چیزکیک نیویورکی

چیزکیک نیویورکی یکی از انواع چیزکیک است که اصالتی آمریکایی داشته و طرفداران بسیاری دارد.
چیز کیک نیویورکی
 چیز کیک نیویورکی یکی از انواع کیک هاست که هم به عنوان عصرانه و هم به عنوان دسر می توان سرو نمود. این چیز کیک خوشمزه باید دو مرحله پختنی و قرارگرفتن در یخچال را طی کند. با ما همراه باشید با آموزش چیز کیک نیویورکی.

مواد مورد نیاز :

بیسکویئت ساقه طلایی یا پتی بور ساده: ۲۰۰ گرم
کره: ۱۵۰گرم
آب پرتقال ۱: قاشق غذاخوری
پنیر خامه ای: ۵۰۰ گرم
خامه: ۱۳۰ گرم
شکر: ۱۵۰گرم
تخم مرغ: ۲ عدد
زرده تخم مرغ: ۱ عدد
آب لیمو تازه: ۱ قاشقق غذاخوری
وانیل: مقداری
توت فرنگی: ۲۰۰ گرم
پودر شکر: ۲ قاشق غذاخوری
انواع توت و بلوبری(شاه توت.تمشک…): ۱۰۰ گرم

روش تهیه چیز کیک نیویورکی

ابتدا بیسکوییت ها را در غذاساز ریخته و آن ها را کاملا پودر نمایید. کره ذوب شده را به بیسکوییت ها اضافه نموده و مواد را مخلوط نمایید تا زمانی که بافت نرمی داشته باشید. آب پرتقال را افزوده و خوب مخلوط نمایید سپس مواد را داخل قالب کمربندی ریخته و با پشت قاشق خوب فشرده نموده و سطح آن را صاف کنید و برای حدود 30 دقیقه قالب را در یخچال بگذارید.
در ظرفی مناسب، تخم مرغ، شکر، وانیل و آبلیمو را با همزن خوب بزنید. پنیر خامه ای و خامه را نیز افزوده و دوباره مخلوط کنید تا بافتی یکدست و صاف به دست آید. مواد را روی بیسکوییت ها داخل قالب کمر بندی ریخته و داخل فر قرار دهید. اجازه دهید به مدت 1 ساعت در دمای 160 درجه سانتیگراد بپزد.
در این مرحله نوبت به تهیه سس توت فرنگی می رسد. برای تهیه سس توت فرنگی ها را خرد کرده و با پودر شکر مخلوط نمایید. سپس روی حرارت قرار داده تا شکر آب شده و به جوش آید. حرارت را کم نموده و اجازه دهید به مدت 5 دقیقه توت فرنگی ها بپزند. حرارت را خاموش نموده و توتفرنگی ها را له کنید تا ترکیب غلیظی به دست آید.
پس از این که چیز کیک شما پخت به مدت 5 ساعت در یخچال قرار داده تا کاملا خنک شود. سپس از سس توت فرنگی روی آن ریخته و با انواع توت تزیین نمایید.

آموزش کیک اسفنجی

اگر به پخت کیک و پخت انواع کیک علاقه دارید ، برای اولین بار بهتر است سعی کنید کیک های ساده ای بپزید تا لحظات مهم پخت کیک را یاد بگیرید. برای آموزش کیک در اینجا کلید کنید.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here