طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی

تعداد زیادی طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی منتشر می کنیم ، و آسان نیست که انتخاب کنید کدام یک از آنها تحت “بهترین دستور العمل های مرغ” قرار می گیرند . پس از همه ، شما می توانید آن را به طرق مختلف تهیه کنید ، که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. برخی از بهترین دستور العمل های مرغ حتی احتیاج به طرفین ندارند و در حالی که ما همه دستورهای تهیه مرغ را دوست داریم ، همیشه یک چیدمان عالی وجود خواهد داشت. اینها بهترین دستور العمل های مرغ ماست .

طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی خاص ، طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی خومانی

 

مرغ با لیمو و پیاز سبز تند

طرز تهیه مرغ با لیمو خوشمزه برای مهمانی

تفت دادن دو مرغ در یک ورق پخت یک روش آسان اما استراتژیک برای طبخ یک جمعیت است. هنگامی که چربی فرار شد (آب شد) ، سبزیجات را برای یک ظرف کوچک جمع کنید.

مواد لازم

6-8 نفر

لیمو

½- 4 پوند مرغ

نمک کوشر ، فلفل تازه آسیاب شده

یک پیاز قرمز بزرگ ، به چهار برش داده شود

1 دسته پیاز سبز یا 3 دسته پیاز سبز ، خلال شده و تقسیم شده

سیر سبز ، خیلی ریز خرد شده ، یا 4 حبه سیر ، ریز رنده شده

مواد برای 6-8 نفر

½یک فنجان روغن زیتون بسیار بکر

½ فنجان (1 چوب) کره بدون نمک

1 “- برش های ضخیم نان ترد

¼یک فنجان برگ جعفری با ساقه های نازک

پوسته فلفل قرمز (برای سرو)

روش پخت مرغ خوشمزه برای مهمانی ، طرز تهیه ی مرغ خوشمزه برای مهمانی

طرز تهیه مرغ با لیمو خوشمزه برای مهمانی

مرحله 1

فر تا 350 درجه گرم می شود. 1 لیمو بسیار نازک را برش دهید. پاشیدن بذرها. مرغ را روی یک ورقه پخت تاشده قرار دهید . قسمت بیرونی و داخلی آن را با نمک و فلفل سیاه مزه دار کنید. پیاز قرمز ، سه چهارم پیاز سبز و نصف برش لیمو را در اطراف آنها پراکنده کنید.

گام 2

سیر سبز ، روغن و کره را در قابلمه کوچکی با حرارت متوسط ​​بپزید ، گاهی اوقات هم بزنید . تا کره ذوب شود و سیر کمی جوش بزند . ادویه بانمک و فلفل سیاه . روی مرغ را بریزید ، و بگذارید مقداری از مخلوط روی پیاز و لیمو بچکاند.

مرحله 3

مرغ را تفت دهید ، پیاز و لیمو را تفت دهید و مرغ را هر از چند بار با یک قطره جوشانده تا مرغ در همه جا قهوه ای طلایی شود . یک دماسنج سریع خوان در قسمت ضخیم سینه 160 درجه قرار داده می شود ، پیاز و لیمو نرم شده و شروع به قهوه ای شدن می کنند ، 80 دقیقه – 2 ساعت.

طرز تهیه مرغ با لیمو خوشمزه برای مهمانی

مرحله 4

سینی فر را از فر خارج کنید و مرغ را به یک تخته برش منتقل کنید و پیاز و لیمو را بگذارید . ورقه های نان را روی سینی فر قرار دهید و یک بار بچرخانید تا چربی مرغ بپوشد. سینی فر را که حاوی نان و سبزیجات است ، به اجاق برگردانید و تفت دهید تا زمانی که سبزیجات شروع به نرم شدن و ترد شدن کنند و نان تست شود ، به مدت 10 – 15 دقیقه.

مرحله پنجم

در همین حین ، پیازهای سبز باقیمانده را به برش های نازک خرد کرده و در یک کاسه متوسط ​​با باقی مانده جعفری و لیمو هم بزنید. نمک ، فلفل سیاه و پوسته فلفل قرمز را به اندازه کافی چاشنی بزنید تا به چاشنی ها به سطح مطلوبی برسید.

مرحله 6

مرغ را تراشیده و آن را به یک کاسه یا بشقاب بزرگ کم عمق منتقل کنید (یا آن را مستقیماً روی تخته برش سرو کنید). آب باقی مانده را روی سینی فر روی مرغ ریخته و پیاز تفت داده شده و برشهای لیمو را دور آنها بپاشید و سپس مخلوط پیاز سبز خام را بپاشید. هر نان تست را به چند قطعه برش دهید ، و کنار هم سرو کنید.

طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی ، طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی در قابلمه

سالتیمبوکا مرغ همراه با سالاد نخود ترد

طرز تهیه مرغ با نخود خوشمزه برای مهمانی

Saltimbocca به معنای واقعی کلمه به معنی “جهش در دهان شما” است – بنابراین بله ، کاملاً خوشمزه است ، ترکیبی از پروشیو و مریم گلی یک ترکیب کلاسیک است که با هر طرف یا سالاد جفت می شود.

مواد لازم

4نفر

8 اونس سینه مرغ بدون پوست و بدون استخوان .

تخم مرغ های بزرگ ، مخلوط شده مخلوط می شوند .

فنجان های پانکو .

¾یک فنجان آرد برای همه اهداف .

نمک کوشر .

برگ مریم گلی .

نعناع نازک خرد شده .

فنجان روغن نباتی .

مواد برای 4 نفر

پیاز سبز ، برش های مورب بسیار نازک .

اونس. نخود فرنگی قند ، نخ ریز ، برش های نازک .

½ فنجان برگ نعناع ، اگر بزرگ باشد پاره می شود .

قاشق چایخوری. پوست لیمو ریز رنده شده .

قاشق سوپخوری. آبلیموی تازه .

قاشق سوپخوری. روغن زیتون اضافی .

نمک دریا ناپایدار .

طرز تهیه مرغ با نخود خوشمزه برای مهمانی

مرحله 1

سینه های مرغ را روی تخته برش قرار دهید. یک چاقو را به موازات تخته نگه دارید و در امتداد یک طرف بلند کار کنید ، وسط پستان را ببرید تا “از طرف دیگر” برسید. مانند کتاب باز کنید و یک صندوقچه پر از کره را بین دو لایه پلاستیک قرار دهید. آن را به آرامی بمالید تا آنجا که ممکن است گوشت را خرد کنید – حدود thick “ضخیم و عرض 8” ایده آل است تکرار با سینه باقیمانده.

گام 2

تخم مرغ ، پنکو و آرد را در کاسه های کم عمق جداگانه قرار دهید (تابه های کیک یا ظروف پای بسیار عالی عمل می کنند). برش های گوشت را به آرامی با نمک کوشر چاشنی کنید. هر بار با یک قطعه کار کنید ، 2 برگ مریم گلی را در دو طرف گوشت فشرده کنید. دور هر قطعه کوچک را دو عدد نوشیدنی پیچیده تا نواری درست کنید که حکیم را محکم کند. آرد را در آرد غرق کنید و از شر مقدار اضافی آن خلاص شوید. به تخم مرغ آغشته کنید ، و اجازه دهید بیش از حد در ظرف بچکد. در پانکو بپوشانید ، به آرامی فشار دهید تا به آن بچسبد ، سپس از شر اضافی خلاص شوید. کتلت ها را روی یک سینی فر تا شده قرار دهید.

طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی بدون رب ، طرز تهیه مرغ خوشمزه برای مهمانی در فر

طرز تهیه مرغ با نخود خوشمزه برای مهمانی

مرحله 3

روغن نباتی را در یک ماهیتابه بزرگ روی متوسط ​​تا زیاد گرم کنید تا خیلی گرم شود (دماسنج لکه ای باید 350 درجه – 375 درجه باشد). یک قطعه را با احتیاط در کنار ظرف نزدیک به خود بیاندازید و بگذارید تا در روغن بلغزد تا صاف شود. روغن را در ماهیتابه با احتیاط هم بزنید تا زمانی که کتلت ها زیر آب بروند و آن را بپزید تا قسمت زیرین آن قهوه ای طلایی شود ، حدود 2 دقیقه. با استفاده از موچین ، آن را با دقت تلنگر کنید و بپزید تا از طرف دیگر ، تا حدود 2 دقیقه طلایی شود. انتقال به رک سیم نمک کوشر را مزه دار کنید. بگذارید 5 دقیقه بماند. این کار را با کتلت های باقی مانده تکرار کنید.

مرحله 4

پیاز سبز ، نخود فرنگی ، نعناع ، پوست ، آبلیمو و روغن زیتون را در یک کاسه متوسط ​​قرار دهید. نمک کوشر را مزه دار کنید. کتلت ها را روی بشقاب بچینید و روی آن سالاد نخود قرار دهید. نمک دریا را بپاشید. با لیمو سرو کنید.

در ادامه دستور های بیشتری برایتان اضافه خواهد شد.

ته چین: یکی از محبوب ترین غذاهای ایران است که تمام خصوصیات منحصر به فرد غذاهای ایرانی را دارد. رنگ زیبا و عطر فوق العاده زعفران ، زرشک قرمز و تحدیگ! ته چین را می توان طبق دستورالعمل های مختلف طبخ کرد ، اما معروف ترین نوع آن ته چین مرغ است که معمولاً بدون فر تهیه می شود. علاوه برنج و مرغ ، تخم مرغ ، ماست و زعفران برای تهیه یک آب مرغ خوشمزه مورد نیاز است. اگر به جای کره از کره استفاده کنید ، طعم بسیار مطبوع تری خواهید داشت. برای تهیه آب مرغ می توان از فر نیز استفاده کرد.

منبع : bonappetit

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here