ژله بستنیژله بستنی

به منظور تهیه این دسر برای چهار الی پنج نفر، به حدود پنج الی شش ساعت زمان (این مدت با احتساب زمان خنک شدن ژله‌ها در یخچال است) و مواد اولیه‌ای که در ادامه ذکر شده است، نیاز دارید.
مواد لازم
پودر ژله با طعم دلخواه ۲ بسته
پودر ژله آلوئه ورا یک بسته
بستنی وانیلی یک لیوان

طرز تهیه ژله بستنی

ابتدا یک بسته پودر ژله با طعم دلخواه را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید.
ظرف حاوی آب جوش و ژله را به روش بن ماری گرم نگهدارید تا پودر ژله کاملا در آب حل شود. برای روش بن ماری در یک کتری یا قابلمه مقداری آب بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوش آید، سپس ظرف حاوی پودر ژله و آب جوش را روی آن قرار دهید و دائما بهم بزنید. پس از آنکه پودر ژله حل شد، آن را از روی حرارت بردارید.
یک لیوان آب سرد به ژله اضافه کنید و اندکی بهم بزنید.
اکنون مخلوط را در سه الی چهار جام بریزید. توجه داشته باشید که ارتفاع ژله در تمام جام‌ها یکسان باشد و جام‌ها را در یخچال قرار دهید تا ژله کاملا سفت شود.

تهیه ژله بستنی
یک لیوان آب جوش را به پودر ژله آلوئه ورا اضافه کنید و به روش بن ماری، پودر ژله را کاملا حل کنید.
اکنون نصف لیوان بستنی وانیلی را به آن اضافه کرده و بهم بزنید.
مخلوط ژله و بستنی را در روی لایه قبلی ژله در جام‌ها که سفت شده است، بریزید. توجه داشته باشید که سطح ژله در جام‌ها برابر باشد.
جام‌ها را مجددا در یخچال قرار می‌دهیم تا ژله کاملا سفت شود.
اکنون یک بسته پودر ژله با طعم دلخواه با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید. به روش بن ماری مخلوط را گرم نگهدارید و دائما بهم بزنید تا پودر ژله حل شود.
نصف لیوان بستنی را به ژله اضافه و مخلوط کنید.
ژله را در جام‌ها بریزید و مجددا آن‌ها را در یخچال قرار دهید تا کاملا سفت شود.

ژله بستنی آماده است و می‌توانید آن را سرو کنید.

ژله رولی

برای تهیه ژله رول مثل همیشه کل پودر ژله را با یک لیوان آب جوش در یک کاسه مخلوط کرده و هم بزنید و با حرارت غیر مستقیم مانند روش بن ماری آن را کاملا حل کنید تا لوبیای ژله در آب جوش حل شود از فریزر خارج کنید ، به دقت به مخلوط ژله و آب جوش حل شده اضافه کنید و هم بزنید تا اینکه با ژله مخلوط شود

یک ظرف یا قالب را 20 در 30 انتخاب کنید و تمام سطح داخلی و دیواره ظرف را با سلفون بپوشانید و ژله تمام شده را کم کم درون آن بریزید و بهش دست نزنید

ظرف ژله را به مدت 45 دقیقه در یخچال قرار دهید تا ژله بسته شود تا انگشت ما در ژله فرو نرود.

بعد از این مدت ژله را از یخچال خارج کرده و با چاقوی تیز ترجیحاً مرطوب ژله را به صورت عمودی ، به اندازه 2 سانتی متر ، به شکل موازی و منظم تا انتها برش دهید.

تکه های برش خورده را از ظرف برداشته و با انگشت حلقه کرده و در ظرف دیگری قرار دهید. و بعد از غلتاندن همه ژله ها ، آنها را به مدت یک تا دو ساعت در یخچال قرار دهید تا حالت منسجمی پیدا کند.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here