همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی در قمهمایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب

همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن نوین اسلامی امسال در شهر مقدس قم برگزار می شود که علاقه مندان به شرکت در این همایش تا پایان مهزماه مهلت دارند آثار خود را ارسال نمایند.

مدیر کل دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در نشست خبری که دیروز صبح در سالن جلسات مرکز همایش های غدیر قم برگزار شد گفت: منشوری که رهبر انفلاب در 22 بهمن سال گذشته با توجه به رسیدن سن انقلاب به 40 سالگی و ورود به دهه پنجم به ایرانیان و جهانیان ارائه کردند سندی راهبردی برای آینده روشن انقلاب اسلامی محسوب می شود.

حجت الاسلام علی اصغر ثنایی یکی از اهداف مهم برگزاری همایش ملی بیانیه گام دوم انقلاب را آشناسازی هرچه بیشتر قشر جوان جامعه با محتوای بیانیه گام دوم انقلاب عنوان کرد.

دبیر همایش ملی “بیانیه گام دوم انقلاب و تمدن جدید اسلامی” افزود: ساخت و ساز اتفاق نخواهد افتاد.

حجت الاسلام سنایی به محورهای این همایش ملی در قالب کمیسیون های تخصصی اشاره کرد و گفت: اولین محور این همایش ملی تحلیل اعلامیه گام دوم انقلاب با رویکرد متمدنانه به ریاست حجت الاسلام و الویری مسلمانان حجت الاسلام والمسلمین هاشمی.

محورهای همایش:

وی در مورد محورهای این همایش گفت: “تحلیل بیانیه گام دوم با رویکرد تمدنی”، “چیستی، چرایی و چگونگی تحقق بیانیه گام دوم”، تحلیل تجربه و دستاوردهای جمهوری اسلامی در توصیه های هفتگانه بیانیه و ارزیابی وضع کنونی آنها” و “نهادهای علمی و بیانیه گام دوم با تاکید بر نقش نسل جوان” چهار محور اصلی این همایش هستند که محور چهارم بخش ویژه این همایش است.

مکان برگزاری و نحوه ارسال آثار:

ثنایی همچنین افزود: این همایش در دهه فجر سال جاری در قم برگزار می شود و شرکت کنندگان تا پایان مهرماه سال جاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند. افرادی که مایل به ارسال آثار خود به دبیرخانه این همایش هستند هم می توانند ضمن حضور در محل دبیرخانه این همایش آثار خود را تحویل دهند و هم می توانند آثار را به نشانی اینترنتی Gaam2.dte.ir ارسال کنند.

وی همچنین اظهار کرد: پس از اتمام مهلت دریافت آثار در کمیته های علمی دقیق صورت می گیرد که مسئولیت برخی از کمیته ها بر عهده پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و برخی بر عهده دانشگاه ها است.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here