کاپوچینو از آن دسته نوشیدنی های محبوب بین تمام سنین است. افراد زیادی هستند که به این نوشیدنی گرم و دل پذیر علاقه دارند اگر جز افرادی هستید که به این نوشیدنی علاقه دارید قطعا با خواندن خواص کاپوچینو علاقه ی شما چندین برابر خواهد شد.

خواص کاپوچینو

 • کاهش دهنده ی استرس
 • جلوگیری از ایجاد سرطان
 • کاهش دهنده ی آلزایمر
 • کاهش دهنده ی احتمال ابتلا به بیماری های قلبی
 • یک منبع آنتی اکسیدان است
 • افزایش حافظه کوتاه مدت
 • کاهش دهنده ی میگرن و سر درد
 • بهبود گوارش
 • کاهش دهنده ی خستگی
 • درمان کننده ی سنگ کلیه
 • و ‌…

مزایای نوشیدنی کاپوچینو

اگر جز افرادی هستید که خیلی دچار استرس می شوید و نمی دانید که در این اوقات چگونه استرس خود را کنترل کنید کاپوچینو بخورید.

کاپوچینو چیست

کاهش دهنده ی استرس

قطعا چیز هایی در رابطه با ویژگی های قهوه اسپرسو تلخ و کافئین شنیده اید ما به شما این نکته را نیز می گوییم که استرس خود را با کاپوچینو کم کنید حتی بهتر است از این به بعد از کاپوچینو به عنوان یک داروی آرام بخش یاد کنید زیرا می توانید حتی با بو کردن آن خود را آرام کنید و از عطر آن لذت ببرید. لازم به ذکر که کاپوچینو فشار خون را نیز کاهش می دهد.

با کاپوچینو در را روی سرطان ببندید

طبق تحقیق های انجام شده مصرف روزانه ۴ لیوان قهوه و یا مشتقات آن مثل کاپوچینو سبب کاهش احتمال سرطان می شود. کاپوچینو دارای آنتی اکسیدان است و مقدار زیادی پلی فنول در خود دارد که این پلی فنول ها به کاپوچینو خاصیت ضد سرطانی داده است.

خواص کاپوچینو ، خاصیت کاپوچینو

هم چنین اگر ورزش کار هستید و هنگام انجام تمرین های خود انرژی تان تمام می شود و احساس خستگی می کنید بهتر است با یک فنجان کاپوچینو تجدید قوا کنید اگر از چاق شدن خود نیز نگران هستید مطمئن باشید که مصرف کاپوچینو بدون شکر شما را لاغر تر می کند.

کاهش دهنده ی آلزایمر است

کاپوچینو سبب بالا بردن حافظه ی کوتاه مدت دارد زیرا کافئین موجود در آن به طور مستقیم بر روی حافظه اثر می گذارد. این خاصیت بی نظیر در چای و قهوه نیز وجود دارد اگر قصد ندارید به این زودی ها دچار آلزایمر شوید روزانه ۳ و یا حتی ۵ لیوان کاپوچینو مصرف کنید که علاوه بر لذت بردن از طعم بی نظیر آن از خاصیت های آن نیز بهره مند شوید.

مزایای کاپوچینو

قطعا می دانید که دیابت یکی از عوامل ایجاد آلزایمر است و نکته ی جالب در رابطه با خواص کاپوچینو کاهش دهنده ی میزان دیابت فرد است و قطعا این خاصیت تاثیر به سزایی در کاهش بروز آلزایمر دارد‌.

کاهش دهنده ی بیماری های قلبی

محقق ها تحقیق های بسیاری بر روی افراد زیادی انجام داده اند و طبق این تحقیق ها مشاهده شده است که نوشیدن کاپوچینو حدود ۲۰ درصد احتمال دچار شدن به بیماری های قلبی را کاهش می دهد. چگونه؟

در بخش های ابتدایی همین مقاله خدمت شما عرض کردیم که کاپوچینو خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و این خاصیت ضد التهابی آن سبب جلوگیری از التهاب شریان ها می شود قطعا به دنبال آن فشار های کم تری به قلب می آید و التهابی دیگر وجود ندارد پس بیماری قلبی نیز کم تر می شوند.

خاصیت کاپوچینو چیست

خواص کاپوچینو به همین جا ختم نمی شود قطعا شما از ضرر نوشیدنی های سرد و گاز دار با خبر هستید و می دانید که این نوشیدنی ها چه بلایی بر سر مینای دندان شما می آوردند پس بهتر است به جای آن کاپوچینو مصرف کنید و از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید.

خواص کاپوچینو کاهش دهنده ی میگرن و سر درد

قطعا سر درد از آن دسته مشکلاتی است که گریبان همه ی ما ها را در مکان ها و زمان های مختلفی می گیرد و ما با خوردن یک قرص آن را تا حدودی حل می کنیم در این دارو ها نیز مقداری کافئین موجود است پس بهتر است برای جلوگیری از عوارض این قرص ها از کاپوچینو استفاده کنیم و دیگر شاهد عوارضی نباشیم و اثر آسپرین ها را بیش تر کنیم.

خواص کاپوچینو به این جا ختم نمی شود و هضم راحت تر، درمان سنگ کلیه و …. اشاره کرد پس با تهیه این نوشیدنی فوق العاده به صورت خانگی و لذت بخش مشکلات خود را برطرف کنید.

مطالعات روی زنان و مردان نشان می دهد که خوردن چهار فنجان قهوه یا مشتقات آن در روز خطر ابتلا به انواع مختلف سرطان در انسان را کاهش می دهد. بر این اساس ، زنانی که به طور منظم قهوه می نوشند 25 درصد کمتر از زنان دیگر به سرطان دهانه رحم و پستان مبتلا می شوند. از طرف دیگر مردان نیز نتایج مشابهی با زنان داشته اند.

دلیل خواص ضد سرطانی ترکیبات قهوه را باید در آنتی اکسیدان های آن جستجو کرد. پلی فنول ها دسته ای از آنتی اکسیدان ها هستند که به عنوان یکی از مهمترین عوامل ضد سرطان در مواد غذایی در سالهای اخیر شناخته شده اند. قهوه و مشتقات آن مانند کاپوچینو حاوی مقادیر زیادی پلی فنول است. توضیح عملکرد پلی فنول ها در مبارزه با سرطان در این موضوع نمی گنجد ، اما مهم است که بدانیم آنتی اکسیدان ها به عنوان مانعی برای جلوگیری از تشکیل سلول های سرطانی عمل می کنند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here