طرز تهیه رولت خامه ای

امروز در این مقاله می خواهیم طرز تهیه رولت خامه ای را بهتون آموزش بدیم. رولت خامه ای یکی از شیرینی های پرطرفدا است، که افراد زیادی می خواهند در خانه خود، رولت خامه ای خوشمزه ای درست کنند.

مواد لازم

آرد 120 گرم

تخم مرغ 4 عدد

وانیل ½ ق چ

شکر ½ پیمانه

آب جوش ¼ پیمانه (4 ق س)

نشاسته ذرت 2 ق س

عسل 1 ق س

خامه فرم گرفته به میزان لازم

طرز تهیه نان رولت

ابتدا مواد بالا رو آماده می کنیم.مواد خشک رو باهم مخلوط و الک می کنیم تا هوادهی بشه.فر رو از یک ربع قبل روشن می کنیم و درجه اون رو روی 200 میزاریم تا خوب گرم بشه. زرده و سفیده تخم مرغ رو از هم دیگه جدا می کنیم، سفیده های تخم مرغ رو با نصف شکر مخلوط می کنیم، سفت بشه تا خوب فرم بگیره و از ظرف بیرون نریزه. حالا زرده تخم مرغ رو با آب جوش، عسل، نصف باقی مونده شکر و وانیل رو با همزن مخلوط می کنیم تا سفید و خوب کش دار بشه.

حالا زرده و سفیده تخم مرغ رو باهم مخلوط می کنیم، آردی رو که الک کرده بودیم به مواد اضافه می کنیم و خوب هم می زنیم احتیاجی به پف کردن نداره میتونید با همزن هم در حد مخلوط شدن هم بزنید و سینی 40*30 که از قبل چرب کرده ایم رو یک کاغذ روغنی داخلش قرار میدیم و مواد رو میریزیم روش و با لیسک صافش می کنیم و چند بار هم سینی رو میکوبیم زمین. سینی رو به مدت 10 تا 15 دقیقه داخل فر داغ میزاریم تا نان رولت پخته شود(دقت کنید نان خشک نشود).

بعد از پخت نان، از فر بیرون بیارید و روی نون رو با سینی بپوشانید تا نان کمی خنک شود.

طرز تهیه رولت خامه ای

حالا بعد از خنک شدن کاغذ روغنی رو ازش جدا می کنیم و یک کاغذ روغنی پهن کنید، که میتونید قند رو روش الک کنید و رولت رو برگردونید روش. کاغذ رو با کاغذ بگیرید و رولش کنید بزاریدش داخل یخچال تا کامل سرد بشه و حالت بگیره. سپس از یخچال بیرون میاریم و بازش می کنیم و روی نان رو کمی با شربت مرطوبش می کنیم و خامه فرم گرفته رو،روی نان مالیده و دوباره رول می کنیم و داخل یخچال قرار می دهیم. بعد از سرد شدن رولت، میتونید روش رو تزیین کنید (گاتاش،پودر قند یا خامه قنادی) که سلیقه ای است.

دقت کنید اگه دور نان خشک بود برش بزنید تا موقع رول مردن نشکنه و همینطور حرارت فرها باهم فرق داره که بین 190 تا 210 باشه عالیه.

 

کیک انار یک دسر بسیار خوشمزه ای است و ایده ای برای شب یلدا برای آموزش کیک انار در اینجا کلید کنید.

کیک انار

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here