طرز تهیه کباب کوبیده

کباب کوبیده یکی از محبوب ترین غذاهای ایرانی است که همانند قورمه سبزی کمتر کسی پیدا می شود که از این نوع غذا خوشش نیاید. طرز تهیه کباب کوبیده را در این مقاله به شما آموزش می دهیم. بعض از افراد به دلیل نداشتن اطلاعات کافی (ریختن کباب از روی سیخ) نمی توانند کباب را خوب به عمل بیاورند. برای جلوگیری از ریختن کباب ها باید به نکات ریزی توجه کرد. با ما همراه باشید. 

کباب کوبیده

مواد اولیه (برای 5 نفر)

گوشت راسته (نیم کیلو ران گوساله و نیم کیلو قلوه گاه یا سردست)

زعفران دم کرده 1 ق غ

نمک 1 ق م

بکینگ پودر نصف ق چ

پیاز رنده شده 300 گرم

طرز تهیه کباب کوبیده

ابتدا قلوه گاه و گوشت راسته یا سردست را 2 با با چرخ گوشت، چرخ می کنیم و بدون اینکه پیاز رو اضافه کنیم ورزش می دهیم (حداقل 10 دقیقه). سپس پیاز را رنده کرده و با گوشت کاملا مخلوط می کنیم، در حین مخلوط کردن نمک را اضافه کرده و ورز می دهیم تا نمک به کل مواد افزوده شود تا چسبندگی مناسبی پیدا کند. در انتها بکینگ پودر و زعفران را اضافه می کنیم و دوباره ورز می دهیم. حالا نوبت سیخ زدن گوشتها فرا رسیده. یک مشت از مواد رو برمیداریم و دور سیخ می زنیم اگر دوست دارید کباب ترک ترک نشه میتوانید یک دستمال را خیس کرده و با آن گوشت را صاف کنید (یادتون نره موقع سیخ زدن دقت کنید که گوشتتون آب نداشته باشه)و وقتی همه مواد رو روی سیخ ها زدیم سیخ ها را به مدت یک ساعت در جای خنک قرار داده و بعد از آن منقل یا کباب پز را برای پختن گوشت ها آماده می کنیم. یادتون نره فلفل و گوجه فرنگی رو به سیخ ها اضافه بکنید.

نکات ریز و ضروری

با گوشت تازه، نمی توانید کباب کوبیده را به عمل بیارید. بهتر است گوشت 24 ساعت در یخچال بماند.

اگر کباب پز یا منقل رو به خوبی گرم نکنید احتمال ریختن کباب ها از روی سبخ وجود دارد.

اگر دیدید که کبابتون داره میریزه مقداری تخم مرغ و آرد سوخاری بهش اضافه بکنید.

چربی زیاد در گوشت باعث ریختن کباب ها میشه.اگر مراحل بالا را مو به مو انجام بدید هیچ اتفاقی برای کبابتون نمی افته. حتما خوب ورزش بدید (چنگ نزنید،گوشت رو برگردونید و با کف دست فشار بدید) و منقلتون هم داغ نگه دارید و وقتی دیدید که گوشت ها روی سیخ خوب به هم چسبیدن آتیش رو ملایم تر کنید تا خوب مغز پخت بشن.

اگر دوست دارید پیاز کبابتون بیشتر باشه حتما آب اون رو بگیرید. پیاز را داخل یک پارچه ریخته و آب آن را بگیرید.

جوجه کباب

جوجه: اولین نکته در تهیه کباب مرغ اطراف آبلیمو و نمک است. ابتدا آب مرغ و نمک را سفت کنید. حذف آن باعث می شود مرغ بی مزه شود. مسواک زدن مخلوط آب لیمو و نمک روی مرغ خام به آن عطر و طعم کافی نمی دهد و باید با این مواد باقی بماند تا مزه دار شود.

بنابراین ، برای جلوگیری از سفت شدن و طعم کافی گوشت چه کاری می توانیم انجام دهیم؟

ما باید مرغ ها را با روغن مایع در اطراف بپوشانیم تا از نفوذ آب لیمو و نمک به قطعات طولانی مرغ جلوگیری کند و در عین حال طعم خوبی هم خواهد داشت.

بنابراین قبل از اضافه کردن آب لیمو و نمک ، روغن مایع (نه کره ، اضافه می کنم) اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا مرغ ها با روغن پوشانده شوند ، سپس آبلیمو و نمک را به این روش مرغ های با طعم اضافه کنید. هرگز ، همیشه سخت می شود.

کره چون به دلیل سرما سفت می شود ، حتی اگر آن را ذوب کنیم ، دوباره سفت می شود چون مرغ ها سرد هستند و مرغ ها خوب نمی پوشند و مرغ به دلیل تماس با آبلیمو و نمک سفت می شود. برای این قسمت توصیه نمی شود اما در نهایت می توانید 1 قاشق غذاخوری کره ذوب شده برای طعم بیشتر به آن اضافه کنید.

جوجه

نکته دوم در مورد طرز تهیه کباب مرغ در مورد نحوه خرد کردن پیاز است. برخی افراد پیاز را رنده می کنند تا قطعات مرغ به خوبی پوشانده شود. برخی افراد پیاز را در مخلوط کن یا مخلوط کن له می کنند تا مرغ خوب شود.

من فکر می کنم این روش اشتباه است ، چرا؟ زیرا اگر پیاز له یا رنده شود به تکه های مرغ می چسبد و جدا نمی شود. بعد از کباب شدن روی اجاق ، این پیاز به سرعت می سوزد و فکر می کنیم رنگ مرغ تغییر کرده و برای پختن آن کافی است.

جوجه کباب

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here