اولین کنگره عکس نوشت "هزار قافله درد" برگزار می شوداولین کنگره عکس نوشت “هزار قافله درد” با محویت اربعین حسینی توسط موسسات فرهنگی شیعا (قم) و سلیس برگزار می شود.

بنا بر گفته های دبیر اولین کنگره عکس نوشت “هزار قافله درد” با خبرگزاری مهر، اثر ارسالی یا باید رباعی، دوبیتی و یا تک بیت باشد، در حوزه نثر هم در حد یک کپشن مرسوم در فضای اینستاگرام. اشعار باید عنصر شاعرانگی و خیال داشته باشند.

در برخی کنگره های دیگر که برگزار می شند، عموما عکس نوشت یا کپشن را به عنوان بخش جانبی در نظر می گیرند اما اینکه بخش تخصصی و اصلی یک کنگره باشد تا حالا سابقه نداشته است. بنا داریم سنگ بنای سال آینده را از اربعین امسال بگذاریم و فراخوانی منتشر کنیم که عکاسان، عکس های ثبت شده خود را از اربعین همین امسال به ما برسانند.

مهلت ارسال آثار

عمار موحد افزود: مهلت ارسال آر تا 30مهرماه 98 می باشد که امکان دارد یک هفته تمدید شود. شزایط ارسال آثار در پایگاه اینترنتی “شیعاگالری” (shiagallery.com) توضیح داده شده است.

مراسم اختتامیه و تعداد برگزیدگان

وی در مورد مراسم اختتامیه کنگره اظهار کرد: بنا براین است که برای سال اول، اختتامیه به صورت مجازی باشد (اسامی را در فضای مجازی اعلام می کنیم و جوایز را ارسال می کنیم). چون کنگره کشوری است، سعی کردیم هم در هزینه ها صرفه جویی شود هم در رفت و آمدها. سعی کردیم از برگزاری مراسم اختتامیه کلیشه ای هم خودداری کنیم و هزینه ها را صرف ارتقای جوایز کنیم. یعنی اگر قرار بود جدا از هر 3 برگزیده بخش اصلی 10 نفر تقدیری داشته باشیم، این 10 فر را به رقم 20 رساندیم.

پس از پایان اولی دوره، تمام 20 اپر تقدیری و 6 اثر برگزیده به جز بارگذاری در سایت شیعا، در قالب یک کتاب نفیس هم چاپ و عرضه می شوند.

پیاده روی نجف به کربلا صرفا پیاده روی نیست که انجام می شود و انگار با جهان دیگری روبرو هستید. یک عده فکر می کنند مثل پیاده روی 22 بهمن است که کیک و ساندیس دولتی پخش شود. نه اصلا اینطور نیست، باید رفت و دید. این پیاده روی جلوه ای از قیامت و و ظهور است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here