کاپوچینو

سیاه ، قهوه ای تیره ، بژ ، قهوه ای روشن ، سفید

انواع نوشیدنی ها شامل استفاده از خامه به جای شیر ، استفاده از شیرهای غیر لبنی و طعم دهنده دارچین یا پودر شکلات است . حجم آن معمولاً کمتر از کافه لاته است و دارای یک لایه ضخیم تر از میکرو کف است.

این نام از ناخنک های کاپوچین آمده است ، به رنگ عادات آنها اشاره دارد ، و در این زمینه به رنگ نوشیدنی اشاره دارد وقتی شیر به مقدار کمی به قهوه تیره و دم کرده شیر اضافه می شود.(امروزه بیشتر اسپرسو است) . شکل ظاهری یک کاپوچینوی مدرن با اسپرسو کرم و شیر بخارپز شده نتیجه تکامل طولانی مدت این نوشیدنی است.

کاپوچینوی ایتالیا تا دهه 1930 در خارج از ایتالیا ناشناخته بود و به نظر می رسد در اوایل قرن 20 در کافه های سبک وین در تریست و دیگر شهرهای اتریش سابق متولد شده است. این نوشیدنی در سراسر جهان پخش شده است و می توان آن را در تعدادی از موسسات یافت.

بهترین مارک کاپوچینو ، عوارض کاپوچینو

تعریف کاپوچینو

در خارج از ایتالیا ، کاپوچینو نوشیدنی قهوه ای است که امروزه به طور معمول از یک قاشق اسپرسو و شیر داغ تشکیل شده و سطح آن با شیر کف شده پوشانده شده است کاپوچینوها اغلب با دستگاه اسپرسو تهیه می شوند . اسپرسو در ته فنجان ریخته می شود و به دنبال آن مقدار مشابه شیر داغ تهیه می شود که با حرارت دادن و بافت شیر ​​با استفاده از عصای بخار دستگاه اسپرسو تهیه می شود. این کف را می توان با نقاشی های هنری ساخته شده با همان شیر ، به نام هنر لاته ، تزئین کرد .

کاپوچینو به طور سنتی در ایتالیا ، در یک فنجان کوچک با مقداری تزئین شکلات ، با صبحانه سرو می شود.

کاپوچینو به روش سنتی

در یک کاپوچینوی سنتی ، همانطور که در اروپا و قهوه خانه های صنعتگر در ایالات متحده ارائه می شود ، کل اسپرسو و شیر / کف تقریباً از 150 تا 180 میلی لیتر تشکیل می شود  فروشگاه های زنجیره ای تجاری رستوران قهوه در ایالات متحده اغلب کاپوچینو را به عنوان یک نوشیدنی 360 میلی لیتر (بزرگتر 13 لیتر) و یا بیشتر سرو می کنند. در ایتالیا ، یک کاپوچینو از 25 میلی لیتر اسپرسو تشکیل شده است.  در خارج از ایتالیا ، نسبت اسپرسو ، شیر و کف به طور معمول هر یک 1/3 برابر است.

کاپوچینو آماده ، کافی میکس چیست

کاپوچینو به طور سنتی کوچک است ( 180 میلی لیتر) . اغلب در یک لیوان بزرگ سرو می شود. کاپوچینو بیشتر در یک فنجان 150-180 میلی لیتری با دسته است. کاپوچینو به طور سنتی دارای لایه ای از میکرو کف شیر است که بیش از 1 سانتی متر ضخامت دارد. میکرو کف شیر / بخارپز است که در آن حباب ها به قدری کوچک و بسیار زیاد هستند که دیده نمی شوند ، اما باعث سبکی و ضخیم شدن شیر می شود. در نتیجه ، هنگامی که اسپرسو به درستی ریخته می شود ، میکرو فوم تا حدی در بالای لیوان باقی می ماند و همچنین با بقیه کاپوچینو خوب مخلوط می شود.

تاریخ و تکامل کاپوچینو

کاپوچینو با تزئین قلب

مصرف قهوه در اروپا در ابتدا بر اساس تهیه سنتی نوشیدنی توسط عثمانی انجام می گرفت ، با این کار مخلوط قهوه و آب را به جوش می آورد ، گاهی اوقات شکر اضافه می کرد. به نظر می رسد انگلیسی ها از قسمت دوم قرن هجدهم شروع به فیلتر کردن و پخت قهوه کردند ، و فرانسه و قاره اروپا نیز این روند را دنبال کردند. در قرن نوزدهم ، قهوه در دستگاه های مختلفی که برای کافه های خانگی و عمومی طراحی شده بود ، دم می شد.

اضافه کردن شیر به قهوه توسط اروپاییان قبلاً در دهه 1700 ذکر شده بود و گاهی توصیه می شد.

طرز تهیه کاپوچینو خانگی ، خواص کاپوچینو چیست

کاپوچینو که امروز آن را می نویسیم (به ایتالیایی) اولین بار در دهه 1930 در شمال ایتالیا ذکر شده است و عکس های مربوط به آن زمان نوشیدنی شبیه “وینی” را نشان می دهد ، قهوه ای که با خامه زده شده با دارچین یا شکلات پاشیده شده است. کاپوچینوی ایتالیایی در دهه های بعدی تکامل یافت: شیر بخارپوش شده در اواخر آن اضافه شده است و در ایالات متحده یک سو تفاهم اندکی منجر به نامگذاری این “کلاه” کف شیر “سر راهب” شده است ، اگرچه در اصل چیزی نداشت با نام نوشیدنی انجام شود.

دستگاه های اسپرسو

اگرچه بعد از جنگ جهانی دوم در سراسر اروپا قهوه به طور متفاوتی دم می شد ، اما در ایتالیا دستگاه های اسپرسو واقعی فقط در دهه 1950 رواج پیدا کردند و “کاپوچینو” دوباره تعریف شد ، اکنون از اسپرسو و شیر کف شده ساخته می شود (البته از کیفیت ” میکرو فوم “شیر بخارپز امروز). با پیشرفت دستگاه های اسپرسو ، دوز قهوه و گرم شدن شیر نیز بهبود یافت. در خارج از ایتالیا ، کاپوچینو پخش شد اما به طور کلی از قهوه تیره با خامه زده شده تهیه می شد ، زیرا هنوز در سالهای 2014 در مناطق بزرگ اروپا وجود دارد.

دستگاه های اسپرسو در اوایل قرن 20 معرفی شدند ، پس از آنکه لوئیجی بزرا از میلان اولین حق ثبت اختراع را در سال 1901 ثبت كرد ،  اگرچه مطمئناً نسل های اول ماشین آلات اسپرسو را به همان روشی كه امروز تعریف می كنیم ، نساختند.

تهیه قهوه در کافه ها در دهه های اول قرن بیستم تغییر کرد. این اولین دستگاه ها امکان سرو اسپرسو قهوه به طور خاص برای هر مشتری را فراهم می کردند. فنجان ها هنوز به همان اندازه بودند و دوز لوبیا مانند قبل درشت آسیاب می شد. دمای بیش از حد بالای دیگهای بخار قهوه را سوخت و چندین تلاش برای بهبود آن در سالهای پس از جنگ جهانی اول صورت گرفت.

انواع کاپوچینو ، مواد تشکیل دهنده کاپوچینو

با پایان جنگ جهانی دوم ، ایتالیایی ها “عصر کرما ” را راه اندازی کردند ، زیرا دستگاه های جدید قهوه می توانند فشار بالاتری ایجاد کنند ، منجر به آسیاب دقیق تر و کرمای کلاسیک شود.

کاپوچینوی مدرن

اولین فنجان های کوچک در دهه 1950 ظاهر شدند و ماشین ها می توانستند شیر را گرم کنند ، بنابراین کاپوچینوی مدرن متولد شد.  در وین ، میله های اسپرسو در دهه 1950 معرفی شدند ، که منجر به این شد که هم کپوزینر و هم کاپوچینوی تازه متولد شده ایتالیا به عنوان دو نوشیدنی متفاوت در کنار یکدیگر خدمت کنند.

در انگلستان ، قهوه اسپرسو در ابتدا به شکل کاپوچینو ، تحت تأثیر عادت انگلیس در نوشیدن قهوه با شیر ، میل به نوشیدنی طولانی تر برای حفظ کافه به عنوان یک مقصد و بافت عجیب و غریب نوشیدنی ، محبوبیت پیدا کرد.

قهوه صبحانه مورد علاقه خود را از ابتدا درست کنید – با تجهیزات مناسب آسان است. ما کاپوچینوی خامه ای را دوست داریم که روی آن پاشیدن پودر کاکائو باشد.

موکا چیست ، کاپوچینو خانگی

مواد مورد نیاز برای تهیه کاپوچینو

  • 18 گرم اسپرسو زمینی (یا 1 غلاف اسپرسو)
  • 150 میلی لیتر شیر
  • پودر کاکائو (اختیاری)
  • فنجان مناسب ، ظرفیت 200-250 میلی لیتر

روش تهیه کاپوچینو

ابتدا شیر را داغ کنید. روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.

بگذارید شیر آرام گرم شود تا حباب هایی در لبه های آن ایجاد شود ، اما شیر را نجوشانید. ظرف را از روی حرارت برداشته و روی سطح صاف قرار دهید.

طرز تهیه کاپوچینو ، ترکیبات کاپوچینو آماده

بعد ، شیر را با همزن برقی بزنید و با شروع غلیظ شدن شیر ، سرعت آن را افزایش دهید. مخلوط کردن را ادامه دهید تا حجم دلخواه کف را بدست آورید شما از هر شیری که دوست دارید میتوانید استفاده کنید ولی شیر پر چرب خوشمزه تر است.

حالا ، قهوه را درست کنید و به شیر اضافه کنید. 2 قاشق غذاخوری پودر قهوه برای 5 تا 6 اونس آب اندازه بگیرید.

یک کاپوچینو کلاسیک خواستار 1/3 اسپرسو ، 1/3 شیر بخار پز و 1/3 کف است. می توانید آن را با استفاده از 2 یا 3 قاشق غذاخوری شربت های طعم دار یا حتی انواع مختلف شیر مانند شکلات یا وانیل تزئین کنید.

قهوه و کاپوچینو سرشار از کافئین هستند. کافئین یکی از ترکیباتی است که باعث افزایش استقامت بدن در هنگام انجام حرکات ورزشی می شود. همچنین به کاهش خستگی کمک می کند. خوردن کاپوچینو باعث افزایش سطح اسیدهای چرب و کاهش درد در بدن ورزشکاران می شود. خوردن کاپوچینو به مدت طولانی استقامت ورزشکار را افزایش می دهد

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here