فارسی کلاب
پورتال خبری و مجله اینترنتی آنلاین فارسی

طرز تهیه مارشمالو با پودر ژله – خوشمزه ترین ژله پف پفی

طرز تهیه مارشمالو با پودر ژله

ژله مارشمالو یکی از ژله هایی است که طرفدارهای زیادی را به خود جذب کرده است. در این مقاله قصد داریم طرز تهیه ژله پف پفی یا همان پف پفی با ژله را بهتون آموزش بدیم.

مواد لازم

ژله هندوانه ۲ بسته

گلوکز ۲ ق غ سر صاف

آب سرد ۲/۳ پیمانه

ژله سبز ۱ بسته

گلوکز ۱ ق غ سر صاف

آب سرد ۱/۳ پیمانه

مقداری پودر نارگیل

آب رو حتما دقیق اندازه بزنید خیلی مهم

گلوکز بافتشو بهتر میکنه ولی میتونید از عسل هم استفاده کنید

دستور پف پفی

در ابتدا ژله قرمز رو با آب مخلوط می کنید و بذارید روی حرارت کم برای مدت ۱۰ دقیقه، هم بزنید تا خوب شفاف بشه. سپس گلوکز رو بهش اضافه کنید و خوب مخلوطش کنید و از حرارت بردارید و با همزن خوب هم بزنید تا زمانی که بافتش پفکی بشه حدود ۴ تا ۷ دقیقه بستگی به مخلوط کردنتون داره و اما اگر طولانی بشه و سرد، سفت بشه دگ به راحتی تو قالب جا نمیشه. حالا یه ظرف مستطیل یا مربع(۲۰*۲۰) رو داخلش رو خوب چرب کنید و سطح کفش رو با پودر نارگیل پر کنید و پف پفی قرمز رو یکدست بر روی نارگیل پخش کنید و بزارید کنار.

و ژله سبز رنگ رو هم به هیمین طریق آماده می کنیم و بر روی لایه قرمز میریزیم و روشو صاف می کنیم و کمی هم پودر نارگیل رو ژله سبز رنگ بپاشید و یک ساعت تا یک ساعت و نیم بزارید داخل یخچال تا خوب سفت بشه و سپس از قالب خارج کنید و روی یک میز کاغذ بذارید و پودر نارگیل رو روش بپاشید سپس قالب را روی پودر نارگیل ها برعکس کنید تا ژله مارشمالو را برای برش آماده شود.

حالا ژله را به قالب های کوچک برش بزنید و روی هر کدوم دوباره پودر نارگیل بپاشید. حالا روی هر کدوم از قالب ها چیپس شکلاتی اشکی بزارید که شبیه به تخمه های هندوانه بشه.

نوش جانتان

آدرس کوتاه مطلب

نظر بدهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.