پیتزا با بادمجان

برای تهیه این پیتزای جالب و جدید ابتدا باید بادمجان را آماده کنید، پس آن‌ها را بدون اینکه پوست بگیرید تمیز بشویید و به قطعات دایره‌ای برش بزنید.
پیتزا بادمجان

مواد لازم برای تهیه‌ی پیتزای بادمجان:

بادمجان: ۳ عدد

فلفل دلمه‌ای: ۱ عدد

خمیر پیتزا: ۵۰۰ گرم

پیاز متوسط: ۲ عدد

گوشت چرخ کرده: ۲۰۰ گرم

زیتون: ۱۰۰ گرم

پنیر سفید: ۱۵۰ گرم

روغن زیتون: ۲ قاشق سوپخوری

نمک و فلفل: به مقدار لازم

سیر: ۲ حبه

گوجه فرنگی: ۵۰۰ گرم

پنیر پیتزا: ۱۵۰ گرم

پودر آویشن: به میزان لازم

طرز تهیه و دستور پخت پیتزا با بامجان

برای تهیه این پیتزای جالب و جدید ابتدا باید بادمجان را آماده کنید، پس آن‌ها را بدون اینکه پوست بگیرید تمیز بشویید و به قطعات دایره‌ای برش بزنید. سعی کنید قطر هر دایره ۷ میلیمتر باشد تا هم از سوختن بادمجان جلوگیری شود هم اینکه کاملا مغز پخت شود. سپس گوشت چرخ کرده را با یک پیاز رنده شده و کمی ادویه تفت دهید تا از حالت خامی خارج شود. فلفل دلمه‌ای سبز را نیز بشویید و تخم‌های آن را دور بریزید بعد به صورت حلقه‌های یکسان ببرید. پیاز‌ها را به صورت حلقه‌ای برش بزنید و سیر را بعد از پوست کندن خلالی کنید. گوجه فرنگی را پوست بکنید برای اینکار، اول گوجه را در آب جوش قرار دهید، سپس در آب سرد بگذارید تا پوست آن به راحتی جدا شود. بعد هم آن را له کنید و به صورت پوره در بیاورید.

فر را آماده کنید روی دمای ۲۱۰ سانتیگراد و ۲۰ دقیقه قبل از پخت پیتزا، آن راروشن کنید. میتوانید طی مدتی که خمیر پیتزا را آماده میکنید فر را گرم کنید. خمیر پیتزا را به ۴ قسمت مساوی تقسیم کنید هر قسمت خمیر را روی یک سطح صاف باز کنید. ضخامت خمیر‌ها باید ۷ میلیمتر باشد. اما مهم نیست که خمیر‌ها را به شکل دایره‌ای باز میکنید یا مثلثی و یا حتی مستطیلی. سینی فر را چرب کنید و خمیر‌ها را تک تک داخل آن پهن کنید. برای ریختن مواد روی خمیر به ترتیب زیر عمل کنید:

پیتزا با بادمجان

اول پوره گوجه فرنگی را روی خمیر بریزید. آن را با قاشق همه جای خمیر بمالید. سپس گوشت چرخ کرده را روی خمیر بریزید و آن را صاف کنید. بادنجان‌های حلقه شده را روی گوشت بچینید. سیر، پیاز و فلفل سبز را روی آن‌ها پخش کنید. برای تزئین و زیباتر شدن پیتزا، دانه‌های زیتون را از هسته جدا کنید و به شکل حلقه‌ای یا سالم برش دهید و روی پیتزا بگذارید. نمک، فلفل و پودر آویشن بپاشید. ۱۵۰ گرم پنیر سفید را به شکل مربع مربع برش دهید و روی تمام پیتزا بچینید. در آخر پنیر پیتزا را روی مواد پخش کنید. چند قطره روغن زیتون روی پیتزا بریزید و سینی را در فر بگذارید. ۲۵ دقیقه صبر کنید و یک پیتزای عالی و خوشمزه از فر بردارید و نوش جان کنید.

 

اگر فرمول پخت خمیر پیتزا را بیاموزید ، دیگر نگران هیچ چیز نخواهید بود ، زیرا شما می توانید از صفر تا صد پیتزا را به بهترین شکل مخلوط کنید و هر نوع پیتزا دیگری درست کنید.
خمیر پیتزا

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here