بهترین قهوه دنیا

( فکر میکنید بهترین قهوه اسپرسو مال کدام کشور است ) بیش از ۷۰ درصد مردم جهان علاقه ی بسیار زیادی به این نوشیدنی گرم و خوش مزه دارند . گر شما نیز جز آن دسته از افرادی هستید که شیفته ی قهوه هستید . به دنبال بهترین قهوه دنیا می گردید حتما این متن را تا انتها دنبال کنید ‌. شایان به ذکر است که انتخاب بهترین قهوه دنیا کاملا سلیقه ای است . قطعا از دید هر کسی بهترین ها نیز فرق می کند . اما ما در این مقاله تمام تلاش خود را کرده ایم تا بهترین قهوه دنیا را از لحاظ آماری به شما معرفی کنیم.

بهترین قهوه جهان ، بهترین برندهای قهوه دنیا

بسیاری از مردم معتقد هستند که قهوه اندونـــــزی بهترین قهوه دنیا است . طبق آمار جهانی به ترتیب پاناما ، اتیوپی ، کنیا و هاوایی جز چهار کشور برتر در تولید قهوه هستند . که این محصول خود را به سراسر جهان ارسال می کنند و مردم از طعم فوق العاده ی این قهوه لذت فراوانی می برند.

برای انتخاب بهترین قهوه دنیا مزه حرف اول را می زند

فکر میکنید بهترین قهوه اسپرسو مال کدام کشور است ؟ گاهی ممکن است بد ترین قهوه دنیا را با بد ترین روش تهیه کنند . اما این بدترین ها را در کنار بهترین های زندگی خود میل کنید قطعا طعم و مزه ی آن قهوه عوض خواهد شد . علاوه بر این موضوع نژاد قهوه، نوع آن، منشا آن ، مزرعی که درآن قهوه کشت می شود و صد البته روش فرآوری تاثیر زیادی در طعم و کیفیت قهوه خواهد داشت.

بهترین قهوه دنیا

 

برخی معتقد هستند که قهوه گیشا به نوعی بهترین قهوه در دنیا است . این قهوه برای نخستین بار در اتیوپی کشت شد . این چرخه تولید همی طور ادامه داشت تا این که در کنیا و تانزانیا نیز رفت . اما پس از گذشت مدتی این نوع قهوه به دست فراموشی سپرده شد . تا این که پس از گذشت سال ها بار دیگر به این قهوه روی آوردند و تولید مجدد آن را از سر گرفتند.

البته این نکته که ممکن است که یک کشور در تولید یک نوع قهوه حرف اول را بزند اما همان کشور در تولید نوعی دیگر از قهوه کمی ضعیف تر عمل کند کار تعیین بهترین قهوه دنیا را کمی دشوار می کند.

بهترین قهوه دنیا از نظر باریستا ها

جالب است بدانید که مسابقات جذابی در دنیا تحت عنوان بهترین قهوه دنیا اجرا می شوند . قطعا پس از پایان مسابقه می توان گفت : که چه نوع قهوه ای سر بلند از این آزمون بیرون می آید . شیوه این مسابقه این گونه است که بهترین قهوه ها بر اساس امتیاز دهی داوران انتخاب می شوند . البته باید به این نکته توجه کنید ، که در انتخاب بهترین قهوه دنیا نقش باریستا ها بسیار پر رنگ و حیاتی است‌.

 

برترین قهوه های دنیا

قطعا افرادی که در این مسابقه ها شرکت می کنند ، افراد کاملا حرفه ای هستند . و می دانند چگونه یک قهوه را آماده کنند . تا همه را عاشق طعم آن قهوه کنند . هم چنین لتزم به ذکر است که قطعا بنا بر تجربه این افراد همیشه از بهترین قهوه دنیا استفاده می کنند.

البته باید به این نکته نیز توجه کنید ، که تولید کننده های قهوه به عنوان اسپانسر این افراد عمل می کنند . قهوه خود را به این روش به جهانیان معرفی می کنند . طبق تحقیقات انجام شده در این مسابقه های سال های اخیر تعداد بیش تری از این افراد از قهوه گیشا استفاده کردند . یکی از آن ها نیز از نوعی آفریقایی استفاده کردند.

قیمت گرانترین قهوه دنیا چقدر است

قطعا می دانید که مهم ترین عامل در انتخاب ما قیمت آن است . گاهی به خاطر مسائل مالی فرد مجبور می شود . که یک جنس و کالایی با کیفیت پایین تر و هم چنین قیمت پایین تری را تهیه کند . همان طور که همه ی شما می دانید انواع بسیار زیادی از قهوه ها در سراسر دنیا موجود است . که قطعا قیمت آن ها نیز با یک دیگر متفاوت است.

بهترین قهوه های دنیا

اگر به دنبال گران ترین قهوه در دنیا می گردید قطعا با نام Kopi luwak آشنا شده اید . این نوع قهوه را تحت عنوان گران قیمت ترین قهوه جهان می شناسند . پس اگر در تهیه ی قهوه محدودیت قیمت ندارید قطعا تنوع انتخاب خیلی بالایی خواهید داشت.

شاید برایتان جالب باشد ، اگر بدانید سالانه برای خرید قهوه حراج هایی در نظر گرفته می شود . افرادی قهوه مورد نیاز سالانه ی خود را از آن جا تهیه می کنند.

مطالعه دیگر روی 37000 نفر که در هلند طی یک دوره 13 ساله قهوه مصرف می کردند نشان داد که مصرف روزانه 2 تا 4 فنجان قهوه خطر ابتلا به بیماری های قلبی را 20 درصد کاهش می دهد.

یکی از اصلی ترین خواص قهوه جلوگیری از التهاب است و این مشکل باعث می شود که مصرف قهوه آسیب های شریانی ناشی از التهاب را کاهش داده و در نتیجه خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here