منشأ نام “ماکیاتو” از باریستاها ناشی می شود که نیاز به نشان دادن تفاوت پیشخدمت ها و اسپرسوها با مقدار کمی شیر در آن است.

کافه ماکیاتو بیشترین نسبت اسپرسو به شیر را در بین نوشیدنی های تهیه شده با این مواد دارد. هدف این است که شیر طعم قهوه را تعدیل می کند ، در حالی که طعم شیرینی را اضافه می کند. نوشیدنی به طور معمول با ریختن مقدار کمی شیر بخارپز شده به طور مستقیم در یک گلوله اسپرسو تهیه می شود.

ماکیاتو

در یک دستورالعمل 5-10 گرم (1-2 قاشق چای خوری) شیر گرم شده تا 60-66 درجه سانتیگراد (140–150 درجه فارنهایت) لازم است.

یک کلمه ایتالیایی است که به راحتی “مشخص شده” ترجمه می شود – و معمولاً برای توصیف نوشیدنی قهوه به همین نام استفاده می شود. از بیشتر طرفداران نوشیدنی نحوه تهیه آن را بپرسید و آنها می گویند که شما مقداری شیر به یک قاشق اسپرسو اضافه می کنید.

گرچه این صحیح است ، اما مقدار شیر مورد پذیرش جهانی وجود ندارد ، به این معنی که اگر در کافه های مختلف ماکیاتو سفارش دهید ، می توانید نوشیدنی های کاملاً متفاوتی دریافت کنید. در اینجا سرچشمه ماکیاتو ، نحوه ارائه امروز و نحوه تکامل در آینده آورده شده است.

نوشیدنی کارمن ماکیاتو

ماکیاتو به احتمال زیاد در دهه هشتاد در ایتالیا توسط باریستاها ایجاد شده است که می خواست سفارش اسپرسوی ساده را از یک نوع شیر شامل یک شیر تمیز کند. یک نوشیدنی مشابه در پرتغال به نام کافه پینگادو یا قهوه با یک قطره شیر مصرف می شود. این بدان معناست که دستور تهیه ماکیاتو به نسبت اسپرسو به شیر مصرفی بستگی خواهد داشت – با توجه به اینکه بسیاری کورتادو را به عنوان قطعات مساوی شیر به اسپرسو و لاته پیکولو را یک قطعه اسپرسو با شیر و کف می دانند .

قهوه ماکیاتو چیست ؟

نوشیدنی های دیگر با نام ماکیاتو مشترک هستند و افتراق آن را به چالش می کشد. به عنوان مثال در استرالیا ، می توانید یک ماکیاتو بلند سفارش دهید ، که دو شات اسپرسو و یک شیر است. همچنین می توانید ماکیاتوی کارامل را از استارباکس سفارش دهید ، نوشیدنی اختراع شده در دهه نود میلادی متشکل از شیر بخارپز شده و کمی اسپرسو به آن اضافه شده و روی آن شربت کارامل یا طعم دهنده قرار دارد.

ماکیاتو اسپرسو

برای تعریف دقیق تر نوشیدنی ، با چهار متخصص قهوه از سراسر جهان صحبت کردم تا نظراتشان را در مورد این موضوع دریافت کنم.

دو نوشیدنی مختلف وجود دارد – ماکیاتو و ماشیاتو اسپرسو. اولی معمولاً در لیوان بلندی سرو می شود و از اسپرسو ، شیر سرد و شیر داغ لایه لایه روی یکدیگر تشکیل می شود. ماکیاتو اسپرسو کوچکتر است و در یک فنجان اسپرسو سرو می شود. این فنجان تقریباً با دوز منظم اسپرسو تا لبه پر می شود و شیر بخارپز به آن اضافه می شود تا به لبه برسد.

استفاده از شیر در ماکیاتو

در صحبت با دو متخصص دیگر ، مشخص شد که بسیاری ماکیاتو را به جای شیر با کف تهیه می کنند. ، رئیس سرخ کن در سنت اسپرسو در لندن معتقد است که ماکیاتو “یک اسپرسوی دوتایی است (مگر اینکه در غیر این صورت مشخص شده باشد) با کف شیر که بافت آن به آرامی قاشق شود”.

طرز تهیه ماکیاتو کارامل

در حالی که لائورو معتقد است که پایه ماکیاتو اسپرسو باید حاوی یک قاشق اسپرسو و کمی شیر باشد ، او اذعان می کند که برخی از کافی شاپ های ایتالیا آن را با هنر لاته سفارشی می کنند

یک باریستا که قهوه را برای اسپرسو خرد می کند.

به چه کسانی متوسل می شود؟

چه با شیر درست شود و چه با کف شیر ، ماکیاتو نوشیدنی ای است که اسپرسو در آن غالب است. ماکیاتو اسپرسوی سنتی در بسیاری از کشورها محبوب است زیرا به اندازه اسپرسو قوی نیست اما به اندازه یک لاته رقیق نیست.  می گوید: “این سازش خوبی بین این دو نوشیدنی است. افرادی که چیزی نرمتر از اسپرسو دوست دارند به طور کلی ، به دنبال ماکیاتو اسپرسو می روند. این می تواند جایگزین خوبی برای لاته یا کاپوچینو در صبح یا ظهر باشد “. آندره ایرمان قهرمان باریستای سوئیس 2017 از ویکتوریا آردوینو استرالیا موافقت می کند که نوشیدنی مناسب کسی است که چیزی کمتر از اسپرسو می خواهد.

اسپرسو ماکیاتو

وی می گوید ، “این یک نوشیدنی شیر سازگار با اسپرسو برای دوست داران اسپرسو است که به دنبال نوعی شیرینی و خامه از شیر هستند.” اولی با بیان اینکه “تعادل بین مشتری است که تأثیر کامل اسپرسو را نمی خواهد اما می خواهد قدرت طعم را در فنجان حفظ کند ، موافقت می کند. کف شیر به نوشیدنی بافت اضافه می کند ، در حالی که اسپرسو را خیلی رقیق نمی کند. “

ماکیاتو

در بازاری که شیر لبنی مورد علاقه مشتریان قرار نگرفته است ، اسپرسو ماکیاتو ممکن است به عنوان گزینه سالم تری مورد توجه قرار گیرد ، زیرا فقط حاوی مقدار کمی شیر یا کف شیر است – چیزی که میزان کالری نوشیدنی را نیز به طرز چشمگیری افزایش نمی دهد . آندره می گوید که “این مصرف کنندگان قهوه با مصرف کالری یا علاقه مندان به نوشیدنی های شیر را که نمی خواهند شیر زیادی بنوشند جذب می کند.”

میكائیل می افزاید كه این امر همچنین می تواند مقدار قند اضافه شده به نوشیدنی را كاهش دهد ، زیرا “كف شیر برای شیرین كردن قهوه بدون استفاده از شكر وجود دارد ، بنابراین به عنوان گزینه ” سالم تر ” دیده می شود.

اسپرسو ماکیاتو یا کاپوچینو تفاوت در چیست؟
کاپوچینو یک نوشیدنی محبوب ایتالیایی است که به دلیل کف شیر معروف است. در ایران ، کاپوچینو یکی از رایج ترین نوشیدنی ها در کافه ها است. نکته آخر اینکه مقدار کف ، شیر و اسپرسو موجود در کاپوچینو برای هر سه برابر است. در کاپوچینو ، طعم شیر معمولاً برجسته است ، اما می توانید طعم اسپرسو را نیز بچشید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here