فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین

روش تهیه شیرینی شیر تبریزی / شیرینی خوشمزه برای عید نوروز

شیرینی شیر تبریزیمردم آذربایجان، به خصوص تبریزی ها به آداب و رسوم محلی بسیار اهمیت می دهند و سعی میکنند مراسم مختلف غم و شادی را به نحو احسن بجا آورند. تبریزی ها  اهمیت زیادی به مراسم عید نوروز قائل هستند و سعی میکنند در این ایام با شیرینی های سنتی و محلی خوشمزه از دوستان و آشنایان و میهمانان پذیرایی کنند.

 

یکی از شیرینی های مخصوص عید نوروز که در بین تبریزی ها رواج دارد، شیرینی شیر (سوت شیرینی سی) می باشد که در انواع مختلف ساده، کاکائویی، پسته ای، گردویی و زعفرانی تهیه می شود. ضمنا تبریزی ها معمولا این شیرینی را با چای مصرف می کنند.

 

 

اینک روش تهیه این شیرینی خوشمزه را در ادامه ملاحظه کنید:

مواد لازم:

شیر:  ۴ لیوان

شکر:  ۲ لیوان

کره:   ۵۰ گرم

وانیل:  نصف قاشق چای خوری

گردو یا پسته:  به مقدار لازم

زعفران:  به مقدار لازم

طرز تهیه:

ابتدا شیر را حداقل نیم ساعت می جوشانیم و همه شکر را به اضافه می کنیم و دوباره روی حرارت می گذاریم و آنقدر هم می زنیم تا به غلظت مناسب برسد. برای اینکه بفهیم به غلظت مناسب رسیده است یا نه، به اندازه نوک قاشق از مواد را داخل کاسه ای پر از آب می اندازیم، اگر فرم خود را حفظ کرد و توانستیم با دست آن را حالت بدهیم، نشانگر این است که به پخت و غلظت کافی رسیده است و باید از روی حرارت برداریم.

بعد از برداشن از روی حرارت، کره، وانیل، زعفران و در صورت تمایل پودر یا خلال پسته یا گردو را به آن اضافه کرده و آنقدر هم می زنیم تا سرد شده و حالت خمیری داشته باشد. حالا مایه اصلی این شیرینی خوشمزه آماده شده است و می توانید انواع و روشهای مختلف و دلخواه فرم دهید و ترئین کنید. مثلا می توانید مواد شیرینی را داخل قالب های چرب شده بریزید یا اینکه مواد را در سینی بریزید و روی آن خلال یا پودر پسته یا پودر نارگیل بزنید و به شکل دلخواه برش بزنید. بعد از تهیه این شیرینی روی آن نایلون بکشید تا تازه بماند.

نکته: این شیرینی را اگر در ظرف دربسته و در یخچال نگهدارید، یک تا دو ماه ماندگاری دارد.

 

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.