فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین
سرکتاب آنلاین رایگان فال چوب آنلاین فال pmc فال حافظ امروز مدل مانتو مدل مو

طرز تهیه حلوا سنتی، زینت بخش سفره افطار در ماه رمضان

همانطور که میدانید حلوا یکی از غذاهای مناسب ماه رمضان و زینت بخش سفره های افطار است. می توان گفت تقریبا هیچکس ظاهر زیبا و منقش و طعم شیرین و فوق العاده حلوا را پس نمی زند. کوچک و بزرگ، مرد و زن و همه و همه این غذا را دوست دارند.حلوا

برای تهیه این غذا و دسر فوق العاده ابتدا باید شربت حلوا را درست کنید و بعد حلوا را تهیه کنید.

 

تهیه شربت برای حلوا سنتی مجلسی:

یک و نیم پیمانه آب را داخل قابلمه متوسط یا کوچک بریزید و همان مقدار (یک و نیم پیمانه) شکر به آن اضافه کرده و بگذارید روی شعله اجاق گاز تا حرارت ببیند و شکر در آب حل شود.

بعد از آب شدن شکر، یک و نیم پیمانه گلاب و یک قاشق چایخوری زعفران به آن اضافه کنید و بگذارید روی حرارت تا بجوشد و غلیظ شود. شعله را خاموش کرده و شربت را کنار بگذارید تا بعدا به حلوا اضافه کنید.

 

مواد لازم برای تهیه حلوا:

آرد گندم سبوس دار (آرد سنگک): دو پیمانه

روغن جامد یا کره: دو قاشق غذا خوری

روغن مایع: یک و نیم پیمانه

خلال پسته یا بادام: به مقدار لازم

پودر هل: یک قاشق چایخوری

 

طرز تهیه حلوا:

آرد را الک کرده و داخل تابه بریزید و آن را روی حرارت متوسط یا ملایم بگذارید و مرتبا هم بزنید تا بوی خامی آرد گرفته شده و طلایی رنگ شود. روغن جامد و مایع و پودر هل را وسط تابه ریخته و شروع به هم زدن و تفت دادن کنید.

آنقدر تفت بدهید تا به رنگ طلایی متمایل به قهوه ای درآید. در همین حین شربتی را که آماده کرده بودید به آن اضافه کرده و آنقدر هم بزنید تا شربت به خورد آرد برود و روغن بیندازد. شعله را خاموش کرده در ظزوف دلخواه بریزید و با خلال پسته یا بادام و پودر نارگیل تزئین کنید و نوش جان کنید.

 

 

 

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.