فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

آموزش قدم به قدم تهیه آش دندونی برای رویش دندان های کودکان

طرز تهیه آش دندونی

آش دندونی یکی از محبوب ترین آش های اصیل ایرانی است که طبق رسم و رسوم هنگام دندان درآوردن نوزاد این آش دندونک پخته می شود که گفته می شود برای رویش دندان های کودکان موثر است و پر از مواد افزونی که ارزش غذایی بالایی دارند در آن وجود دارد. در این مقاله سعی کردیم بهترین روش تهیه آش دندونی را برای شما آماده کنیم.

آش دندونی

مواد لازم

نخود ۱ لیوان

لوبیا چیتی ۱ لیوان

لوبیا قرمز ۱ لیوان

جو ۱ لیوان

لوبیا سفید ۱ لیوان

عدس ۱ لیوان

برنج ۱ لیوان

گندم ۲ لیوان

گوشت گوسفندی ۵۰۰ گرم

پیاز داغ به میزان لازم

طرز تهیه آش دندونک

حبوبات ها را از یک شب قبل خیس بکنید و حداقل چند بار آب ظرف را عوض کنید. همینطور میتوانید برای از بین بردن نفخ حبوبات، داخل قابلمه ای ریخته و منتظر بمانید جوش بیاید بلافاصله بعد از جوش خوردن حبوبات ها را آبکش کنید تا نفخ حبوبات گرفته شود.

لوبیا و نخود را داخل قابلمه بریزید و بپزید،پیاز و گوشت را با مقداری دارچین داخل قابلمه ای جدا بریزید و بپزید تا خوب نرم شود.در یک قابلمه دیگر جو، گندم، عدس، برنج را بریزید و بپزید.

سپس حبوبات ها را در یک ظرف بزرگتر ریخته و مقداری آب درون آن میریزیم توجه کنید که آب حبوبات ها را دور نریخته و از هان آب استفاده بکیند و اگر هم بتوانید از آب قلم تهیه شده از قبل استفاده بکنید واقعا آش بی نظیری خواهد شد. حالا زیر قابلمه شعله پخش کن را گذاشته و بذارید حبوبات ها با هم مخلوط شده و خوب بپزند و جا بیفتد. سپس گوشت ها را ریش ریش کرده و پیاز داغ، نعنا داغ و کمی به آن کشک اضافه کرده و مخلوط کنید پس از ۱۵ دقیه که کاملا جا افتاد، جا افتاد داخل یک ظرف بکشید تا خنک شود. هم اکنون آش قابل سرو ی باشد.

نکاتی مهم و ضروری

این آش برخلاف آش های دیگ سبزی ندارد و میتوان از نعنا داغ درون آش استفاده بکنید. استفاده از قلم گوسفند یا گام آش را خوشمزه تر می کند.

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.