خاصیت اسپرسو ، چگونه برای سلامتی مفید است؟

خواص اسپرسو :اسپرسو یک نوشیدنی محبوب است که به دلیل افزایش انرژی شناخته می شود. این نوشیدنی حاوی ماده شیمیایی کافئین ، بیش از یک روش در بدن تأثیر می گذارد. شکل غلیظ قهوه در واقع سلامت کلی بدن را بهبود می بخشد. در این مقاله چندین خواص اسپرسو برای سلامتی برای شما به اشتراک می گذاریم. مهمترین خواص اسپرسو تقویت حافظه طولانی مدت است.

خواص اسپرسو

قهوه ، به ویژه در مناطقی از مغز که با توجه مرتبط هستند ، غلظت دوپامین بیشتری را حفظ می کند. به خاطر داشته باشید که مزایای آن کوتاه مدت است و شما می خواهید از زیاده روی در آن اجتناب کنید. کافئین زیاد می تواند احساس سرخوشی در شما ایجاد کند و تمرکز را بسیار دشوار می کند.

اسپرسوها چندین مزایای سلامتی برای شما فراهم می کنند ، بنابراین مجبور نیستید در مورد اعتیاد به کافئین احساس گناه کنید. حتی اگر بزرگترین طرفدار اسپرسوی معمولی نباشید ، سبک های مختلفی برای سرو قهوه وجود دارد ، بنابراین مطمئناً چیزی پیدا خواهید کرد که مطابق با سلیقه شما باشد.

خواص قهوه اسپرسو

یکی دیگر از نگرانی های اسپرسو میزان اسیدیته است. منطقی به نظر می رسد که تصور کنید شکل غلیظ قهوه اسید بیشتری داشته باشد. با این حال ، همانطور که تصور در مورد کافئین بیشتر اسپرسو غلط است ، فکر اسیدی بودن اسپرسو نیز نادرست است. اسپرسو در واقع از قهوه معمولی کمتر اسیدی است.

سطح اسید برای بسیاری نگران کننده است ، زیرا افرادی که ریفلاکس اسید یا سایر مشکلات مری یا روده دارند ، در صورت مصرف غذاها یا نوشیدنی های بیش از حد اسیدی ، می توانند باعث تحریک آنها شوند.

فواید سلامتی اسپرسو

اسپرسو فواید سلامتی نیز دارد. مطالعه ای از دانشگاه کالیفرنیا نشان داد که نوشیدن معادل دو اسپرسو باعث تقویت تحکیم حافظه می شود. این امر باعث بهبود حافظه طولانی مدت در افراد می شود. با این حال ، این مطالعه برای کسانی که بیش از دو فنجان نوشیدند  بهبودی پیدا نکرد.

خواص قهوه اسپرسو

همچنین مشخص شده است که اسپرسو دامنه توجه را بهبود می بخشد. تصور می شود که این نتیجه یک فعل و انفعال عصبی شیمیایی است. اسپرسو و همچنین قهوه باعث افزایش غلظت دوپامین در مغز ، به ویژه در مناطق مرتبط با توجه می شود. این مزایا کوتاه مدت است و درعوض مصرف بیش از حد اسپرسو می تواند شما را عصبی کند و نتیجه عکس داشته و تمرکز را دشوارتر کند.

فواید اسپرسو

تفاوت قهوه اسپرسو با قهوه معمولی چیست؟

تفاوت قهوه اسپرسو و قهوه معمولی در روند تهیه است. اسپرسو معمولاً با استفاده از آب گرم و فشار زیاد درست می شود که به دانه های ریز خرد شده بیشتر از قهوه معمولی نیاز دارد. سپس اسپرسو به عنوان شات یا برای لاته ، شات با شیر بخارپز سرو می شود .

قهوه مایعی است که معمولاً از دانه ها دریافت می کنیم. اسپرسو را می توان با استفاده از آماده سازی ویژه دانه های عربیکا یا روبوستا تهیه کرد.

خاصیت اسپرسو

مطالعات قبلاً نشان داده است که نوشیدن قهوه تا زمانی که بیش از شش فنجان در روز ننوشید ، فواید سلامتی دارد. این مزایا شامل کاهش خطر سکته مغزی ، بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 است. با اسپرسو ، بسیاری از افراد نگران کننده میزان کافئین مصرفی آنها هستند.

خواص قهوه اسپرسو برای لاغری

باز هم ، اسپرسو انتخاب مناسب برای مصرف روزمره است ، زیرا یک مطالعه نشان داد که اسپرسو و همچنین سایر قهوه های بو داده تیره ، ممکن است کمتر تحریک کنند زیرا حاوی ترکیبی به نام  است که فقط در طی فرآیند بو دادن تولید می شود ، که مانع تولید اسید معده می شود.

خواص نوشیدن اسپرسو برای سلامتی

همه می دانند که نوشیدن قهوه باعث افزایش کافی کافئین می شود. اما آنچه که کمتر شناخته می شود این واقعیت است که اسپرسو چندین مزیت دیگر نیز به همراه دارد.

خاصیت اسپرسو

اگر به دلیل دیگری برای نوشیدن اسپرسو احتیاج داشتید ، ما فقط لیستی را برای شما آماده کرده ایم

حافظه را تقویت می کند

مشخص شده است که نوشیدن مقدار کافی اسپرسو باعث افزایش حافظه طولانی مدت می شود. کافئین یک تقویت کننده شناختی است ، به این معنی که می تواند بر عملکرد مغز شما تأثیر مثبت بگذارد. احتمالاً به یک کار بیشتر توجه خواهید کرد و آن را بهتر به یاد می آورید. مطالعات همچنین نشان داده اند که کافئین پس از ایجاد خاطرات ، به بهبود روند تقویت خاطرات کمک می کند.

تسلط بر هنر ریختن شات اسپرسوی عالی وقتی ارزش این را می گیرد که بدانید با نوشیدن مقدار کافی کافئین ، می توانید حافظه طولانی مدت خود را بهبود ببخشید.

دانشمند مغز و اعصاب مایکل یاسا ، از دانشگاه کالیفرنیا ، تحقیقی انجام داد که نشان داد نوشیدن معادل دو اسپرسو روند تثبیت حافظه را تقویت می کند. این روند ، به نوبه خود ، حافظه طولانی مدت را در میان افراد بهبود بخشید.

اگر می خواهید پیشرفتی داشته باشید ، به مقدار توصیه شده پایبند باشید زیرا این مطالعه هیچ فوایدی برای کسانی که بیش از دو فنجان مصرف کرده اند پیدا نکرد.

 باعث افزایش انرژی می شود

مردم آن را می نوشند و احساس خستگی کمتری می کنند زیرا کافئین یک ماده محرک است. وقتی قهوه می نوشید ، کافئین در جریان خون جذب شده و سپس به مغز می رود ، جایی که انتقال دهنده عصبی آدنوزین را مسدود می کند.

آدنوزین یک انتقال دهنده عصبی مهاری است ، اگرچه به حمل انرژی کمک می کند ، اما به عنوان بخشی از سیستم عصبی مرکزی عمل می کند. این بدان معنی است که تحریک را فرو می نشاند و خواب را بهبود می بخشد. معمولاً هر زمان که از خواب بیدار می شوید و خواب آلوده می شوید ، میزان آدنوزین در مغز افزایش می یابد و در صورت انسداد ، انتقال دهنده های عصبی دیگر مانند نوراپی نفرین و دوپامین افزایش می یابند. بنابراین شما مدت بیشتری بیدار می مانید.

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که قهوه باعث بهبود حافظه ، خلق و خو ، سرعت واکنش ، هوشیاری و عملکرد کلی شناختی می شود ، بنابراین علاوه بر افزایش سطح انرژی ، قهوه شما را باهوش تر نیز می کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here