان واکنش ممکن است به همان اندازه مختل شده باشد.

مصرف زیاد انرژی زاها ممکن است الگوی خواب نوجوانان را مختل کند و ممکن است با افزایش رفتارهای خطرناک همراه باشد.
۴۵۰ میلی گرم یک ظرف نوشیدنی انرژی زا ممکن است حاوی ۵۴ تا ۶۲ گرم شکر اضافه شده باشد. این بیش از حداکثر تعداد قندهای اضافه شده توصیه شده برای یک روز کامل است.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.