همانطور که میدانید چیپس سیب زمینی را تقریبا همه دوست دارند و در جمع های دوستانه و شب نشینی ها و … نوش جان می کنند. البته بسیاری از افراد از این خوراکی خوشمزه به عنوان پیش غذا یا عصرانه استفاده می کنند. در ادامه با طرز تهیه چیپس سیب زمینی در منزل آشنا می شوید.

مواد لازم:

سیب زمینی: به مقدار لازم و دلخواه

بیکینگ پودر: حدود یک قاشق سوپخوریچیپس خانگی

نمک: یک قاشق سوپ خوری

روغن جامد: به مقدار لازم

 

 

طرز تهیه چیپس :

سیب زمینی ها را با چاقوی آشپزخانه یا رنده مخصوص آشپزخانه (اسلایسر) به صورت ورقه های باریک اسلایس کنید و با مقدار زیادی آب بشورید تا کاملا نشاسته آن از بین برود.

حالا سیب زمینی های اسلایس شده را داخل ظرفی مناسب ریخته و روی آنها آنقدر آب بریزد که روی سیب زمینی ها را کاملا بگیرد.

یک تکه یخ، بیکینگ پودر و مقداری نمک داخل ظرف محتوی سیب زمینی ریخته و بگذارید حدود 45 دقیقه بماند.

بعد از سپری شدن این مدت سیب زمینی ها را داخل آبکش بریزید تا آب اضافی آن ازبین برود. سپس سیب زمینی ها را روی پارچه تمیزی پهن کنید.

داخل قابلمه مقدار قابل توجهی روغن بریزید و بگذارید کاملا داغ داغ شود. بعد ورقه های سیب زمینی را در روغن داغ انداخته و بگذارید طلایی شوند.

وقتی که سیب زمینی های طلایی شده را از داخل روغن برمی دارید روی پارچه تمیز یا کاغذ مخصوص قرار دهید تا روغن اضافی آن ها گرفته شود.

 

نکته قابل توجه:

1- برای اینکه چیپس سیب زمینی ها خمیر نشوند، تا زمانی که که خنک نشده اند آنها را روی هم قرار ندهید.

2- اگر دوست دارید چیپستان طعم مخصوصی (مثلا سرکه نمکی) داشته باشد، قبل از سرخ کرن باید سیب زمینی ها را داخل آبی که با سرکه مخلوط شده قرار دهید.

طرز تهیه کیک اسفنجی در توستر

کیک اسفنجی: تصور کنید که می خواهیم یک کیک تولد بسیار خوبی درست کنیم ، اگر بتوانیم یک کیک اسفنجی ساده را خوب بپزیم ، تقریباً تا نیمه راه رسیده ایم. به طور کلی ، اساس بیشتر کیک های ساخته شده و تزئین شده حرفه ای ، کیک اسفنجی ساده است. ممکن است تکرار شود ، اما ما روش تهیه کیک اسفنجی ساده را دوباره مرور خواهیم کرد.

کیک اسفنجی

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here