طرز تهیه قهوه ترک با شیر

از بین جمعیت انبوه طرف دار قهوه هستید باید این مژده را به شما بدهم که در این مقاله طرز تهیـه قهوه ترک با شیر را به شما آموزش می دهیم . حتی به شما می گوییم که چه لوازمی برای آماده کردن قهوه ترک با شیر لازم دارید.

طرز تهیه قهـوه ترک با شیر

( طرز تهیه قهوه ترک با شیر ) این گونه است که برای هر نفر می توانید یک و یا دو قاشق سر پر پودر قهوه استفاده کنید . آن را درون قهوه جوش بریزید سپس یک فنجان شیر سرد را نیز درون قهوه جوش ریخته و به خوبی با یک دیگر مخلوطشان کنید . شعله را روشن کنید و به آن اجازه دهید تا حدود ۵ دقیقه روی حرارت مستقیم شعله بماند تا کف کند . قبل از این که کف کند بهتر است زیر آن را خاموش کنید اما اگر یک شیر قهوه غلیظ می خواهید سعی کنید قبل از این که جوش بیاید آن را از روی شعله بردارید.( طرز تهیه قهوه ترک با شیر ) 

طریقه درست کردن قهوه ترک ، طرز تهیه قهوه بدون قهوه جوش

سپس روی شعله بگذارید قطعا چند ثانیه بعد جوش می زند و کف آن بالا می آید قبل از آن بردارید و یک بار دیگر این کار را تکرار کنید . شاید برای شما نیز جالب باشد اگر بدانید به این ترکیب دل چسب قهوه یونانی می گویند. ( طرز تهیه قهوه ترک با شیر ) 

ترکیب شیر با قهوه ترک

قطعا خیلی از افراد هستند که طعم تلخ قهوه را خیلی دوست ندارند و ترجیح می دهند یک طعم ملایم از قهوه دریافت کنند و از آن لذت ببرند برای همین ترجیح می دهند آن را با شیر و یا شکر مخلوط کنند.

طرز تهیه قهوه با شیر ، نحوه درست كردن قهوه با قهوه جوش

هر سه این قهوه ها قابلیت این را دارند که با شیر مخلوط شوند و یک طعم فوق العاده را به فرد بدهند . اما معمولا ترکیب شیر با قهوه ترک رایج تر و معروف تر است . دیگر مدل های قهوه مثل اسپرسو را می توان به روش های مختلف با شیر ترکیب کرده و نوش جان کنید . قهوه فرانسه نیز با ترکیب شیر فوق العاده می شود . به شما پیشنهاد می کنم که حتما یک بار از ترکیب بی نظیر استفاده کنید و عاشق آن شوید. 

مواد لازم برای تهیه قهوه ترک با شیر

اگر قصد دارید که خود و یا عزیزان خود را به یک شیر قهوه فوق العاده دعوت کنید و می خواهید یک طعم به یاد ماندنی برای آن به یاد گار بگذارید . باید در منزل خود به مقدار کافی پودر قهوه داشته باشید . یا در صورت داشتن دانه ی قهوه آن را با دستگاه آسیاب مخصوص این کار به پودر تبدیل کنید . شیر سرد از دیگر لوازم مورد نیاز شما برای این به آن نیاز دارید .

طرز تهیه قهوه با شیر

در صورت تمایل می توانید از شکر هم استفاده کنید . اما حالا نوبت به اصلی ترین وسیله یعنی قهوه جوش می رسد . بهتر است جنس این قهوه جوش مسی باشد و دهانه ی آن متناسب و خوب باشد با من همراه باشید . تا یک طرز تهیه قهـوه ترک با شیر دیگر را به شما آموزش بدهم.

طرز تهیه قهوه ترک با شیر

در این روش نیز به ازای هر فرد دو قاشق پودر قهوه بریزید و بگذارید روی شعله ی گاز تا کف کند . زمانی که  جوش زد خیلی زود زیر آن را خاموش کنید . اجازه بدهید که قهـــــــــوه کمی ته نشین شود سپس از دهانه ی قهوه جوش شیر سرد را به قهوه آماده شده اضافه کنید . لازم به ذکر است که چند نکته در آماده کردن قهوه را نیز به شما یاد آوری کنم . در صورت استفاده از آب برای آماده کردن قهوه سعی کنید از آب تصفیه شده استفاده کنید .

طرز تهیه قهوه ترک ، طرز تهیه قهوه اسپرسو

هم چنین اندازه ی پودر قهوه تان نباید درشت باشد باید پودر یک دست باشد . صد البته بهتر است که روی شعله ی کم و ملایم قهوه خود را آماده کنید . دقت کنید که نوع قهوه انتخابی شما در طعم و مزه ی نهایی قهوه شما بسیار موثر است و می تواند نتیجه ی کار را فوق العاده کنید . اما به نظر من شما می توانید بد ترین نوع قهوه را با بد ترین طرز تهیه قهوه ترک با شیر را کنار بهترین فرد زندگی تان بخورید و از طعم و مزه ی آن لذت ببرید‌. برای دانستن طرز تهیه قهوه ترک بدون قهوه جوش با ما همراه باشید .

همه می دانند که نوشیدن اسپرسو به شما انرژی کافئین می دهد. بله ، درست است که یک فنجان اسپرسو این فواید را برای شما دارد ، اما آنچه که افراد کمی می دانند از دیگر مزایا و خواص اسپرسو است. به کاهش وزن کمک می کند ، حملات قلبی را کاهش می دهد ، به دیابت کمک می کند

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here